Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől könnyezik a macskám...

Mitől könnyezik a macskám szeme, kb.2-3 hetente egyszer? Semmivel nem takarítottam ma, hogy zavarná, mégis könnyes. Máskor is észrevettem, de egyéb baja nincs, nem csipásodik, nem taknyos.

Figyelt kérdés
Ez rövid ideig tartó dolog. Volt, hogy éppen mentem el itthonról és akkor vettem észre. Már azt hittem, hogy rosszkedvű, mert itt hagyom...
2011. dec. 23. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt valahol találtam!!!

könnyes a perzsa macskám szeme!!!

Sajnos a könnyezés valóban a koponya nyomott formájából adódik, mivel a könnycsatorna deformált és a termelődött könny nem tud elvezetődni az orrjáratokba. A könnyezés nem fokozott termelésből adódik, hanem az elvezetés hiányából és ezért nem tudok semmi olyat javasolni ami a könnytermelés ellen hatna, hiszen az normális.


Idősebb korban valóban meg lehet próbálni a könnycsatornákat altatásban tágítani, de tudni kell, hogy kifejezetten erős nyomottságú koponyával rendelkező cicáknál ez sem feltétlenül hatásos, mivel annyira torzult a könnycsatorna járata, hogy sokszor így is visszamarad egy kis könnyezés. A szem tájékának mosogatására javasolnám például az Ophto-Lavas oldatot, a szőr fehérítésére pedig bórsav oldattal próbálkozhatnak, de itt figyelni kell, hogy nehogy a szembe kerüljön az oldat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__694411-a-cic..

2011. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Perzsa macska más téma, nekem is volt. Himalája perzsánál állandóan van könnyezés, folyton törölgetni kell a szemét.
2011. dec. 25. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor szerintem vidd el dokihoz a kis drágát,nehogy komoly problémája legyen....ráadásul te is megnyugodsz!!!!
2011. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fura, de nekem akkor szokott könnyezni a szeme, amikor sokat eszik... ilyenkor látom hogy nedves lesz a szeme, még nem jöttem rá miért :)
2011. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!