Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megtámadt a saját macskám. Mi...

Megtámadt a saját macskám. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves fiúmacskáról van szó. Van rajta kívül 3 pár hete született kiscicánk, még elég picik, az egyiket simogattam, majd letettem. A kismacska elkezdett játszani a nagymacska farkával, már ez sem tetszett neki, morgás szerű fura hangot adott ki és a kismacskát is megpofozta. Ez megtörtént még 3-szor, de mindig rászóltam a nagymacskára, hogy ne bántsa a kicsit, a kicsit pedig arrébb raktam. Elkezdtem simogatni a nagymacskát, ő feküdt de mikor simogattam szintén morgás féle hangot adott ki, beszéltem hozzá, mikor egyszer csak hirtelen nekiesett a mancsával a kezemnek és elkezdte indulatosan karmolni.

Nem tudom mi történhetett, korábban sose karmolt meg, nem esett nekem, most viszont úgy megkarmolt több helyen is, hogy folyt a kezemből a vér. Arra gondoltam, hogy féltékeny lehet, mert régen mindig csak vele foglalkoztam, viszont mostanában mióta tudnak szaladgálni a kiscicák sokat játszok velük is. A másik amire gondolok, az az lehet, hogy rosszul esett neki, hogy rászóltam mikor a kismacska a farkával játszott, harapdálta ő pedig megvédte magát, bár ezt azért kétlem, mert már előtte is morgott mikor a kismacskával játszottam.

Szerintetek mi baja lehet? Vagy szimplán csak megvadult?


2013. jún. 16. 15:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Vannak érzéseik, én egy szóval sem mondtam, hogy nincsenek. Csak ha csinálnak valamit ami hozzánk hasonló, az nem azt jelenti, hogy a jelentése is ugyanaz.
2013. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!