Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal,...

Mit csináljak a kiscicámmal, hogy ne legyen bolhás?

Figyelt kérdés
1hós 3hetes, bolhás a nyakától felfelé. Szegény sokat vakarózik, benti cica, de kiszoktam vinni az udvarra minden nap, egy órára kb. mikor milyen az időjárás. Nem akarom beszórni bolha porral, mert van itthon de az nagy macskákra való, az idősebbik cicámnak vettem, de vele nem érintkezik, mert kinti macska, meg mindakettő kandúr így nem nagyon barátkoznak. Van külön ksmacskákra ilyen szer?

2013. júl. 3. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
A helyedben én fognék egy jó csipeszt, és kiszedegetném a bolhákat. Míg csinálnám, én is levetkeznék egy szál gatyára, mert a bolhák alattomosak, és átterjednek. Valamint azokat a helyeket, ahol a cica feküdni szokott, beszórnám ezzel a készítménnyel (nagyon hatásos): [link]
2013. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy ilyen kismacskára nem lehet olyan szert alkalmazni, amit a nagy kapna, de a nagyot mindenképpen bolhátlanítani kellene. Állatorvosnál lehet kapni olyan cseppeket, amit a nyak háti oldalánál kell a bőrbe dörzsölni.De drága, 3-4 csepp 2ezer fölött van.

A rusnya bolhák a kicsi macskákat szeretik, s szívják a vérüket.Egyszer kaptunk ajándékba egy cicát, hemzsegtek benne a dögök. Mi langyos vízben lefürdettük a cicát, és látszott benne a sok féreg, nem tudtak elugrálni, mert a víz őket is megzavarta. Kifésültük a kis árvából egy törülközőre a mozdulatlan bolhákat. De azt a helyet, ahol alszik, azt is bolhátlanítani kell. Erre van spray, amit szintén árulnak a szakrendelőben.

2013. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Veszel egy kis flakon Frontline-t. A kezelési utasítás szerint befújod a kiscicát. Veszel még legalább 3 db Neostomosant. Egy ampulla egy liter vízzel hígítva és bespricceled a lakás összes ágyát, foteljét, stb. Plusz, ha padló van, felmosol a szerrel. Mindezt megismétled hetente legalább 3X. A cicát pedig a maradék Frontlineval lekezeled majd újra, ahogy ajánlja . Ha már a maccs 2.5 kilónál több lesz, veszel rá spotont és a bolha ügy megoldva.
2013. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Frontline-t ne vegyél, mert agyonra van reklámozva de kevésbé hatásos.

Fürdesd meg a létező összes állatot a nekik való samponnal. Attól is ki szoktak menni a bolhák. Plusz a cseppek tényleg jók. Nekem kutyára ajánlották ezt a hármat: praktic, exprot, advantix. Orvos mondta, hogy ezek jobbak. Gondolom van cicáknak is.

2013. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!