Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hullik ennyire a cica...

Miért hullik ennyire a cica szőre?

Figyelt kérdés

1 éves ivartalanított kandúromnak eszméletlenül hullik a szőre. Nem foltokban! végigsimítom és tele lesz vele a kezem. Az elmúlt egy hétben 2x is visszaköhögte a szőrét, vagy visszahányta, akkora volt mint a széklete, ezért először azt is hittem, hogy az. Csak alaposabban megnéztem, meg is szagoltam (mert meglepett hogy az előszobában és a konyhában találtam ezeket, miközben minidig az alomba végzi dolgát) Megfogtam egy papírtörlővel semmilyen szaga nem volt és akkor kicsit megnyomkodtam és akkor láttam hogy ez egy nagy szőrgumó vagy mi. Rövid szőri egyszerű házi cicáról van szó, ezért aggódom, hogy mi lehet vele.

Válaszát előre is köszönöm!


2013. jún. 28. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A mi cicánknak is hihetetlenül hullik a szőre(szintén egyszerű házi cica), és ez azért van, mert vedlik a meleg miatt, ez egész nyáron így fog menni, télen pedig vastag bundát fog növeszteni, hogy ne fázzon. Ezt a bundát pedig nyáron újra levedli.
2013. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lakásban tartott cica, így ő nem fog azért olyan nagy bundát növeszteni, ahogy most sem egy nagy bundát vedlik.

Alkalmazkodott a lakás körülményekhez.

De azért aggasztó az a hatalmas szőrcsimbók amiket hányt.

Ez másnál is így van?

2013. jún. 28. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk is van 3 macsek, a legkisebb most lett 1 éves és már ő is vedlik, a másik 2 cica (4 és 5 évesek) szintén, főleg a sziámi macskánk, de ő egész évben nagyon sokat és rohadt so szőre van ááá :D még azt vettem észre ha pl állatorovoshoz visszü őket akkor a nagy félelemben még jobban hullik a szőrük
2013. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az én cicámnak az apja sziámi, lehet hogy fajtájából adódik hogy ennyire hullik.

Ő fél keverék :)

de kizárólag lakás-szoba cica, ezért nem értem a nagy bundaváltást :S

2013. jún. 29. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!