Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a cicám, az én hibám...

Meghalt a cicám, az én hibám volt?

Figyelt kérdés
terhes volt szegény, kedden rájöttek a fájások aztán valamiért abbamaradtak, aztán vártunk hátha csak késnek a cicák, erre csütörtökön csak úgy eltűnt a macska, délután visszajött elég rossz állapotban, de utána úgy tűnt hogy megint jól van, sétálgatott az udvaron, még játszottam is vele, aztán tegnap elvittük az orvoshoz és aztmondták császározni kell, gondoltam úgysem lesz baj, aztán ma reggel hívtak hogy meghalt... nekem meg csak azon jár a fejem hogy ott hagytuk szegényt egyedül, a doki szerint elütötte egy autó és abba halt bele, nem a műtétbe, lehet el se kellett volna vigyük hogy inkább velünk töltse az utolsó napját és nem ott egyedül? nemtudom mit tegyek anyám is teljesen kész van, én épp hogy lenyugottam és abbahagytam a magam és isten szidását, nem tudom hogy most az én hibám volt-e, elöbb kellett volna elvinni? nem kellet volna egyáltalán elvinni? én az orvosban sem bízom, hiszen miért pont ott, miért pont a műtét után halt meg? lehet hogy ők szúrták el? nem tudom annyi minden kavarog a fejemben, olyan volt ő nekem mintha a testvérem lenne.. szerintetek a mi hibánk volt?... :'(

2013. jún. 17. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

a ti hibátok...


1. ivartalanitani kellet volna, akkor nem lesz vemhes, alapbol nem csavarog annyit, nem üti el autó se, és az orvos se rontja el a műtétet ha ő volt...


2. ha vemhes lett is lehet ivartalanitani az egyes pontban leirtak érvényesek.


3. ha ellik a cica és nem születnek meg a kiscicák orvost hivok vagy elviszem hozzá, nem megvárom hogy hát jobban van. az elpusztult kiscicák elkezdenek szépen bomlani benne és vérmérgezésben meghal..


4. ha ivartalanitod nem szökik, nem üti el autó mint már irtam az 1-es pontban.


5. ha hazajön a macskám koborlásból és látszik hogy szaul van nem megvárom hogy jhaj hát majd jobban lesz, hanem egyből elviszem dokihoz...


legyen nyugodtan bűntudatod.. talán akkor majd a legközelebbi állatodnál eszedbe jut hogy mennyiszer hibáztál és nem fogod szegény állat vesztét okozni...


azok akik meg itt irják hogy jhaj hát nem a te hibád meg egy kinti macska ennyi ideig él azoknak mondanám hogy egyáltalán nem ez a normális!


mamám macskája 12 évig élt, másik ééni macskája 8 évig élt (azért pusztult el mert a szomszéd lelőtte)


az én macskám kinti cica, 10 éves és még vigan el van.



ha tényleg annyira "testvérkén" szereted volna azt a cicát nem megvártad volna hogy magától rendbe jön, hanem elvitted volna orvoshoz...


5 nap... 5 napig szenvedett szegény macskád, ez jusson eszedbe ha legközelebb állatot vállalsz!


tessék lehet lepontozni...

2013. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb válasz szörnyű.Az első meg.....

Aki nem családtagként kezeli az állatát az ezt nem értheti.

Tudom mit érzel,tudom,hogy mivan ha kavarog a fejedben.

Sokmindent valóban máshogy kellett volna csinálni,de ez már a múlt,nem tudsz rajta változtatni,ne kínozd magad.

2013. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

13-as te beszívtál vagy mi?

Ki olyan hülye hogy egy macskát családtagként kezel?

2013. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
14-es én speciel ekkora marha vagyok és még rajtam kívül sokan mások.De ahogy írtam,te ezt nem értheted,így ne is kezd el itt vitatkozni.
2013. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a macsekot sajnáld, ne magad, az hogy a te hibád-e vagy sem az rajtad kívül senkit (főleg nem a macskát) nem érdekli, szóval senkinek sem jó hogy szarul érzed magad.


Azon fölösleges vitatkozni hogy kinek mit jelent egy állat, alapból az ember személyiségétől, nevelésétől függ és hogy élete során milyen volt vele a kapcsolata.


"Egy nemzet nagyságát mutatja hogyan bánik az állatokkal." ez egyenként személyekre is valós, ezért nem fog egy suttyó részeges paraszt egy macskát megsajnálni, van elég gondja amúgy is....

2013. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 borcsi02 ***** válasza:
92%

Szegény kérdező...

Biztosan amúgy is elég rosszul érezheti magát a történtek miatt, de tény, hogy nyilván valahol a bűntudat hajtotta odáig, hogy ezt a kérdést feltegye... hát rendesen megkapta a kérdéseire a választ.

Az ő érzelmeit és a gyászát viszont tudnotok kéne elkülöníteni (és tiszteletben tartani) attól, hogy mennyire ügyetlen vagy esetleg tudatlan, tapasztalatlan macskatartó.

Senki nem jöhet ahhoz, hogy kioktassa a másikat arról, hogyan érezhet az általa szeretett lények iránt, legyen az egy barát vagy egy családtagként szeretett cica.

Ezek után merném állítani, hogy tanult az esetből, nagyon keserves lecke volt, és jó, hogy itt többen rávilágítottak erre.

Összességében azt gondolom, hogy nyilván sántít annyiban a történet, hogy ha családtagként szeretek egy cicát, akkor azért megteszek mindent, hogy ilyesmi ne történjen meg, és nem nézem végig a több napos szenvedését, és # 12-es válaszoló ezzel kapcsolatban tökéletesen leírt mindent, azt kivéve, hogy az ivartalanítás nem feltétlenül garancia az autókkal és szomszéd kutyákkal szembeni biztonságra.

Azért én is remélem, hogy ez a sokk felnyitotta a szemed, kedves kérdező, és ha lesz még cicád, akár fiú, akár lány, akkor az egyik első dolgod lesz az ivartalanítás.

Nagyon sajnálom a cicát:(

2013. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én mindig családtagként kezelem az állatokat, a két kutyámat, a most már egyke kandúr cicámat, de a nőstény macska különleges volt... nem tudom leirni hogy miért de az volt, mindenki sírt miatta, még az is aki még csak nem is látta soha, és Olimpia volt a neve :)


itt van pár kép

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 18. 08:39
 18/19 anonim ***** válasza:
23%

Elég gyászos képet festenek a válaszok az ide járók egy részének érzelmi világáról, fejlettségéről.


És még annyi önkritikájuk sincs, hogy ha csak fikázni akarnak, akkor ne jöjjenek ide.

2013. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szép cicád volt, sajnálom
2013. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!