Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a macskaalom jó? Tényleg...

Ez a macskaalom jó? Tényleg lehúzható a budiban?

Figyelt kérdés

[link]

Nem dugítja el a wécét? Nem volt még szilikonos alom itthon, szóval fogalmam nincs milyen az, csak elegem van már a poros, nehéz, csomósodó almokból.

És tényleg tovább kitart mint a sima almok? Jobb?


2013. júl. 6. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt már szilikonos, de nem tetszett. Gondolom, ha azt írják, akkor tényleg le lehet húzni a wc-n, mert ez nem porlad, tapad, nem változik az állaga víz hatására így szerintem is lemegy az öblítéssel.

Van, aki esküszik rá, ki kell tapasztalni. A helyedben kipróbálnám, mert mindig a saját tapasztalat a mérvadó.

Én is állandóan kísérletezek velük, most egy nem csomósodó, könnyű van, de nekem meg ezek nem jönnek be. Szeretem mindig kitisztítani még a pisit is, ezekből meg nehéz kiszedni, úgy, mint a szilikátosból is, nekem ezért nem tetszik. Plusz én mindnél érzek fura szagot, akár mennyit takarítok. Így most rendeltem csomósodó, illatosított almot, nekem ez tetszik eddig a legjobban.

Talán annyiból tart ki jobban, hogy nem csomósodik és nem is tudod kivenni, ezért megmarad a mennyiség, na de sajna nem olyan szuper szagelfedő, egyik sem, ahogy reklámozzák. Így ez sem maradhat több napig érintetlenül, szerintem. Nálam mindegyik fogy, tök mindegy milyen típus, milyen márka.

2013. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem szilikonos van, pont tisztábbnak tartom. Nyilván az öt kilót nem húzom le a budin, de a kakát így legalább le lehet húzni, mert ami rá van tapadva az nem dugítja el a budit, hanem "elpezseg" és nem az van, hogy bűzös kis zacskókat kell tárolgatni benne a szarral, míg valaki le nem mászik a kukához. Főleg, ha egy nap van 3-4 szar is.


Másik előnye még, hogy nem büdös. Ha büdös, akkor cserélni kell. A sima fajtával mindig az volt a bajom, hogy én éreztem a pisi szagot, hiába lapátoltam ki a pisis almot, tökéletesen nem lehetett. Ez a szilikonos tökéletesen magába zárja, rengeteget és nem bűzlik meg ilyenek. Sőt, a kakát is kiszárítja, így ha nem vagyunk itthon és szarnak, akkor nem szarszagra jövünk haza, mert az alom egyszerűen kiszárítja azt is, és nem bűzölög.

A fresnapfban kapható multifit kristály alom a legjobb, két macskára három hét mire cserélni kell.

Való igaz, hogy ránézel a hófehérre és sárgás egy pici foltban, ahova pisilt, de száraz. Csont száraz az egész.

A kingstar is jó, azt az alphazooban lehet kapni, meg láttam már máshol is. Próbáltunk még másik fajtákat is, azok is jók, mind jó, de ezek a legjobbak és ezek bírják a legtovább.

Így 3 hétre mondjuk 3300 az alom, de a 400 forintosat teljesen cserélni kell 2-3 naponta, mert különben büdös, nincsenek szar zacskók, a szar a szennyvízbe megy, ahova való, nem a kukába, ÉS!!! ami a legjobb! Nem fog előfordulni, hogy az alom túl nagy súlya alatt szétszakad a kukazsák, ha véletlen nem a legvastagabb fajtát vetted és takaríthatod a retket, mert a szilikonos nagyon könnyű is. Ez bevásárlásnál sem mindegy.

2013. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ami előnyét én még mindenképpen látom, a macskámnak alsó húgyúti problémái vannak és a hófehér alomban azonnal látom, ha valami nincs rendben. Ha csak kicsit "sötétedik" a pisi már látom, hogy orvoshoz kell vinni. Ritkán kerül rá sor, de nagyon jó. Akkor mindig ott is ülök mellette az alomban és figyelem, hogy mikor gyógyszerezik tiszta szép sárga lesz-e a pisije, vagy még mindig "véres". A másik fajta almokban nem tudod megkülönböztetni olyan korán a pisi színét, ha abban látszik, az már nagyon nagy baj.
2013. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!