Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyen esetben?

Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A problémám a követező: nagyszüleim szomszédságában van egy páréves szetter. Nagyon kedves, bújós, szelíd kutya, de egész éjszaka (meg nappal is sűrűn) csahol, és a szomszédokat érthető módon zavarja ez. Nyáron két hétre elutaztak nyaralni, arra az időre mi etettük. Gondoltam egyet, és a két labradorommal együtt elvittem sétálni őt is. A két hét eltelt, a szetter megnyugodott, egy-két kisebb vakkantáson kívül nem is volt baja. Viszont amikor hazajött a család, ezek a séták elmaradtak, mert nem engedték, hogy elvigyem a kutyát. A kutyus most még keservesebben ugat, és szívszaggató ezt hallgatni... a dolgot én rontottam el, hogyan tehetem jóvá? A kutya gazdái hajthatatlanok, nem akarnak a kutyával foglalkozni, de nekem sem engedik! Mivel tudhatám rávenni őket? Addig is mit tudok tenni a kutyával? Segítségeteket köszönöm!
2009. júl. 16. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
nem értem miért bántjsa öket hogy játszottál a kutyával? ha etetni odaadták, akkor inkább örülhetnének hogy sétáltattad.
2009. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit. Mond nekik, hogy nagyon zavaró az állandó ugatás és ezt a sétával lehetne megoldani. Jó léenne ha más is jelezné, hogy zavarja az ugatás, így talán megengednék, hogy elvidd sétálni. Miféle buta lelketlen parasztok ezek? Végső esetben én ellopnám a kutyát és megfelelő gazdához juttatnám.
2009. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Nem nagyon tudok mást írni,csak azt,hogy egyetértek a többiekkel!
2009. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a többiekkel értek egyet, és még mondanám, ha egy szettert nem sétáltatnak(pedig szüksége lenne rá) és ha nem játszanak vele, akkkor nekik nem egy ilyen kutya, hanem vmi öleb kell. és ha nem foglalkoznak vele, inkább adják el, csak jobb helyre kerülhet szerintem, már elnézést, nem akarok rossz indulatú lenni... és hálásak lehetnének, hogy foglalkoztál is vele, nem úgy mint ők...
2009. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálkozhatsz azzal is, hogy valami hatóságnál bejelented őket, mondjuk beszélsz állatvédőkkel vagy csendháborításért mószerolod be őket, persze úgy, hogy ne tudják meg, hogy te voltál. Kénytelen lesz valamit kezdeni a kutyával, és talán megengedi, hogy foglalkozz vele.

Persze ennek alaposabban utána kell járni, hogy milen következmények lehetnek, de szerintem érdemes lehet felkeresni pl. a Fehérkereszteseket, náluk van jogi tanácsadás, hátha tudnak okosat mondani.

2009. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!