Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek ilyen esetben?

Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kandúr ivartalanitott macskám. Kinti-benti cica. Ki szoktam engedni az udvarra de nem szeretem ha másfelé is elkóborol . Az van ,hogy néha elkezdi kaparni a bejárati ajtót. Ilyenkor kiengedem(Általában igy jelzi ha ki akar menni). Régebben nem ment el itthonról de az utóbbi hetekben ahogyan kiengedem rögtön átmegy a szomszédba. Onnan meg csak isten tudja hová... Hogy állitsam meg?

2013. jún. 30. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudod megállítani, csak úgy, hogy olyan kerítést csináltattok, amin nem tud átmenni. Nekem is gondom van ezzel, mert megőrjít, annyira kiakar menni és sajna el is megy a kertből is. Nálunk elég nagy a telek elég húzós lenne a kerítésre ezt plusz rátenni, ha egyáltalán erre rálehet. Igaz, mivel ivartalanított így nem fog kilométerekre császkálni, valószínű a közelben marad, mert ha én hívom az enyém, mindig rohan és másodperceken belül itthon is van, de hát akkor is kint van és nem a mi telkünkön. Meg a verekedésekből is kimarad így. Ha jó környéken laksz, akkor valószínű nem lesz baj. Szerencsére mi ilyen helyen lakunk és a szomszédoknak sincs vele baja, mondták, hogy aranyos és nem csinál semmi rosszat.
2013. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 frici2009 válasza:

Lehet hogy ott vannak a "barátai" és azért megy a szomszédba. Lehet hogy másfelé is vannak ilyen barátai és szeret velük lenni. Szerintem nem fog több kilométerekre elmenni mert ivartalanítva van.

Egyszer próbáld megfigyelni hogy merre megy és hogy kivel van.

2013. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!