Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok, ezek fajtatiszt...

Mit gondoltok, ezek fajtatiszta perzsák?

Figyelt kérdés

Tiszta perzsaként árulja őket a mostani gazdijuk, 18eFt-ért.

Azt állítja hogy az apa himalája perzsa, az anya perzsa.

Engem leginkább a fehér kiscica érdekel, de szerintem nem tiszta perzsák.

Nagy, szép dús a bundájuk,de a félperzsa macskámnak 3szor ekkora a farkán a szőr mint ezeknek a cicáknak.

Szerintetek?


[link]


2013. jún. 5. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ezt így ilyen kicsin nem lehet megmondani...de nagyon aranyosak:o:$$
2013. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy én vagyok lemaradva (új tenyésztési vonal) vagy nem tudom mi történt, de nekem egyáltalán nem perzsás a pofijuk.

Nekem sokkal jobban tetszenek ezek a cicák, mint a perzsák. Azoknak szerintem mufurc fejük van, ezeknek itt cuki "arcuk" van. Ezért én kimerem jelenteni, hogy ők nem fajtatiszta perzsa ciccek. Amúgy meg tényleg a törzskönyvből derülne ki, hogy kik a felmenői és abból lehet tudni milyen fajták, így semmit nem tudsz csak annyit, hogy félhosszú szőrűek és gyönyörűek. :)

2013. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha tényleg azok lennének, akkor a bolondnak is megérne 18eFt-ot.

De így?!?!

Állítólag az apa törzskönyves himalája.

2013. jún. 5. 19:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Perzsát tenyésztek x éve és soha nem volt 18 e ért cicám.Főként azért sem,mert az oltások és a chip se jön ki ebből az árból.Arról nem is beszélve,hogy a szülők tesztelése is 35/cica.Kérd el a pkd teszteket,hogy ne érjen meglepetés ha netalántán 2 évesen meghalna a cica ebben az örökletes betegségben.Másrészt egy jó vérvonalú tenyésztésre alkalmas cica 1500 eurotól kezdődik..

Akkor mondhatjuk,hogy fajtatiszták ha van 4 generációs törzskönyvük.

Ha hirdetési portálokon keresel cicát ott csak szaporítókba ütközöl,van olyan is aki tenyésztőnek vallja magát hamis tesztekkel,én elhiszem,hogy nehéz eldönteni,hogy ki ki,de ne támogassuk azokat akik szaporítanak.

2013. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem látszanak annak DE elképesztően édesek :) szerintem szebbek is mint a perzsák
2013. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztő áruja, de szerintem csak nem is szaporító.

Lettek most ilyen cicái és el akarja adni őket.

2013. jún. 6. 15:10
 7/14 Maxitabi ***** válasza:
100%
Aranyosan naiv vagy.. a cicák tündériek, de keverékért én nem adnék ennyi pénzt..Szóval aki otthon tart egy kandúr és egy nőstény cicát,annak szerinted "véletlenül" lesznek kiscicái??Sajnos ők is csak szaporítók,nemcsak azok, akik nagyüzemben termelik a kölyköket! Mivel ingyen is találsz gyönyörű keverékeket, keress még a neten! Úgyis sok pénz a felszerelés, az oltások + az ivartalanítás is!
2013. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdés az,ha nem tenyésztő csak vett magának szeretni 2 cicát akkor mért lettek kölykök?

Tenyésszen,de ha már tenyészt ergo kölykök születnek akkor csinálja rendesen.

2013. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jahj nem úgy értettem.

A másik képeken látszik az anya, egy fehér perzsa macska.

Állítólag az apa meg valami ismerős himalája cica.Ezért csak "úgy "lettek mert eddig nem nem voltak ilyen cicák.

Bár hozzáteszem én is megkérdőjelezem az apa fajtatisztaságát, főleg hogy eddig azt hittem az apa is az övéké de azt mondja most a lány hogy az nem az ő macskájuk

Ennyi erővel utcai nagyobb szőrű is lehet az apa, csak az anyukára hasonlít túlnyomó részben.

18at tuti nem adok érte,de azt is tudom hogy félperzsa cicát tiszta fehér színben ingyen sehol sem kapok.Vagy ti tudtok nekem ingyen elhozható félperzsa fehér cicát?

2013. jún. 6. 16:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Végül is... most megnéztem a Himalája macsek képeket és abban van pár, aminek szerintem szép pofija van. [link]

Szóval lehet, hogy nem hazudik a csaj és úgymond összemixeltek egy "új" fajtát.

Nekem kislányos pofija van a fehér cicának, te milyen neműt szeretnél? A szemszíne is megmarad ilyennek?... mert az sem szokványos. Nagyon szép mix lett. :)

Aztán meg, ha "szerelem" van első látásra, akkor meg megéri, mert szerintem nem a fajtatisztaság a legfontosabb tényező, hanem az, hogy egészséges legyen a cica és neked a szívedhez közel álljon, akár külsőleg is.

2013. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!