Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gondozzam az 1 hónapos...

Hogyan gondozzam az 1 hónapos kiscicát?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 hónapos a kis cica és pár nap múlva kerül hozzám. Mi a teendő ilyenkor? Milyen dolgokat kell beszereznem az állatkereskedésben, mit adjak neki enni, hogyan gondozzam? Hogyan szoktassam rá a macskaalom használatára? És ha a cicus a szobámban lesz egy ideig, akkor hova ajánlatos elhelyezni az almot? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, sosem volt háziállatom, úgyhogy elég nagy kihívás lesz, nagyon szeretnék rá vigyázni, nehogy bármi baja legyen. Köszönöm ha segítetek :)

2013. jún. 6. 12:24
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:
55%

Komolyan, ki az aki egy 4 hetes cicát odaad az új gazdinak??????????????????

12 hetes korukig szocializáció van!!!!

A kiscicának egyenlőre tápszert vegyél meg cumisüveget!

Ő még nem fog alomba pisilni kakálni, még neked kell majd a hasát langyos vattával törölgetni, ingerelve őt a kakilásra!!!

2013. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 hónaposan még nagyon kicsi. Nem lehetne később elválasztani? Legalább 7-8 hetes koráig az anyjával kéne még maradnia (általában eddig szoptatja az anya a kicsiket).

Ha nem megoldható, akkor az lenne a legjobb, ha még 2-3 hétig kapna tejpótló tápszert és emellett junior tápot is. Végül is nem olyan nagy gond, ha csak a tápot kapja, de mivel a cicák ilyen idős korukban még szopnak, a tejpótló+junior táp kombó elégítené ki legjobban a tápanyag-szükségletét.

Amit be kell szerezni:

etetőtálkák: egy a száraznak, egy a nedvesnek (ha mindkettőt kap)

itatótálka

alomtálca

alom (mi Pet Bistro-t használunk, a Müllerben szoktuk venni 5 kg-os kiszerelésben, nem drága, és nekünk nagyon jól bevált: könnyen takarítható, nem büdös)

kaparófa vagy valami más, amit a cica kaparhat (jó erre minél hamarabb rászoktatni, hogy ne a bútorokat kaparja)

esetleg cicafekhely, de sok cica inkább fekszik bármilyen más helyre, mint ami kifejezetten neki lett szánva, úgyhogy ez nem olyan fontos)

játékok (vagy veszel, vagy magad készítesz pl. egy pálcára köss egy hosszabb madzagot és még annak a végére valamit, amit a cica kergethet, ha szeret egyedül játszani, jó tud lenni néhány parafadugó, kupak, pinponglabda, állatos boltban lehet kapni szőrös játékegereket stb.)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Alomra szoktatás: a legtöbb cicánál elég, ha egyszerűen belerakod az alomba, és magától rájön, hogy hogy kell használni (az én cicámat bele sem kellett rakni, magától belement). Ha véletlenül más helyre végzi a dolgát, erélyesen szólj rá (persze csak ha rajtakapod, utólag nem ér semmit), és vidd az alomhoz, rakd bele, mutasd meg neki. Ha nehezen szokik hozzá, érdemes többféle almot is kipróbálni, hogy rájöjj, melyiket kedveli a legjobban.

Az almot egy csendes sarokban helyezd el, legjobb lenne a WC-ben, és legyen távol az etetőtálkáitól.

Ha még nem volt féreghajtva, mindenképp vegyél neki féreghajtó pasztát vagy tablettát (szerintem a pasztát könnyebb megetetni vele, ha nagyon hadakozik, kend az orrára, lábára, mosakodás közben úgyis letakarítja), ezt megveheted állatos boltban, állatpatikában vagy állatorvosnál. 8 hetesen vidd el a cicát az első oltására, ezt majd később meg kell ismételni (az én cicámnak egy hónapra rá ismételték, de ez változó attól függően, hogy melyik állatorvos milyen oltási protokollt használ). Ha csak benti cica, akkor elég neki egy kombinált oltás, ha ki is jár, akkor érdemes beoltatni macskaleukózis és veszettség ellen is.

Sok boldogságot a cicához! Vigyázz rá nagyon!

2013. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy az alomra szoktatás és a nevelés nem lesz egyszerű, mivel nagyon pici a cica. Legalább 7-8 hetes koráig az anyja mellett kellene lennie, ő megtanítaná mindenre, ami a macska-léthez szükséges. Az anyacica fegyelmezi a kicsiket, amikor durván játszanak, ezt embertől nagyon nehezen tanulják meg, és előfordulhat, hogy agresszívek maradnak játék közben, mert nem tudják, hol a határ. Úgyhogy ha van rá mód, akkor várjatok még egy kicsit, hadd szocializálódjon először a kicsi.
2013. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vàrj amíg 2 hónapos nem lesz,mert még meg kell tanulnia sok dolgot az anyukájától és neki szopiznia kell még! Szerezz be ha nagyobb lesz almot esetleg alomtálcát.Természetesen cicaeledelt is! Ha az álomba rakod tudni fogja a dolgát!Lehetőleg a cicaeledelt tedd jó messze az alomtól! Ha hosszabb szőrű a cica szerezz be egy jó kefét Ha még is ilyen kicsikén hozod el akkor cumisüvegből (gyógyszertár)cicatápszerrel etesd!Ja és sokat szeretgesdés törődj vele hogy ne érezze az anyja hiányát! De szerintem ilyen fiatalon ne hozd el ,várj vele!
2013. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem jókedvemből hozom el ilyen kicsin, hanem muszájból, mert különben kiraknák az utcára... van még négy testvére, akikkel fogalmunk sincs mi lesz, de én sajnos csak egyet tudok bevállalni. Ezt is elég nagy félelemmel. Én is tudom, hogy nagyon korai, hogy az anyjával kéne lennie és hogy különleges törődést fog igényelni, de mivel muszáj és elég sokat itthon leszek mostanában valahogy csak megbirkózom vele. Épp ezért kértem a segítséget. Olvastam, hogy a pár napos kiscicákat is fel lehet nevelni az anyjuk nélkül, a neten erre van is egy könyv.

Köszönöm szépen a válaszokat, be fogom szerezni ezeket a dolgokat és nagyon fogok rá vigyázni :)

2013. jún. 6. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!