Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etetésről véleményetek?

Etetésről véleményetek?

Figyelt kérdés

3 cicám van, 9, 8, 5 évesek.

Napközben Royal Canin száraztáp van kint nekik kb 150g (Indoor 7+, és Exigent a fiatalabb és igen válogatós cica miatt, bár mindhárom eszeget midkét fajtából)

Reggel és este 50-70g konzervet/tasakot kapnak. (Nem mérem le, csak kb!)

Kapnak: Animoda Carny/Vom Feisten 100g (ezt kétfelé osztom), shesir 50g, Royal Canin alutasakos, Cosma (kétfelé osztom), Grau, Feringa, Bozita, Goumet Goldot is néha, meg a fiatalabbnak aki válogat szoktam adni whiskas supreme óceáni menűt. Sajnos ő csak az Animoda vom feisten csirke sajtot, pulyka sajtot, whiskas supreme halat, shesirt eszi meg, illetve az RC szárazat. És arra is oda kell figyelnem, hogy válgozatosan adjam neki, mert kétszer egymás után ezeket sem eszi meg.

Kapnak vitamin tablettát, meg Gimpet vitamin pasztát és fűvet.

Ti hogy etetitek a cicáitokat? Szerintetek ez így jó?

Vagy csak egy fajtát kéne adni elméletileg? Jó a válozatos etetés?

Egyik sem sovány, nem is kövérek, de jó húsban vannak.



2013. jún. 10. 13:30
 1/10 anonim válasza:
46%
szia:) szerintem változatossan a legjobb én is úgy adom a cicámnak bár én inkább whiskast adok neki minden félét de amúgy egy macska nm nagyon válogatós! ha oda adod neki megeszi ha elég éhes! amúgy szerintem az adag jó így! sok sikert !:)
2013. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ! Annyi mindent olvasni mostanában az etetésről, hogy teljesen elbizonytalanodtam.

A whisasról tudom, hogy sajnos nem egy minőségi táp:( Nagyon kevés a hús benne ( a macska húsevő, és nagyon nagy szüksége van az egészséges szívműködéshez a taurin-ra, ami ezekben sajnos nincs meg)én ezért nem merem ezt adn nekik. Régen ők is ezt kapták, de felnyitották a szemem, és rájöttem, hogy ártok vele. Tele van ízfokozókkal állati melléktermákekkel, tartósítóval stb.

Ezért nem merem.

Lassú volt az átállás, és sokat kipróbáltunk. Amiről tudom, hogy jó és taurinos nedvestáp az a Leonardo, Royal Canin és a Bozita. Szárazból is csak a minőségi tápokban van (ezekben nincs tartósító sem, meg mindenféle ..) Royal C, Acana, Orijen (sajna nem eszik), Eukanuba (ezt sem)Iams (ez se nagyon megy).

Nekem a whiskastól,félix, stb- amikor még ezt kapták, nagyon fogkövesek lettek. Műtét is volt.

Ezeket már nem nagyon merem adni.

Amit most kapnak jó, és valóban sokkal kevesebb is elég belőle, ezért nem is drágább. Csak olyat is olvastam, hogy elég (kell) egyfélével etetni.

Mivel ők már nem fiatalok, próbálok jó megoldást találni, mert nem akarok nekik rosszat.:)

2013. jún. 10. 14:22
 3/10 Vicuska87 ***** válasza:

NAgyon jó étrenden vannak, több hónapja először olvasom itt, hogy valaki minőségi alutasakos, és konzerves kajával etet!

Szuper! :) Nagyon örülök neki, hidd el a cicák is megfogják hálálni!

2013. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szimpinek tűnik az etetési módszered. És szerintem egyáltalán nem baj, hogy változatos, én direkt törekszem is erre. Nem értem azt, aki az egyféle mellett kampányol.

Nekem sem eszik azokat a száraz tápokat, amiket írtál azaz a prémiumot az egyik elnyammogja falatonként, nagy nehezen. Ezt nem értem, a "gagyit" meg két pofára falta, de azt már én sem merek nekik adni.

Én nem tudom hogy csináljátok és baromira nem értem, hogy 5500-6000 Ft/kg-os áron hogyan jöhet ki ugyanannyiból az etetés... Ne érts félre nem akarlak bántani, én is örülök, hogy vannak ilyen figyelmes és gondoskodó gazdik, de én kiszámoltam és kb. 60 eFt-ra jönne ki havonta egy cica etetése ezekből a fajta kajákból. Nem hinném, hogy az egyik zabagépemet megtudnám győzni, hogy ebből kevesebbet egyél, mert prémium. Ő lazán bevág napi 300g nedveset, néha 400-at is, mert csak azt eszi a szárazat nem és még csak kölyök. Én inkább a nyers húst is beiktattam, aminek ugye 1400 Ft/kg (csirke mell filé) az ára és arról tudom, hogy az állati eredetű fehérje tuti benne van és mentes az adalékanyagoktól plusz a tenyésztő kérte, hogy etessem a cicát továbbra is nyers hússal.

Ha jó húsban vannak és egészségesek nem kell félned. Szerintem nem csak ettől függ. Nekem előttük volt egy cicám, aki a média által reklámozott kajákon élt, sajna csak 14 évig, mert beteg lett, de független a kajától és a 14 év alatt egyszer sem volt semmi baja. Így szerintem tényleg nem lehet biztos benne az ember, hogy genetika, szeretet, eledel az ami hosszú és egészséges életet biztosít nekik, mert mindenki mást mond mást tapasztal. Számomra ez rejtély, de tényleg.

2013. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazad van. Ezért is vagyok bizonytalan az etetéssel kapcsolatban.

Amennyire én tudom, régen nem lehetett ezeket a nagyon extra tápokat kapni itt. És mivel a média és a supermarketek polcain a whiskas és társait láttuk, arról hittük, hogy jó. És más nem is nagyon volt!

Azt hiszem, az állattartással kapcsolatban is nagyon sokat fejlődtünk. Nyugatiasodtunk.:)Ott már régebb óta odafigyelnek az állatok minőségi táppal való etetésére.

Vagyis szerintem ez fejlődés itthon.

Ha már egyszer megtudtuk, hogy mire van szükségük, és megadjuk nekik legalább a lehetőségét a jobb/szebb/hosszabb életre, akkor én úgy gondolom élni kell vele.

Természetesen semmire nincs garancia. Sem arra, hogy nem betegszik meg a minőségi táptól, sem arra hogy beteg lesz az olcsóbbtól. De nagyobb a rizikó. És ezt szeretném lehetőség szerint kivédeni, amennyire csak lehet, ha már egyszer mást nem tehetek.


Igazából a probléma az, hogy nagyon hirtelen árasztottak el a minőségi tápok választékával, és folyamatosan tudunk meg, ahogy fejlődik az állatorvosi tudomány új, az egészségükkel kapcsolatos információkat.


Talán még kell pár év, mire minden orvos ugyanazt mondja majd. Bár a sztereotípiákat már most nehéz lenne elfelejteni, főleg az internet miatt.

(Nem ide tartozik, csak le szeretném írni: Én ezért nem szeretem, ha valaki tényként írja le a saját maga által helyesnek vélt dolgokat. És sajnos elég sokan ezeket tényként el is fogadják.:( Szerintem mindig kételedni kell abban, amit az interneten olvasol, ilyen-olyan blogokban fórumokban!)


A cicád szerintem azért eszik ennyit - bár nemírtad mit adsz neki - mert vagy túl lightos neki a kaja:) vagy azért mert nem adsz neki mellé szárazat.

Én úgy tudom - de állatorvossal egyeztess - hogy a szárazra szükség van a fogaik miatt! Hogy ne legyen fogköves.Illetve sokkal jobban ki is jönnél, ha találnál neki olyat, amit eszik. Amúgy mindegyik tápra le van írva mennyi kell adni súly, életkor alapján, ha csak azt eszi picit több, ha nedveset is kap kevesebb.

Nekem a 3 cica 50g nedves napi kétszer, és kb 150g szárazat kap naponta. Ezek van amikor elfogynak, és van amikor nem. Ez átlag. És valóban, nem esznek többet.


Amit én tapaszaltam, az az, hogy ha nem a fogára való a reggeli:) akkor több száraz fogy, és a reggeli egy része megmarad. Ha izlik neki, akkor megeszi (rájár- falatozik belőle 2-3 órát, elfogy, viszont kevesebb száraz fogy.

Ha sok a tápban a fehérje - vannak már 70-80%-os fehérjetartalmúan is - akkor sokkal kevesebb elég.


Én ezt tapsztaltam.

A gondom az, hogy sok felöl hallani, hogy csak egyfélét kapjon, ne kapjon stb.

Ami mindig ugyan az, hogy kor, testsúly alapján x mennyiség/nap, friss ivóvíz,fehérjében gazdag, vitaminok, taurin van benne, de nincs ízfokozó, tartósító stb. Ez ugyanúgy káros nekik is mint nekünk.


Próbálgass ki mindenféle szárazat Te is. Az egyik biztos bejön, és akkor nem fog kelleni 300-400g nedves táp és a fogai se fognak tönkre menni. De ezt inkább egyeztess orvossal.


Ja igen! a száraztáp amit én veszek 2 kg 5-6eFt, nem egy kiló. És kb 100-150g fogy belőle/nap!

Én a zoofasttól és a zooplus-tól rendelek. Sokkal olcsóbb minden, külföldről jön (naná), és soha semmi gond nincs. Pl a Brit is egy prémiumtáp és 1,5 kiló 1400Ft. De a zooplusnál meg 6-os 12-es 24-es és még nagyobb összecsomagolások is vannak, töredékéét, mint ahogy itthon be tudnád szerezni. Ja és nem is mindent kapni itthon még mindig!

2013. jún. 10. 22:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Amit még akartam, csak elfelejtettem, mi úgy álltunk át prémium szárazra, hogy sokfélét kipróbáltunk, mindig a lehető legkisebb csomagot megvettem. Az RC jött be nekik, ha megunják néha-néha kapnak mást (Orijen, Iams stb.) de csakkis mennyiségűt veszek, mert álladóan nem eszik meg. Az csak az Royal C.:)
2013. jún. 10. 22:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, értem amiket írsz. Csak éppen Mo.-on nem olyan a színvonal, mint külföldön, ezért jó, ha van választék, csak nem biztos, hogy van rá kereslet. Plusz én nem hiszem el, hogy olyan nagyon szuper és értékes lenne az összetétele a számomra horribilisan drága nedves tápoknak. Szerintem inkább azért annyira drága, mert kevesen veszik, de mégis fenn kell tartani a haszon miatt. Mint pl.: a kaviár vagy a cibet macska emésztőrendszerén átment kávé, aminek csészéje 13 eFt és biztos van még pár ilyesmi. Na nekem kábé ilyen kategória, ami... szerintem a kínáló részéről csak üzlet a kereslet meg az ínyencekből áll. De a cicáim ne ínyencek, hanem egészségesek legyenek.

Lassan én sem hiszek el már senkinek semmit. Vagyis igen, sajna tudom, hogy sokan csak dumálnak és tapasztalat az nem sok van mögötte. Én annak hiszek, aki lelkiismeretesen próbálja csinálni a dolgokat és alá is tudja támasztani.


A picinél már 4 féle prémium tápot próbáltam és semmi. Ha kihagyok egy kaját vagy éppen pár órával később kap, akkor odaül "kotorászni" benne, de kettő három után otthagyja vagy mint írtam kapirgál a környékén... A másik cicám jobban eszi, ha rákényszerül, de elég lassan fogy. Persze még nem adtam fel és kis kiszerelésűeket fogok venni. Azt várom, hogy már lehessen egyformát adni (hogy felnőjön a pici), mert nem minden táp "univerzális" (ezeket nem eszik), hanem külön junior és felnőtt van és ezt sem tudom melyiknek jobb egyik, másik, mert beleesznek mindketten.

A pici a húsból is baromi sokat eszik és arra nem mondhatom, hogy nincs benne elég fehérje, tápanyag. Szerintem neki ilyen a szervezete és nagyon koplaltatni sem akarom, mert növésben van. Míg a másik cicám szépen, komótosan elég keveseket eszeget ő fal és rengeteget eszik. Megpróbálok minőségibb nedveset venni, amiben nincs szemét és több a hús, de sajna juniorban elég kevés a választék, ezért felnőttet is kap. És persze 85, 100 gr.-akat, mert a konzervet nem igazán szeretik és azt silányabb minőségűnek is látom, már amiket üzletben lehet kapni.

Igen, tudom, hogy vannak ezek a rendelős oldalak.

Én sokat aggódtam emiatt, de már annyira nem izgulok, mert szerintem semmit nem jó görcsösen csinálni és tökéletes úgysem leszek. Megpróbálok a tőlem telhető legtöbbet megtenni.

2013. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vicuska87 ***** válasza:

A fent emlitett alutasakosoktol, nem inyenc lesz a cica, hanem egeszseges! Mivel ezek dusitva vannak taurinnal, kulonbozo vitamikokkal, es asvanyianyaggal, es 95%-ban hust tartalmaz! Jo a nyets hus is de abbol nem tudsz olyan valtozatosan etetni. Pl az omega3-ra is nagy szuksege van a cicanak, ami ezekben benne van.

Viszont a nyers husban nincs.

A szaraztapot en kivaltanam Orijenre, vagy Taste of wildra, ezek minden korban adhatoak!

2013. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nedves eledeleknek eleve 80-82%-a víz. Amivel nincs bajom, mert erre is szüksége van a cicáknak. És a fennmaradó 18-20%-ban van benne az, amiről írsz. Nekem ez a beltartalom ennyiért, drágának tűnik. Akkor inkább színtiszta hús és külön kiegészítők, vitaminok, ha már választhatok. Amúgy azért is próbálok jobb minőségű nedveset adni, mert azokban benne vannak azok az anyagok, ami kell nekik és a húsban nincs. Majd még kipróbálok pár fajta szárazat is, de nem fűzők hozzá túl sok reményt az egyik cica részéről.

Végül is szerintem mindegy. Azt gondolom, hogy azért mi nem a leszarom kategóriába tartozunk, hogy adok neki valami moslékot, ha nem tetszik neki fogjon magának... pénztárca és szokás kérdése melyikünk mit választ. Remélem boldog és hosszú életűek lesznek a cicáink.

2013. jún. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szuleim azt mondták, hogy ne neveljem "válogatósra" a cicát. Mert akartak neki adni mindenféle otthoni maradékot. Nem annyira válogatós, bár van amit nem szeret. Van egy kutyám is, és kozosen szoktam venni nekik a kutyakonzervet :) Az az egyik kedvence, a másik a kutyának vett hús, amibol husilevest fozunk nekik :) kedvencek kozé tartozik még a kutyaszalámi, és a táp. egyébként nehogy azt higgyétek, milyen rosszul tartom. mindenki dicséri, vol már hogy megkérdezték, márkás táppal etetem-e (ez egy macskatartó kérdése volt) szép a szore, meg minden, buszke vagyok a cicámra :D ha telne rá, talán én is etetném így, mint te :)
2013. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!