Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos sziámi kiscica...

3 hónapos sziámi kiscica egyik szeme könnyezik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kb. 1.5 hónapja nagyon súlyos macskanáthát kapott, tüsszögött, nem kapott levegőt, az egyik szeme begyulladt, feldagadt és napokig nem nyílt ki. Többször is elvittük állatorvoshoz, hamarosan szépen meg is gyógyult, habár az állatorvos lemondott a szeméről, azt mondta, csoda történne, ha egészséges szövet maradna a szemhéja alatt. Csodák csodájára mégis rendbe jött, ma már a két szeme teljesen egyforma, és lát is mindkettővel. Csakhogy a beteg szeme azóta is gyakran könnyezik. Mit javasolnátok? El fog múlni?

2013. jún. 9. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen cicám. Kb havonta egyszer előjön neki. Én ilyenkor várok egy napot, és ha nem látom javulást, akkor hol száraz, hogy kamillás kendővel törölgetem neki napjában többször és 2-3 nap alatt helyre szokott jönni.

Lehetséges, hogy megerősödik annyira az immunrendszere - amire Te is rásegíthetsz megfelelő táplálással, minőségi tápokkal, vitaminokkal, immunerősítőkkel - hogy le tudja küzdeni ezt. Még nagyon pici. Ha most odafigyelsz ezekre, hosszú boldog életet biztosíthatsz neki.


Még valami. Én soha nem használok vatta anyagú termékeket a szem és a fűl tisztítására, mert szöszöz. Annyira vékony szálakat hagy hátra, hogy észrevehetetlen, de a cicát irritálhatja!

Ezt állatorovos mondta nekem!

2013. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Kamillázom, száraz kendővel is törölgetem, így hosszabb ideig nem könnyezik, de azután újra. Remélem, a gondos ápolással csökkenteni tudom az előfordulás gyakoriságát, de megnyugodtam, hogy nem egy újabb komoly baj jele. :-)
2013. jún. 10. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 9 éves a cicám, és neki is kölyökkora óta előfordul, bár volt egy hosszú időszak, amikor nem jelentkezett.

Sajnos ilyen. Régen mindig vittük orvoshoz, kapta a kenőcsöt szemcseppet. Aztán rájöttem, hogy ha már egy picit jobban fúj kint a szél, vagy huzatosabb helyen van akár csak pár percig is, előjön neki.

2013. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. :-) Én is kenőccsel gyógyítottam, amikor be volt gyulladva a szeme, illetve kamilláztam, és nagyon szépen helyrejött. A könnyezés maradt csak, de ezek szerint nem tragédia, csak törődni kell vele. :-)
2013. jún. 13. 19:45
 5/5 anonim válasza:
Igen,a Kamilla valóban jo..de nem macskanak. Nagyon óvatosan kell bánni,vele,mert belső fertőzéseket okozhat. Nekem is van 2 hónapos sziamim,es vattat melegvizezve finoman korultoroltem a szemecskejet,es allatpatikaba kapható szem cseppet vettünk,es mar semmi baja:)
2013. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!