Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? (lent)

Figyelt kérdés
A történet annyi hogy a két házzal feljebb lakó szomszédnak van egy közepes termetű kutyája. Szerintem keverék de nem tudom pontosan. Azt tudtam hogy meg van kötve de azt hittem normál körülmények között... Mostanában elég sokat nyüszített ezért ma kimentem a kert végébe ahonnan átlátok a kutyára. Megdöbbentett és felidegesített amit láttam. A kutya ki van kötve egy kb. 3,5-4 méteres láncra egy fához a ház mögé. Nincsen neki semmi ól vagy valami ami védené őt akármitől is, kivéve a fa "lombját" ami így télen elég gyér.. Egy karton doboz van széthajtva letéve a földre azon szokott feküdni. Rövid szőrű a kutya szóval nem hiszem hogy ennyi elég lenne neki. Nem tudom hogy vize, kajája hogy van azt nem láttam, de gondolom a víz befagy neki ilyenkor és aki így tart kutyát az nem cseréli óránként... Mit tudok tenni ilyen helyzetben?? Be tudom őket jelenteni név nélkül valami állatvédő szervezethez?? Nem akarok összeveszni a szomszédokkal de ha nagyon muszáj megteszem...

2012. dec. 5. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár a rendőrségen is bejelentheted, és lehet név nélkül.
2012. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akárhol bejelentheted. Menhelyen, rendőrségen , név nélkül is. A lényeg ,hogy minél hamarabb. A kutyus érdekében. Mostanában nagyon hidegek az éjszakák, és különben is egy állatot nem lehet így tartani.
2012. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) valamit mindenképp intézkedkek mert a szívem megszakad szegény kutyáért :(
2012. dec. 5. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

komolyan,köszönöm!!

Bár több ilyen ember lenne mint te,kevesebb ártatlan kutya fagyna halálra.

Ha megkérlek,leírnád mi volt majd,ha tudsz konkrétumot?

2012. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp szólj valamilyen szervezetnek. Akár többnek is, ki tudja hogy melyik lesz az aki foglalkozik ezzel. A gazdáját meg jól megkellene büntetni , nem is értem, ilyen ember minek tart kutyát... Ezeket az embereket kéne kikötözni egy fához ilyen időben és étlen szomjan hagyni... Írj mindenképp, hogy ha történik valami!!!
2012. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy vannak ilyen emberek mint Te!

Állatvédők biztosan segíteni fognak a kutyuson, elősször kötelezik a gazdát, hogy javítson a kutya körülményein, és később ellenőrzik, ha nem történik változás akkor esetleg a jegyző segítségével elkobozzák!

Melyik megyében laksz?

2012. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
minden tiszteletem ,a tiéd :) remélem találsz megoldást !
2012. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a "tiszteletet" de szerintem aki egy kicsit is szereti az állatokat az ezt megteszi :) A változás csak annyi hogy másnap mikor mentem ki reggel a kutyát sehol se láttam, sajnos azóta se :( Remélem hogy be lett vidve a házba, bár hallani se hallok semmit. Amúgy Nógrád megyében lakom.
2012. dec. 8. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!