Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás lett a kutyám. Van...

Bolhás lett a kutyám. Van valami hatásos, de olcsó módszer, amivel kilehetne irtani őket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Spórolsz a kutyán? Minek neked kutya? Nem csoda, hogy bolhás lett... Advantix.. vagy bolha. élősködő elleni nyakörv.
2013. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosná, vagy patikában vegyél neospomosan ampullát, kb 700 ft egy db. Hígitsd fel egy liter vizzel és mosd le vele a kutyát. Nem tudom mekkora a kuty de nekem a közepes kb 20 kg-os kutyára elég a fele, a maradékkal pedig kezelj le minden felületet ahol feküdni szeret. Egy hét után ismételd meg hogy a peték is biztos elpusztuljanak. Én kb hetente egyszer ezzel az oldattal szoktam befúlyni őt, mert a kullancsot is távolt tartja. A bekevert oldat 6 hónapig jó ha sötét helyen tartod.
2013. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

lekezeled a kutyát ,kapható vagy 100 féle szer erre a problémára. aztán fertőtleníted a fekhelyét, és persze mindent ahová lefeküdt és ahol a bolhák elbujtattak.

tudod, a megelőzés sokkal olcsóbb !!

ez az alap ,meg a féreghajtó,meg a chip ,meg a szocializáció,meg a.....

de lehet ,hogy ezek a szavak neked érthetetlenek???

tényleg van ilyen kretén ???

kutya = bolha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ha nem teszel ellene semmit .

2013. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen kedves emberek vannak ezen az oldalon. Eddig soha nem volt bolhás, pedig már 5 éves. Van nyakörve is, ami ezek szerint csak a kullancsokat tartja távol, de azt hatásosan. Ti vagytok ilyen kretének, az, hogy bolhás lesz a kutya, még a legjobb helyeken is előfordulhat, bunkók!!!!!!
2013. ápr. 28. 11:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és csak közlöm, rendszeresen visszük állatorvoshoz is, chipje is van már. Nem spórolok rajta, mindene megvan, de nem dúskálunk a pénzben, hogy több 10.000-et költsünk rá havonta!
2013. ápr. 28. 11:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen nagyságú a kutyád? Hatásos és aránylag olcsó az Expot. Igaz, 15 kilóig jár egy ampulla. Azon felül 2 ampulla kell . Milyen nyakörv van rajta?
2013. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
14-15 kg. Scalibor bolha nyakörv van rajta, a kullancsok nem szeretik, de ezek szerint a bolhákat nem riasztja el sajnos.
2013. ápr. 28. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig a Scalibornak úgy tudom arra is hatni kellene.:S

Akkor próbáljatok ki valami cseppet, vagy kérj az állatorvostól valamit, biztos tud adni. Én nyakörvet használok,de nekem bevált az is, igy más nem kell. Esetleg vannak bolhairtó samponok is,de nem tudom mennyire hatnak.


Egyébként én tényleg nem értem, hogy miért kell igy válaszolni? Gőzötök sincsen, hogy miért lett bolhás a kutya, vagy akármi, de már mindjárt fröcsögni kell. Ne itt éljétek már ki a frusztráltságotokat... Megáll az eszem némelyiknek, hogy csak bunkón tud válaszolni valamire.

2013. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen. Köszönöm!

Eddig soha nem volt bolhás, még én sem tudom hogy kaphatta el, de szerencsére ma észre vettem, így mihamarabb kezelni fogom.

2013. ápr. 28. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:

ne várj teljes,és kielégítő válaszokat, ha csak részinformációkat adsz !

lehagytad a lényeget : van rajta kullancs elleni nyakörv .

kérdezze meg állatorvosát-gyógyszerészét :)

tedd ezt.

2013. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!