Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakitudna ajánlani valami...

Valakitudna ajánlani valami jó bolha irtó cseppet amit lehetőleg lehet kapni gyógyszertárba és hatásos is, illetve bolha irtó nyakörvet mennyi idős kortól lehet ráadni a cicára?

Figyelt kérdés
ma vettünk egy 2 és fél hónapos perzsa cicát,de sajnos tele van bolhával,elkezdtük megfürdetni,amennyit tudtunk kiszedtünk belőle,de még mindig rengetek van szegényen

2013. jún. 14. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket a cseppeket tudom javasolni: Fypryst, Advocate, Advantage. A nyakörvet nem ajánlom, ha benti cica, pláne ha az ágyra is felmehet, mert a nyakörvben lévő hatóanyag rákerül az ágyra, ágyneműre, ami az emberi bőrrel érintkezve feleslegesen terheli az emberi szervezetet.

Bolhairtó sampont vettetek? Mert ha nagyon bolhás, azzal is jó alaposan meg kellene fürdetni.

Emellett végezzetek egy nagyon alapos takarítást, mert a bolhák az állat környezetébe rakják le a petéiket, ami újrafertőzheti a cicát. Mindenképpen javasolok egy alapos porszívózást, és takarítsátok ki a cica fekhelyét, ha van, mossátok ki a takaróját.

2013. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogyha már rajta van a csepp, akkor 2 napig nem szabad fürdetni, mert a csepp elvesztheti a hatékonyságát.
2013. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a gyors választ
2013. jún. 15. 00:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a Foresto nyakörvet, ha amellett döntenél. 10 hetes kortól lehet alkalmazni és elég sokáig hatásos. 7-8 hónapot írnak és így már árban is teljesen okés. Nekem eddig csak nyakörv volt a cicáimon, semmi bajuk nem volt és soha nem voltak bolhásak.
2013. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cseppnek a fryspit-et, sajnos a frontline nem túl hatásos mivel nem fejlesztik és a bolhák kezdenek immunisak lenni rá. Jó lenne ha tudnál szerezni neostomosan az állatorvostól és azzal fürdetnéd meg, mert akkor tutinem marad bolha. 3 nap múlva pedig csepp mehet rá.
2013. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 borcsi02 ***** válasza:

Az eddigiekhez én annyit tennék még hozzá, hogy ahogy előttem is írták, tényleg NAGYON FONTOS az is, hogy a cicára tett csepp mellett a környezetét is megtisztítsátok, lehetőleg párhuzamosan a fürdetéssel, cseppentéssel, mert a bolhák nagyobb százaléka ott rejtőzik, kifejletten, vagy leginkább pete formájában (7 nap a kelési idejük, ha jól tudom), és hihetetlenül gyorsan visszafertőzik a cicát. Érdemes minél előbb megszabadulni a kis dögöktől, mert most, hogy beütött ez a nagy meleg, nagyon gyorsan szaporodnak, és nem szabad naivnak lenni ezen a téren (én sajnos az voltam és pórul is jártunk), mert nem csak a cicádat, hanem pár nap alatt a lakásotokat is el fogják lepni, onnantól pedig sokkal nehezebb megszabadulni tőlük. Nem kívánom senkinek, hogy egy ilyen tortúrát átéljen.

A legjobb megoldás, hogy ezt elkerüld, hogy veszel egy flakon Biokillt, mostanában nagyjából 1200 Ft körül van a 200 ml-es kiszerelés, és egy alapos porszívózás után bepermetezed vele azokat a helyeket, ahol a cica megfordul, elsősorban a fekhelyét. Az állatra közvetlenül használni persze tilos! Arra figyelj, hogy a porszívózás előtt a porzsákba is fújj bőven, különben röhögve ugrándoznak majd ki onnan is, így viszont elpusztulnak. Sajnos a sima porszívózás és domestos-os felmosások, meg ilyesmik nem csinálják ki a bolhákat. A Biokill viszont késleltetett hatású, 4 hétig folyamatosan pusztítja a kikelő élősködőket, meg persze 1 nap után a már meglevőket, csak nem szabad felmosni a használata után, mert ez semlegesíti a hatását.

Nálunk nagyon jól bevált, mert sajnos hiába cseppentgettünk ezerrel a cicákra, nem ért semmit, amíg az itt-ott megbújó peték, bolhák folyamatosan újrafertőzték őket.

2013. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!