Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezzel a kóbor...

Mit csináljak ezzel a kóbor macskával?

Figyelt kérdés

Három cicánk van, kertes házban lakunk és idejár egy kóbor vézna macska enni a maradékot. Ma vettem észre, hogy beteg, gennyes az egyik szeme, hörögve lélegzik, nagyon rossz állapotban van és nem akarom, hogy megfertőzze a mi cicóinkat.

Ugyanakkor nagyon sajnálom, de el fogom zavarni. Helyes?


2009. okt. 9. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem helyes. Én személy szerint biztos hoy segítenék rajta. Ha teheted vidd el állatorvoshoz aztán egy menhelyre ha nem tudod befogadni. Én legalább is ezt tenném.
2009. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Hívj állatorvost, és gyógyíttasd meg. Nekünk a hat cicánkból három volt kóbor eredetileg. Most meg makkegészséges, gyönyörű macskák.
2009. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze, hogy elvinném állatorvoshoz, de esélyem sincs megfogni!
2009. okt. 9. 22:09
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezért mondtam, hogy hívj állatorvost. Ő tudni fogja, hogyan cserkéssze be.:)
2009. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én sem zavarnám el szegény beteg cicát. Azzal - ahogy leírtad az állapotát - gyakorlatilag halálra ítélnéd. Ahol három egerész elfér - és eddig a kis kóbornak is jutott kaja - el fog férni, ha meggyógyul. Meglátod, milyen hálás lesz!
2009. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Sok szeretettel, türelemmel és némi idővel megszelídíthető. A szomszédunkban élt egy öreg néni a fiával. Volt egy macskájuk. Az a típusú család voltak, ahol a macska csak háziállat, nem hajt hasznot, "csak úgy van", így különösebb szeretetet, törődést nem igényel. Vad volt, sosem simogatták. A néni meghalt, a fia meg családot alapított, így elköltöztek. A macskát nem, tudták megfogni, ezért otthagyták. A szomszédokhoz járt enni. Én is adtam neki párszor enni, és aztán nap mint nap odajött. Néhány hónap múlva már meg tudtam fogni. A minap beleléphetett egy szegbe, az egyik lába nagyon be volt dagadva, gennyes seb volt a talpán. Én kötözgettem, kenegettem, és meggyógyult. Mára már nem csak én, a család többi tagja is megsimogathatja. Szóval kitartás, türelem és sok-sok szeretet!!! Hidd, el megéri. És ennyit még ő is megérdemel.
2009. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az előttem szólókkal!

Lenne szíved elzavarni szegényt? Ugye nem?

Nem tehet ő arról, hogy kóbor macska, és még ráadásul beteg is.

Ha teheted, gondoskodj róla, meg fogja hálálni!

2009. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, csak az a problémám, hogy amíg beteg nehogy megfertőzze az egészséges cicáimat.

Ezért elzavarom miután ADOK NEKI ENNI, bár a szívem megszakad.

Nagyon vad, szerintem az állatorvos sem tudja megfogni.

Meg mikorra hívjam ki az állatorvost?

2009. okt. 9. 22:25
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha a macskáid be vannak oltva nem hinném, hogy megfertőzi őket..
2009. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Elég kőkorszai módszer, de.. igazából egy láda, egy bot és némi zsineg kell hozzá. A láda alá beteszed a kaját, kitámasztod a bottal, arra kötöd a zsineget. mikor látod, hogy bement alá és eszik, megrántod a zsineget, a bot, ami támasztja a ládát kiesik, így azzal máris befogtad a cicát. 10 évesen nekem így jött össze :D Jobb mint sehogy.. sok sikert :)
2009. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!