Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás? (lánycica)

Macska ivartalanítás? (lánycica)

Figyelt kérdés
10 hónapos lány cicámat viszem ivartalaníttatni. Mikor lehet újra kiengedni? (be tudnám csukni zárt helyre, de egyébként csak kinti cica) Az ivartalanítás után milyen körülmények között kell tartanom? Lehetnek betegségei utána? Mert kandúroknál hallottam már a vesebetegséget. Ez lánycicánál is van?

2013. júl. 4. 01:36
 1/6 qwertzu10 ***** válasza:
100%

Szia!


Kapni fog egy gallért, úgy kb 2-3 hétig ne engedd ki! Betegségekről nem hallottam lány cicákról, viszont lesz majd neki varratszedés! Semmiféleképpen ne engedd ki 2 hétig, mert elfertőződhet a seb.

2013. júl. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy nagyon utálni fogja a gallért és a seben lévő kötést is, de nem szabad levenni róla mert szétcincálja a gézt. Én úgy könnyítettem a helyzetén, hogy ráhúztam egy viszonylag szoros hálót, ez olyan mint a zöldségháló csak gyógyászati célokra való. Ez a háló erős, szellős és kis idő után jól viseli a cica. Ha ezt megcsinálod, akkor leveheted a tölcsért a fejéről, így már semmi gond nem lesz vele. Ennek ellenére kiengedni nem szabad, csak a varratszedés után.
2013. júl. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megkérném a dokit, ha lehet úgy kötözze vagy tegyen olyasmit a sebre, amit a fenti hozzászóló írt, hogy ne kellejen gallért viselnie. Eléggé megviseli őket az a dolog, teljesen megzavarodnak tőle, nekimennek mindennek és nem igazán szokják meg (legalábbis én ezt tapasztaltam). Ha lehet, akkor kerüljétek el, fölösleges még ezzel is "kínozni" szegényt, mert olvastam már itt is, hogy van doki, aki elismeri ezt és ki is hagyja. Ha a cicád nagyon piszkálná a sebét, akkor persze muszáj rátenni, de nem mindegyik nyúl hozzá.

A fiú cicáknál sincs szükségszerűen betegeskedés utána, szerintem ez is egyed függő, de én inkább előnyökről hallottam a lány cicáknál is.

A többiben sajna nem tudok segíteni, nekem fiú macsekjaim vannak.

2013. júl. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az baj ha most ellett? Kb 2 hetes macskái vannak. Most még nálunk lesznek egy jó pár hétig, mert nem akarjuk mindjárt 4 hetesen lepasszolni szegényeket az egészségük miatt. Amúgy házba nem mehet be mert kinti és csak garázsba csukhatnám be. Úgy tervezzük, amint nem szoptat, visszük ivartalanításra. Akkor tud ugyanúgy foglalkozni a kiscicákkal? Mert a gallér miatt sztem nem. Pl tudja tisztogatni?
2013. júl. 5. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én beszélnék egy orvossal, hogy mit ajánl. A cicák elég sokáig is szohizhatnak, ha engedik nekik és az anyának is van teje. 12 hetesen a legoptimálisabb az elválasztás, persze ekkor már szilárd élelmet is esznek, ez az idő (8-12 hét) inkább a tanulás és szocializálódás miatt jó.

Viszont az a baj, hogy szoptatás közben is tüzelhet újra a macsek, ezt itt olvastam, szóval nem ártana megoldani az ivartalanítást. Hívjatok fel egy orvost, ő sokkal pontosabban tud tájékoztatni.

2013. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Addig várjatok a műtétel, amíg a kicsik ott vannak. A garázst pedig készítsétek elő a cica számára, úgy értem pakoljátok el az esetlegesen veszélyt jelenthető anyagokat,tárgyakat, gondoskodjatok a szellőzésről, ha van ablak akkor valami rácsféléről, hogy nyitva lehessen.
2013. júl. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!