Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet új gazdihoz adni...

Mikor lehet új gazdihoz adni a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Ellett a macskám, és az lenne a kérdésem, hogy a cicákat mikor kell leválasztani az anyától? Ha már nem szopiznak? Vagy ez úgymond dátumhoz van kötve? Hogy pl mint a kutya, 8 hetesen a legjobb. Köszönöm a válaszokat elöre is :)

2013. jún. 18. 18:29
 1/8 anonim válasza:
30%
6 hetesen már el lehet őket választani az anyjuktól
2013. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jún. 18. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM


Nem 6 hét, szerintem az állatkínzás.

Még egy doki is 8 heteset mondana, mert addigra már testileg egyedül is elvan. DE nekik is van lelkük és ha valaki ezt tagadná, akkor azt írom, hogy vegye ösztönnek, aminek nem árt, ha kicsit foglalkozva van vele, hogy kiegyensúlyozottabb legyen a cica. Nekik legalább 12 hetes korukig jó, ha az anyával, tesókkal vannak. Az én cicámat még 12 hetesen is az anyja emlőjéről cuppantották le, sajnáltam is... Olvastam itt olyat, akinek a 14 hetes cicája is ezt csinálta. Változó, hogy meddig szopiznának, meddig van tej.

Szóval ha van lehetőséged rá, akkor várd meg a 12 hetes kort.

2013. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, úgy tervezem egyébként, hogy a szopizás vége után egy pár nappal, esetleg héttel
2013. jún. 18. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Törvény szerint úgy tudom a macskákat is 8 hetesen lehet elválasztani. De én megvárnám a 10 hetet legalább, de a 12 még jobb. A hat hét a régi beidegződést takarja mivel akkorra máe esznek szilárdat is és akkor már elvannak az anyjuk nélkűl. Ami ugaz is de folyton sírnának a magánytól hiszen olyan picik még. Ha teheted akkor legalább 10 hétig várj, addigra kiegyensúlyozottabbak lesznek.
2013. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aha, én a macskámat kb 5 hetesen hoztam még el, 2-t hoztam egyszerre. Nem sírtak egyébként, lehet azért mert ketten voltak :) De amint lehet, kivárom a 10 hetet, de minimum a nyolcat, aztán utána adom tovább a cicákat :)
2013. jún. 19. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyukát meg vidd el ivartalanítattna, ha már nagyobbak lesznek a cicái. Sok a kidobott, gazdikereső kiscica, ne szaporíts feleslegesen!
2013. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, elfelejtettem írni, hogy lesz ivartalanítva, ezt a vemhességet sem terveztuk. Már meg van beszélve az állatorvossal is az ivartalanítás :)
2013. jún. 19. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!