Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszavigyem a tenyésztőhöz...

Visszavigyem a tenyésztőhöz ha beteg?

Figyelt kérdés
kb1 hónapja vettem cicát, és most gombás. Valószínűleg akkor is az volt, csak ezt nem lehet látni. Nem olcsó a kezelés, mi van ha el sem múlik.
2013. jún. 22. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Ne!

Ne éreztesd a cicával, hogy ha beteg akkor máris passzolod - neked csak játékra kell és akkor, ha egészséges. SOHA ne vegyél így állatot, mert mindet visszavinnéd, ha az egészségen múlna. Mindegyik lesz beteg, főleg öreg korukra, de pont most kéne érte kiállni és sok szeretet nyújtani neki, amíg ilyen az állapota. De ha máskor is ez lesz, akkor tényleg vidd vissza, ha nem az egészsége, inkább a pénz számít :(

2013. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak a pénz, hanem a gyerekem is az lett, és félek, nem múlik el, benti cica, nincs kert. Nem tudom mit tegyek, féltem a gyereket.
2013. jún. 22. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy elviszed, meggyógyíttatod mind a kettőt, vagy a macskát passzolod. De akkor ne fogadjál örökbe más milyet és ez nemcsak a következő pár évre vonatkozik... Viszont ha nem a pénz számít akkor KEZELTESD! Egyébként a gyerek, ha elmenne a macska, akkor is megmaradna ez a betegsége, szóval őt így is-úgy is ki kell kezelje valami doki, és az se lehet sokkal olcsóbb, nem?
2013. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi tenyésztőtől van, akkor elvileg írtatok egy szerződést, amiben biztosít a garanciáról. Én felhívnám a helyedben. Ha meg szaporítótól vetted, én még vissza is követelném a macska árát (vagy legalább a gyógykezelés árát) és még rá is küldeném a nav-ot.
2013. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért vinnéd vissza? A gyerkőc már úgyis elkapta... Szerintem ez gyógyítható. Plusz a dokitól kell kérni egy szakvéleményt, hogy a betegség mi és mikortól kezdődhetett. Ha ezt egyáltalán egyértelműen meglehet állapítani és a doki ad róla egy hiteles iratot, amiben az van, hogy minden kétséget kizárólag csak a tenyészetben "betegedhetett" meg, akkor ezzel a dokumentummal visszamennék a tenyésztőhöz és kifizettetném vele a kezelés költségét. Persze ehhez kell a szerződés is, ami igazolja, hogy te abban a tenyészetben vetted, plusz abban nem tudom mire vállalnak garanciát. Viszont, ha ez nem ennyire egyértelmű, akkor veszett ügy... Esetleg szólhatnál nekik is, ha tuti ott lett olyan a cica, hogy figyelgessék az állományukat, mert nálatok ez és ez van.

Amúgy meg szomorú ezt olvasni, hogy nem vállalod egyértelműen, természetesen a gyógyíttatását. Felelős vagy azért az állatkáért, ha elvállaltad, hogy gondoskodsz róla ez a minimum, hogy segítesz rajta.

2013. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem értitek, a gyerek miatt félek, attól, hogy nem múlik el a macskánál, és visszatérő dolog lesz, és a gyerek is visszakapja mindig. De persze az orvos majd megmondja, beoltatom ellene. Volt már ilyen macskám, nem múlt el nála soha, élete végéig előjött.Akkor még nem volt gyerek. De az már rég volt, azóta változhattak a dolgok, lehet más gyógymód. És persze ha tényleg a tenyészetből hozta mindenképp szólnom kell. Köszönöm a válaszokat! Nem egyformán látjuk a dolgokat, attól, hogy felmerült bennem a visszavitel gondolata, nem azt jelenti, hogy nem szeretném megtartani, de ha olyan jellegű a betegség nem akarom ennek kitenni a gyereket. Ez majd még kiderül.
2013. jún. 23. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orvos álapította meg a gombát?Több féle gomba is van így nem árt egy labort csináltatni a cicának.A gomba sikeresen kezelhető.Oltassátok be 2 hetente biocan m vakcinával és ez mellett 2 naponta fürdessétek nizorállal,ecseteljétek imaverollal és szájon át is kaphat intrafungolt,de ezt az orvos is elmondja.Ha jól kezeled akkor 3 hét múlva már csak rossz emlék lesz ez az egész.

Természetes,hogy felmerült ez benned,a gomba azért is rossz mert a fiatal szervezet hajlamos rá,ezért is kaphatta el a gyermeked.Azért majd írd meg,hogy mi lett a döntésed,ha a kezelés mellett döntessz azt is írd meg,hogy sikerült e kikezelni.

2013. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!