Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez veszettség, vagy epilepszia...

Ez veszettség, vagy epilepszia lehet?

Figyelt kérdés

A macskánk rángatózik,és habzik a szája.

Bezártam a fürdőszobába,hogy elkülönüljön a többi állattól...


Mit tegyek? Ez eppilepszia,vagy esetleg veszettség?


A héten költöztünk,ha ez esetleg befolyásoló tényező lehet nála...


nem értek nagyon az állatokhoz,és egyedül vagyok itthon,nem tudom,mit tegyek


17/f


2013. jún. 6. 13:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem epilepszia. Az epilepszia nagyon ritkán tart ilyen sokáig!

Ha nem tudod orvoshoz vinni akkor hívj fel egyet és kérdezd meg hogy mitől lehet. Én nem vagyok állatorvos, csak állatorvosi szaksegéd, de valószínűleg mérgezés lehet. Ha még él akkor valószínűleg túléli.

Ha volt benne kullancs akkor kezdhetsz félni! Az én kutyámnak volt kullancsa, eleinte csak sántított, rángatózott, megvakult az egyik, majd másik szemére is és epilepsziás rohama volt, de az nem tartott ilyen sokáig. Ilyenkor az állat (mint az ember is) elveszti az eszméletét és kis időbe telik mire újra rendesen magához tér.

Majd írj hogy mi lett vele!

2013. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

most megint volt egy ilyen rángatózós-szájhabzós rohama,de most megint csak remeg,egyszerűen nagyon félek,hogy mi lesz,remélem túléli épségben...


még valami:a húgom vette észre,hogy a nyaka mögött van egy seb,amit eddig nem láttunk...


lehet bármi köze az egészhez?

2013. jún. 6. 15:42
 13/19 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy lenne kullancsa,azt kitapointottam volna szerintem
2013. jún. 6. 15:46
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez sajnos mérgezésnek tűnik. De ha tud közlekedni, és időnként jobbra fordul az állapota, akkor lehet remény. Az én cicámnak a görcsröhamokat teljes katatónia váltotta és el is pusztult pár órán belül - pedig orvosnál voltunk, infúziót és injekciókat kapott...
2013. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

lássa orvos ez a legfontosabb

ha jó dokihoz viszed és rendes akkor ellátja a cicát akkor is ha jelzed hogy jelenleg nincs rá pénzetek mert meg vagytok szorulva és majd csak részletekben tudsz majd később fizetni

úgy is vissza kell mennetek kontrollra stb...

2013. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

mostmár rendben van,valószínűleg valahogy elérte a rákent bolhairtót és attól kapott mérgezést...


köszönök mindent

2013. jún. 7. 07:05
 17/19 A kérdező kommentje:

igen,rossz bolhaírtót vettünk,amit utóljára használtunk,pont ilyen volt a doboza,csak az kutya + macska volt,ez meg csak kutya,és az állatorvos is azt mondta,hogy ettől volt az állat szenvedése....


most már jól van teljes mértékben,éli az életét... köszi minden választ

2013. jún. 7. 13:46
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem tudod állatorvoshoz vinni, szerintem ne tarts állatot...
2013. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
# 18: És akkor dobja ki az utcára? Annyira bírom az ilyen hozzászólásokat... Tudod, amikor nekem macskáim lettek, akkor nagyon jól ment a szekér, kétkeresős háztartás, gyerek nem volt, stb. Jelenleg egy jövedelemből élünk, van gyermekem, és egy-egy váratlan kiadás esetén bizony hó végén már nagyon kell számolgatni. A macskáim ettől függetlenül mindig kapnak enni (nem a legdrágább kaját, de nincs lehetőségük válogatni), mindenük megvan, ami egy macska boldogságához kell, de egy-egy komoly betegség bizony igencsak megviseli a családi kasszát. Akkor dobjam ki a macskáimat, attól jobb lesz nekik? Amúgy gyanítom, hogy akik az ilyen típusú hozzászólásokat írják, azokat anyuci-apuci tartja el, és életükben nem fizettek még számlákat, nem tartottak el családot....
2013. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!