Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lenne neki a legjobb?

Hogy lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, még elég kicsike, már jön-megy játszik magától, viszont még igényli a tejet. Az anyukája sajnos elpusztult egy kutya miatt, így féltem hogy neki is ez lesz a sorsa. Nem a mi cicánk, csak ideszoktak. Konkrétan fent éltek a fenyőfán, csak aztán egyedül maradt a kicsi. Ő is a fán volt elég sokáig és sok idő volt mire meglehetett simogatni, ölbe venni. Viszont itt nem maradhat nálunk sajnos, mert a kutyák hamar elintéznék szegényt, így is eléggé ki van speckózva. A szobámba nem jöhet, mert szeptembertől koliban leszek, és jó ha minden második héten hazajövök, a többiek meg nem vállalnák, most is eléggé utálják. Van egy másik romos ház, nagy kerttel ami a miénk, ha oda elvinném a cicát ott jól meglenne? Ha nem lennének a kutyák itt lennek a legjobb helye, mellékutca, rögtön kezdődik a határ. Ahova vinném, ott nem lakik senki, de főúton van, egyébként 200 méterre tőlünk. Mit csináljak hogy ott maradjon és azt tekintse otthonának? Mennék hozzá vinnék neki enni-inni,játszanék vele, de a fent maradó időben mi legyen? A szomszédban vannak nagy kutyák, de kijönni nem tudnak. Mit csináljak hogy ne a főútra járjon ki? A kert irányába mehet nyugodtan, ott földek vannak jódarabig, és csak aztán egy mellék utca.


Szóval hogy legyen hogy a legjobb legyen?

Írjatok kérlek :)


2013. júl. 17. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Na most, tehén tejet egyáltalán ne adj neki, mert attól el fog pusztulni! A macska szervezete nem képes lebontani a tejben lévő tejcukrot. Ha tej, akkor már speciálisan erre a célra kifejlesztett cica tejet vegyél neki!


Nem mindegy, hogy az a romos ház milyen. Valamint az se, hogy az élelmezését ott hogy oldod meg, ha nem jársz/fogsz járni ki oda sűrűn. Lévén hogy kismacska, mindegy, hogy hova viszed, ha a szabadban van, bármi elkaphatja, és itt nem csak a kutyákra gondolok, mert számos veszély les a kismacskákra.


Legjobb lenne neki (ami biztonságos) egy épületen belül, ami azért rendszeresen van szellőztetve. A lakás belseje is biztonságos rá nézve, és el van látva friss élelemmel, valamint vízzel (és egyéb, fiatal cicáknak való kiegészítő táplálékkal).


Amíg bent tudod tartani az állatot a jelenlegi lakásodban, nyilván nem érheti baj, tényleg ott a legjobb neki, de ha már nem fogod tudni, akkor egy, a fentebb említett lakáshoz hasonló helyen kellene tartanod, máskülönben szinte 100%, hogy el fog pusztulni kint.

2013. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A tejcizéssel a mi kismacskáink is így voltak amikor elvitték őket akkor még nem szoktak le teljesen,de a végén rászoktak hogy egy kicsit megmelegített felvizesített tejet kapott.Amúgy szerintem nem kéne egyedül hagyni egy házba hanem valami családtaghoz elvinni aki vigyázna rá és attól még a tiéd maradna.:)De ha nem tudod ezt biztosítani neki akkor szerintem elkéne ajándékozni/adni vagy menhelyre vinni.A kutyáktól csak akkor kell félteni ha nem macskakedvelők.Mi megszagoltattuk egymással és a szomszéd kutyákkal és mostanra megszokták egymást és nem bántják őket.Remélem tudtam segíteni valamennyit!
2013. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy az egyben elharapnák a macskát, amit közelében lenne a kutya és annyira már nem kicsi ő. :)

Egyébként a menhellyel meg annyi, hogy az nem úgy működik hogy megyek és belököm a macskát hozzájuk, csináljatok vele amit akartok. Önkéntes vagyok egy menhelyen és annál nagyobb bajuk van hogy felelőtlen gazdik, könnyelműség gyanánt bedobálják hozzájuk az állataikat, mert megunták. Remélem értem mit szeretnék ezzel.

2013. júl. 17. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!