Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hím macskám megtűri otthonáb...

A hím macskám megtűri otthonában ha megszületnek a saját kiscicái?

Figyelt kérdés
Van egy hím meg egy lány cicám. A lány vemhes a hímtől. már lassan elleni fog és sokan mondtak hogy a hím bántani fogja esetleg megöli a kicsiket. ez előfordulhat? talán ne engedjem közelükbe a hímet? ti voltatok már így? mit tettetek?

#kölyök macska #hím macska
2013. márc. 21. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szép lassan szokasd meg vele a kis jövevényeket. De ne hagyd őket úgy magukra, hogy a kandúr hozzáfér a kicsikhez. Legyenek jól elkülönítve és fokozatosan kell szoktatni hozzájuk! Néha hagyod hogy megszaglásszon egyet... ilyesmi. Ilyenkor mindig maradj ott.
2013. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
A kandúrok valóban megfojthatják a kölyköket. Ez ösztön náluk, mert akkor hamarabb tüzelni fog a nőstény. Ne hagyd felügyelet nélkül őket.
2013. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 21. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Valoszinuleg nem fogja bantani oket, mert felismeri hogy a sajatja.

Ettol fuggetlenul, erdemes figyelni, hogy minden oke-e.

Es persze mint minden, a legtobb a macska termeszeten mulik.

Nekem az osszes kandurom eddig baratsagos volt a kicsikkel, vigyazott rajuk. De ez nem biztositek arra, hogy minden macska ilyen.

2013. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
62%
Nem fogja bántani őket,én is ugyan így voltam tavaly nyáron csak nem az övé voltak a kölykök.Egyáltalán nem bántotta kölyköket,nem is nagyon figyelt rájuk.:D
2013. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
remélem nem fogja bántani a kicsiket. barátságos, nem agresszív kandur :) de minden esetre figyelni fogok rá.
2013. márc. 23. 06:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen cicáid vannak?!

De az biztos hogy a sziámi kandúrok nem bántják a piciket.

Nekem 2 van és az apuka addig hisztizett ameddig nem nézhette meg őket.

A házi macskák viszont megölik azt amelyik fiú.

2013. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az én cicáim is félig sziámik...Megszülettek a kicsik. Először azt vettem észre a kandúron hogy fél a kicsiktől. Fújt és csúnyán nyávogott mikor odavittem, hogy megnézze a kölyköket. Most meg teljesen közömbös. Néha néha odamegy az alomhoz, megnézi őket de más semmi. És most már azt veszem észre hogy a két felnőtt is nagyon furcsán viselkedik egymással.
2013. márc. 29. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás?

Főleg a kandúrt,már csak az erős kandúrszag miatt is.Egyébként nem járkál el,és sokkal nyugodtabb lesz,és persze nem csinál felesleges kölyköket.

Ja és úgy késztetést sem érez a párzásra,így 100% h nem bántaná a kicsiket.

2013. ápr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kandúr akkor látta először a kiscicákat mikor kb. 2 hetesen maguktól kijöttek a dobozból amibe megszülettek, viszont a kandúr félt tőlük, morgott rájuk és amerre csak tudott rögtön menekült. Most már napközben kint vannak az udvaron a kicsik is, a kandúr nem foglalkozik velük különösebben, de inkább ha teheti kerüli őket.
2013. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!