Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a macska vemhességi...

Mik a macska vemhességi szakaszai?

Figyelt kérdés
A macskám vemhes és nem tudom hogy mikor lesznek kis cicái. Ha tudom a szakaszokat akkor már kb. tudom mikor fognak megszületni.

2013. jún. 10. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen hosszú ideig is tart egy macska vemhesség?


A macska vemhesség 63-65 napig tart.

A vemhességi idő változó a 60 és a 70 nap is normális még.

Hogyan állapítható meg a macska vemhesség?

Macska vemhesség korai jelei


Ellentétben az emberekkel a macskánál a vemhességet nem lehet meghatározni vér-vagy vizeletvizsgálattal.


- A macskád vemhességének eleinte nagyon kevés látható jele van


- A macska viselkedése higgadtabbá, nyugodtabbá válhat


A macska vemhesség első felében a vemhes macska nem igazán mutat semmilyen árulkodó jelet.

A progeszteron (vemhességi hormon) hatására a macska-anyuka viselkedése hamar megváltozik.

A vemhes macska aktivitása folyamatosan csökken és egyre többet pihen.

A macska mellbimbója a harmadik héten megduzzad és élénk rózsaszínűvé válik.

A negyedik hétre olyan mértékű súlyváltozás jön létre, különösen a hasi területen, hogy már egyértelműen látszik a vemhesség.


A tünetek között lehet, gyakori vizelés, fokozott alvás, fészekrakási viselkedés.

A gyakori vizelés miatt fontos a jó minőségű macskaalom, a fertőzések elkerülése miatt is.


28 nap után állatorvos meg tudja mondani azt is hány kismacska lapul az anyukája hasában.

Az állatorvos a vizsgálatot végezheti kézzel és ultrahanggal is.

2013. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megjegyeztem a dátumot, mikor volt a fiú cicával, és ahhoz viszonyítom azt a kb. 65 napot. Egyébként a vemhesség felénél lehetett látni hogy a mellbimbói rózsaszínek lettek, és kezdett a hasa kerekedni. Kb az a fele, ha már látod a jeleket. :) Jó kiscicázást :D
2013. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok:

Amúgy a legutolsó napokban minden kis helyre bemászik, pl a hátad mogé is ha a széken ulsz.

2013. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

12-én születtek meg.

4, de csak 3 maradt életben :(

2013. jún. 15. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!