Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az alom jó helyen lesz itt a...

Az alom jó helyen lesz itt a cicám alomtálcája?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy olyan hely kell az alomnak, ahol nyugodtan lehet a cicus és nem zavarja semmi... A tv szekrényemnek üres az alja...oda tenném a tálcát, nem szokott a tv se hangos lenni, nem éri ajtó nyitogatás, semmi... Kicsi a szobám, a többi helyen érné az ajtózás...
2013. jún. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ott is. Nekem mondjuk mindig a fürdőben volt a mosdókagyló alatt. De oda teszed, ahol nektek kényelmes. :)
2013. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És nem zavarna, hogy tévézés közben állandóan a wc-t is látod? Én most oda képzeltem, de valahogy kiráz a hideg már csak a gondolattól is.

Csak a szobádban lehet? Mert talán egy olyan felületre kéne tenni (járólap), amit könnyen lehet tisztítani. De ha nincs más lehetőség és téged nem zavar, akkor a cica ott is megfogja szokni.

2013. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ennek alja is van, szóval nem a szőnyegen lenne az alom, lenne alatta kb 1 cm fa, ami könnyen tisztítható...és elég magasan van ahhoz a tv, hogy le lássam az almot, ha nézem. :)


Csak a szobámban lehet a cica... legalábbis addig amíg meg nem szokja az almot...szobatiszta egyébként, jelez ha menni akar és akkor ki kell vinni a gazdája szerint...én viszont alomra szeretném szoktatni.

2013. jún. 30. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem az alomba pisil, dörgölj a pisifoltra egy marék alomkavicsot, és vidd vissza az alomba. Én így szoktattam rá az enyémet.

Ha csak a szobádban lehet, akkor vegyél fedett macska wc-t. Akármilyen jó az alomkavics, van szaga. Én naponta takarítom, de az enyémnek így is kevés. Érzékeny rá. :)

2013. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a tanácsot. Szerinted az jó ötlet lenne, ha először tálcával kezdenénk, aztán ha megszokja/megtanulja áttérnék a fedettre? És azt már csak a tálca helyére teszem és annyi? Tudni fogja, hogy ugyan azt a célt szolgálja?
2013. jún. 30. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
A szag a lényeg. Ha a fedettben benne lesz a szaga, lehet, kicsit idegenkedik majd, de megszokja. De felesleges váltogatni, a cicák is szeretik ám az állandóságot, biztonságérzetük van tőle. Nem kedvelik különösképpen, ha a területükön változnak a dolgok, az enyémen ezt tapasztalom. Megszokja ugyan, de felizgatja.
2013. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, hogy van alja a tálcának. :D

De nálam is "fa" a tv állvány és pont amiatt írtam, hogy jobb lenne más helyen, mert előfordulhatnak bakik. Nálam két cica van az egyik nagyon ügyes (meg ki is mehet a dolgát végezni), de a másik valahogy laposan kezdi a pisilést és közben van mikor megemelkedik a kis feneke és szépen megy ki a pisi az alomból, ha látom visszanyomom szépen az alomra, de nem mindig vagyok a nyomában. És hát az nem tesz túl jót a tv állványnak, ha éppen órákig ott áll rajta a tócsa. Nem tudom, hogy nálatok hogy lesz, de jó mindent belekalkulálni.

Én sem ajánlanám nagyon a változtatgatást. Én pont most rendeltem egy wc-t, ami szerintem nálunk teljesen jó lesz, akkor is ha a kis pisis továbbra is így fog vizelni. Ilyen: [link]


A szagokkal én is egyetértek. Nálunk alapból nem büdös a cica pisije, mivel néha kimegy a kőre és feltisztítom, tudom, hogy nincs szaga, de az almokban valahogy megváltozik és nekem az nem okés, már én is naponta kiszedem még a pisit is, ami rosszabb így, mert a lapátra ragad a fele, ha megszárad egyszerűbb kiszedni, de zavar a szag. Viszont én találtam egy tök jó illatos almot, amire ha rápisil az illat lesz erősebb és igaz drágább, de nekem annyira tetszik az illata, hogy most megint azt rendeltem. A cicát nem zavarja az illat, mondjuk annyira kis ügyi, hogy eddig mindet használta, mert kísérletezem, hogy melyik a legjobb.

2013. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, mi is váltogatjuk, volt már sokféle almunk. Nagyon sokáig Bioluxot vettem, aztán volt ilyen szilikát, vagy mi a fene, az nem volt jó, hiába szívta be a pisit, borzasztó ammóniaszagú volt. Most azt használjuk, ami a Lidl-ben van, abban a pisi is elég szépen összeáll gombóccá, csak ki kell emelni. És használtam még, ami nagyon tetszett, a Müllerben kapható bio almot, nem emlékszem a nevére, fehér kavics volt, de nem zeolit-származék, mint a legtöbb, és nagyon könnyű cucc volt, a 10 liter nem nyomott 1 kilót. Az kevésbé is porzott, büdi se volt, de drágább. A cicám végül is csak azt nem szereti, amelyik nagyon apró szemű és rettentően porzik.
2013. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én hathetes korától napi háromszor tisztítottam az almot, de egy idő után vissza kellett venni a költségeket, mert heti 15 kilót simán elhasználtunk, sőt. Most napi 1x van pucolva, és egy tíz kilós zsák megy el.
2013. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!