Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy egy macska is a...

Lehet, hogy egy macska is a kutyához (amikor falkavezetőnek érzi magát) hasonlóan "uralkodni", anyáskodni akar felettem?

Figyelt kérdés

Volt, hogy beteg voltam, 40 fokos lázasan alig voltam magamnál, eldőltem az ágyon, és éreztem, hogy a macs kétszer körbejár, megszaglász, megbökdös az orrával, hogy élek-e még, majd lefeküdt a lábamhoz.

Volt, mikor feküdtem és sírtam, bemászott a kezeim közé és hangosan dorombolni kezdett, mintha tudná, hogy az megnyugtat.

Mindig mellettem fekszik, figyel, hogy mit csinálok. Általában mellettem alszik el, vagy rajtam (tök mindegy, milyen pózban fekszem, az oldalamon is képes aludni), de állítólag miután elalszom, felkel és máshova megy szunyálni. (Én ugyan alszom, és nem látom, de anyám ezt mondja :D)

Sokszor mikor este mellettem fekszik, csak úgy spontán dorombolni kezd, akkor is, ha nem simogatom.

Ez azért van, mert szeret, vagy "vigyáz" rám? Az utóbbi (spontán dorombolás) lehet attól, hogy biztonságban érzi magát mellettem?

Ha fél, akkor a nyakamba mászik, mint egy kisgyerek, még a mancsait is úgy rakja és a hajam alá bújik. Imádnivaló.:)


2009. okt. 13. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macsekok nagyon érzékenyen reagálnak a gazdi jeleire. Ezért van, hogy ha beteg vagy, vagy szomorú, a cica odamegy, és próbál vigasztalni, dorombol neked, mint a kölykeinek. Szeret téged, próbál rád vigyázni is, de ugyanakkor tőled is elvárja, hogy megvédd, ha fél valamitől. Nálatok nagyon szoros a kapcsolat úgy látom, örülj neki, hogy ilyen aranyos cicád van, nem pedig egy karmológép! :D
2009. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a te cicád pont ahogy az előző írta szeret Téged! de persze tudja hogy mi az amit Ő maga nem tud megcsinálni. ezért ház a hajadba bújik:)
2009. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is nagyon szeretem őt! :o)

Néha rá is rájön a dili és karmológéppé válik, de többnyire ilyen kis bújós. :)

2009. okt. 13. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy test egy lélek vagytok Te meg a macsekod,ennyi..;)
2009. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaaaj, nagyon aranyos, ilyet az enyémek is csinálnak :) Hogy rajtam alszik el, aztán valamikor elmegy rólam... Nagyon cukik. És érdekes, hogy csak az egyik. A másik cicám (testvérek, 3,5hónaposak) meg dagaszt és cuclizik, de mindig a hónaljunknál, és főleg engem - és úgy alszik el.
2009. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dorombolással kapcsolatban ezt tudtad? Végeztek olyan kísérleteket, melyekben azt vizsgálták, milyen hatással van a dorombolás a törött emberi csontok gyógyulására. Kiderült, hogy azoknak a betegeknek a csontjai gyorsabban gyógyultak, akiknek macska dorombolt az ágyukban, amíg lábadoztak. A macskák éjszakai vadászataik során karcolásokat, horzsolásokat, sebeket, sőt néha töréseket is szereznek. A dorombolással valószínűleg képesek sérüléseiket begyógyítani.

Örülj,hogy ilyen aranyos dorombló macsekod van!!;)

2009. okt. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!