Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami jó tanács bérházban...

Valami jó tanács bérházban cicát tartóknak?

Figyelt kérdés
Még sosem volt cicám, de mindig szerettem volna. Bérházban lakunk, és amiatt aggódnak a szüleim, hogy majd mindent összeszőröz, és nem fogom takarítani. Illetve, hogy nem az alomba fog pisilni, meg ilyenek. Szóval valaki, aki bérházban cicát tart, tudna nekem írni pár sort arról, mit hogyan csinál, mire figyeljek oda?

2012. szept. 27. 12:24
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
31%

Bérházban cicát tartani= mindennapos porszívózás ahhoz, hogy ne legyen minden tiszta szőr!

Vedlésnél mindennapos fésülés, egyébként más időszakban pedig heti 2x fésülni kell.

Alomba fog piszkítani, de a szagmentes alomhoz, jó almot kell választani, és azt is napi 2x takarítani kell.

Minden oltást be kell neki adatni!

Féregteleníteni kell 3 havonta!

És ivartalanítani, 4-5 hónaposan!


Nos, ha ezeknek eleget tudsz tenni, akkor kezdj el gondolkodni rajta!

Egyébként nagyon csúnya vége lehet az egész cicatartásnak, mind anyukádék részéről, mind a cicarészéről!

2012. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Előző: főleg hogy a házban lakó cicáknak alig hullik a szőre -.- oltásokat nemtudom de az almot is elég 2 naponta cserélni
2012. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok és vegyél neki kaparófát hogy ne a bútorok bánják
2012. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
53%

2-es!


A házban lakó cicának mindig hullik a szőre, hisz ő nem évszakra vált, mivel a lakásban mindig jó idő van!


Az alomról pedig annyit, hogy egy illatosított betonitos alomból napi 2x ki kell szedni a pisit, és a kakát!

Az egész almot ráér 1.5 havonta kitakarítani, persze csak akkor ha legalább 8 cm vastag az alom az alomtálban!

2012. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én több int 20 éve tartok cicát a 7. emeleten. Igen, hullik a szőre, de Furminator fésűvel minimálisra lehet csökkenteni. Nálunk csak parketta van, mert allergiás vagyok, ezt elég naponta feltörölni egy speciális kendővel, ami összeszedi a szőrt. Az alomhasználatot szinte azonnal megtanulják.Arra valóban figyelni kell, hogy mindig tiszta legyen és olyan helyre kell tenni, ahol zavartalanul használhatja. Nekem a WC-ben van, az ajtó aljára vágtunk egy kis "ajtót". Kaparófát célszerű biztosítani,mert az szükséges ahhoz, hogy rendben tartsa a körmét és a talppárnáit. Az etető-,itatóedény a konyhában van. Többször kell cserélni az ivóvizét, mert szeretik a frisset. Alvóhelyet nem kell neki külön készíteni, mert ő fogja kiválasztani a kedvenc lustálkodóhelyet. Ami fontos: kezdettől nevelni kell, megszabni a határait. A közhiedelemmel ellentétben igenis taníthatók, csak nehezebben fogadják el a korlátozást. De megéri.
2012. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Amúgy meg aki belehal egy kis macskaszőrbe, az meg is érdemli.

Nekem 6. emeleten van cicus, nagyon jól megvagyunk. Nem kell a szőrét állandóan kefélgetni, mert rövid szőrű. Még ha perzsa lenne, megérteném a napi fésülést.

Kezdetektől fogva szobatiszta, de mint minden cicus, finnyás. Ha már egy kicsit elhanyagolom az almot, fél órás kapirgálásba kezd, és ezt nem jó hallgatni. Szóval naponta egyszer kell almot takarítani.

Mivel egyedül tartott cica, az ivartalanításnak nem sok értelmét látom, azt a kis szerenádot meg ki szoktam bírni, amit levág.

2012. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jeannie ***** válasza:
100%

Szia, nekem egy 16nm-es lakásban van hosszúszőrű cicám :) Szinte semmi plusz gond nincs vele, a wc-be jár alomra, ami csomósodó, a piszkot kidobom belőle amikor oda megek. Van neki kilépő lábtörlődarab, hogy ne hordja szét a lakásban a kövecskéket, ezt hetente kirázom. Ugyanígy egy műanyag lapon vannak a tálkái, hogyha kiveszi esetleg a nagyobb husit, ne kenje össze vele a padlót, ezt elmosom minden mosogatásnál. Hetente kifésülöm a szőrét, és fixen van 2-3 bútor amin aludni szokott, azokat meg a szőnyegeket kiporszívózom hetente. De ennyit úgyis takarít az ember. A körmeit vágom még havonta kicsire, hogy ne akadjon bele velük a bútorokba meg a függönybe véletlenül, meg persze van kaparófa. Napi egyszer jól ki kell mozgatni hogy ugráljon meg szaladgáljon eleget, nekem fél óráig szokta bírni a pattogást :)

A többi a szokásos, ivartalanítás, minőségi szárazeledel ajánlott, ha nem jár ki, elég a kombinált oltást ismételni évente, és negyedévente féregirtás. Meg a cipőt érdemes levenni az előszobában, hogy bent a lakárban ne hord szét az utcai koszt, mert az veszélyes lehet rá.

2012. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!