Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik az a macskafajta,...

Melyik az a macskafajta, amelyiknek nem hullik a szőre? Láttam az Animal Planaten, és nem a szőr nélkülire gondolok

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 19:36
1 2
 1/11 Mecse ***** válasza:

Nem mennék bele a részletes véleményembe az Animal Planet alaposságának teljes hiányáról fajtabemutatás terén, viszont azt elmondhatom hogy nincs olyan macskafajta amelyik nem hullajtja a szőrét.


Még a "szőr nélküli" macska is hullajtja azt a minimális selyem-szerű rövidke szőrét amije van.

2012. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akkor úgy kérdezem,

melyik az,ami a legkevésbé hullik?

2012. nov. 5. 19:44
 3/11 Mecse ***** válasza:

Azok a cicafajták vedlenek kevésbé akiknek nem az átlagos 3-rétegű a szőrzetük hanem vagy a fedőszőrzet-réteg (a rex típusú cicák, cornish rex, devon rex), vagy az aljszőrzet "hiányzik" (burmai, keleti rövid szőrű, tonkinéz).


A teljesség igénye nélküli ez a lista természetesen.

2012. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom a házi macskákat, a feketéket. Úgy vettem észre, hogy nekik nem hullik a szőrük.
2012. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nálunk valahogy 2 vérvonal alakult ki,az egyik fajta amikor fekete-fehérek,a másik amikor full szürkék,az ő szőrük puha,míg a fekete-fehérek-é durva tapintású,és eléggé hullik

am házi keverék cicák.

az a baj,h a rövid szőrű cicák annyira nem tetszenek:/

2012. nov. 5. 20:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Hosszú szőrű macska, aminek nem hullik a szőre....nem tudom van e...

A fehér szőr hullik, a tiszta fekete macskáimnak nagyon selymes, fényes és vékony bundájuk van.

A szürke macskámnak elég dús.

Menj el menhelyre, tapogasd őket végig, melyiknek van vékony bundája, markolj bele, hullik e a szőrük :)

Furminátort próbáltál már?

Van egy vörös-fehér macskám, rettenetesen hullik a szőre, de furminatoroztam és most nem jön neki.

2012. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mecse ***** válasza:
100%

Házi cicáknak is lehet hogy hiányzik az aljszőrzetük mivel teljesen mix a génállományuk / vérvonaluk :) Azért írtam fajtatiszta cicákat mert azt kérdezted.


A török angóráról olvastam még azt hogy hiányzik az aljszőrzete, és ő hosszú szőrű cicus, nagyon szép.


A Furminator tényleg segíthet a szőrhullásban egyébként, bármilyen fajta cicónál :).

2012. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utána nézek,köszönöm
2012. nov. 5. 21:40
 9/11 Vicuska87 ***** válasza:
0%
A kopasz macska!
2012. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Vannak hipoalergén macskák

amik kevésbé hullajtják a szörüket

2022. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!