Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most ivartalanították ki a...

Most ivartalanították ki a cicámat. De az orvos aztmondta nem adott neki védőgallért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
több helyen is olvastam hogy védőgallért tesznek a macskákra is műtét után hogy ne nyalogassák a sebüket. meglepetésemre az orvos nem adott neki, mert aztmondta hogy a macskák nem nyalogatják a sebet.

2013. jún. 15. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
pedig nyalogathatják. Vegyél neki.
2013. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a kandúrunkat herélték és még varratot sem kapott sem gallért.

nőstény cicának alhasi műtét már ott van varrat de nem tudom kapnak-e gallért.sosem volt lány cicánk...

2013. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is kapott (kandúr). Szerintem is próbálj venni neki egyet, ha pedig nem találsz elég hamar, akkor menj vissza a dokihoz és mondd meg neki, hogy a macska felébredt és piszkálja a sebet. Biztos fog adni, maximum elkéri az árát, ami nem nagy tétel a macska ivartalanításához képest. (500-1000 ft)
2013. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom miért nem adott. aztmondta nem kell, nem szokták nyalogati a macskák a sebet. de szerintem csak elfogyott neki.
2013. jún. 15. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja. Az én cicám kapott gallért, és mikor felébredt, teljesen bekattant, nem értette, mi ez a nyakán, nem tudott úgy mozogni, ahogy akart, fel-alá rohangált a lakásban, felugrott a polcokra, dűtött-borított, nem engedte, hogy a közelébe menjünk, fújt, karmolt, harapott. Nagyon ijesztő volt, féltem, hogy kárt tesz magában. Ez ment délutántól hajnali egyik, amikor nagy küzdelmek árán leszedte magáról. Utána meg is nyugodott, engedte, hogy simogassam, adjak neki enni. A sebét pedig nem nyalogatta, ha mégis elkezdte volna, rászóltam, és abbahagyta. Szóval nekem pl. negatív tapasztalatom van a gallérral kapcsolatban, jobban megviselte a cicát a gallér viselése, mint a műtét. A másik cicám régebben lett műtve, ő alapból nem is kapott gallért, és ő sem piszkálta a sebet. De hallottam mástól olyat, hogy pár órával a műtét után vissza kellett vinni a cicát, mert kiszedte a varratot. Szerintem figyeld a macskuszt, hogy mit csinál, ha bántja, vegyél neki gallért, de ha nem piszkálja, akkor szerintem felesleges.
2013. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 borcsi02 ***** válasza:

Tényleg macskafüggő, de biztos ami biztos alapon, azért nem ártana neki!

Mi 3 lány cicával csináltuk végig, az elsőnél egy hétig rajta volt a gallér, ahogy az orvos előírta, teljesen kikopott a szőr körben a nyakán ezalatt, pedig nem volt szorosan rajta, hát...elég nehéz volt neki, de azért nem produkált annyira durva tüneteket, mint előttem írták.

A második cicánál kb 3 napig hagytuk rajta, leszedte magáról,és annyira zavarta, annyira fújtak rá a többiek, hogy nem volt szívem visszarakni. A lábadozási egy hét alatt ki is cibálta a varrat alsó csomóját magából, baj nem lett, de kaptunk ejnye-bejnyét a dokitól.

A legutolsó alkalommal pedig egy napig volt gallér a harmadik cicán, mert iszonyatosan megviselte, de ő nagyon aranyos, jó cica módjára nem bántotta a sebet. Állandóan figyeltem, nem foglalkozott vele, biztos fájt is neki.

Amúgy hallottam én is már, hogy a macskák nem harakiriznek, mint a kutyák, nem tépkedik a varratot, mégis volt rá példa nálunk, ahogy írtam.

Szerintem ha azt látod, hogy piszkálja a sebét, vegyél neki gallért, menj vissza az orvoshoz (nálunk 600 Ft), de ha nem bántja, nem lesz baj,de azért figyelgesd.

Ha aggódsz, megnyugtatásképp megveheted.

Amúgy sajnos ez a gallér dolog külön megnehezíti a műtéti tortúrát, mert szegény cica a világát nem tudja, amikor úgy-ahogy magához tér, kábultan, hogy mi a fene is ez a nyakán. Nálunk folyamatosan tolattak, meg úgy közlekedtek benne, mint vm kis diszkópatkányok,bólogatva:)

2013. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. így 1 nap után, nemszokta nyalogatni a sebet a cica.
2013. jún. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!