Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica bolhátlanítása érdekéb...

Kiscica bolhátlanítása érdekében mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Remélem jó helyre írom a kérdésem. A páromék nemrég vettek magukhoz egy kiscicát, most kb 3-4 hónapos lehet, nem tudom pontosan, de bolhás szegény. Elmentünk venni bolhaírtót, ott ajánlottak is cseppet ami hatékony lett volna, de ő ezt drágának találta, hogy ő nem ad ki 5-6 ezer forintot ilyenre, ezért az eladó ajánlott egy olcsóbbat, Panzi Petet. Az anyjával nekiálltak megfürdetni a kismacskát, de úgy hogy egy lavor vízben (kb 1,5-2 l) feloldottak egy hüvelykujj-körömnyi szert és azzal vizezték a macskát. Már akkor gondoltam hogy ez így nagyon nem fog hatni, így megtettem amire ők nem voltak képesek, elolvastam a használati utasítást. Mondtam hogy ez így nem lesz jó, megfogtam a macskát, kivettem a lavorból, öntöttem a tenyeremre a szerből és belemasszíroztam a bundájába. Aztán mondtam hogy jobb lenne a zuhanyrózsával leöblíteni, mert hamarabb végeznénk. Erre elkezdték húzni a szájukat hogy de akkor bolhás lesz a kád, hát istenkém... -.- Na végül sikerült a dolog, megtörölgettük a cicát, de a bolhák a szó szoros értelmében hemzsegtek benne, gondolom bekábultak a szertől. Szegénykémnek egy nyikkanása nem volt, szerintem örült már hogy végre megszabadulhat a bolháitól. A tájékoztató szerint még 2x egymás után ezt meg kellett volna csinálni, de a barátomék nem akarták, mert jaaj szegény cica, na mindegy, ráhagytam, úgy voltam vele hogy majd minden nap megcsinálják ezt és hamar meghalnak a bolhák. Hát nem így lett, eltelt 2 nap is azóta, aztán most újra elmentem hozzájuk, látom hogy vakarózik mint az állat, mire szólok kedves páromnak hogy lehet ideje lenne "megfürdetni". Úgy voltam vele hogy fölösleges a lavorral bohóckodni, ezért beraktam a kádba a cicát, bevizeztem a kezem és úgy simogattam a cicát hogy nedves legyen a bundája, majd újra szer a kézre és masszírozás (közben páromék mögöttem úgy lestek mintha kb agyműtétet csinálnék). Kicsit most kétségbe volt esve a cica, kapaszkodott belém, majd 1-2x elnyávogta magát, mire a páromék felnyögtek hogy "jaaaj szegééény cica, többet nem lesz megfürdetve jaaj szegény". Na én ezen kellőképp fel is húztam magam, de ez biztos érződik az írásomból is. Minden rendben volt amúgy, meg lett törölgetve a kicsi, de még mindig bolhás. Próbáltam elmagyarázni a barátomnak hogy én sem azért csinálom ezt mert élvezem, de a bolha nem játék, emberre is átmehet és szenved tőle a macska. Majd ha a gyereke beteg lesz és nem akarja bevenni a gyógyszert mert rossz ízűnek találja, majd azt sem adja be neki hanem majd meggyógyul vagy nem?! Erre jött azzal hogy az állat más mint az ember. Mondom igen, az állat nem tud szólni, hogy "figyi már, tiszta bolha vagyok, jól esne ha megszabadítanál tőlük". Meg mondom neki hogy a macska helyét is bolhátlanítani kellene mert így visszamehetnek rá. Erre a válasz: nincs helye, ott alszik ahol akar (falu). Hát az eszem megáll, komolyan. Abszolút nem érdekli ez az egész, pedig kezdetben meg volt őrülve a kiscicáért, de úgy tűnik elmúlt a varázs.


Na mindegy, lehet kicsit eltértem a kérdéstől, elnézést hogy hosszú lett, de szerintetek tényleg rosszul jártam el? Mert most én vagyok itt az állatkínzó meg minden... Illetve nektek mi a tapasztalatotok a Panziról, jó ez vagy érdemesebb lenne egy hatásosabb szerre váltani?



2013. júl. 18. 06:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A bolhapor nálam használt.
2013. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az emberek nem lehetnek bolhások az állatoktól 1. 2. bolhasampon és bolhapor egyáltalán nem olyan drága mint azt gondoljátok. 3.nyugodtan fürdesd ahol akarod a bolha úgyis megdöglik a vízben szóval senkinek nem lesz baja tőle csak a macskának ha továbbra is bolhás marad.
2013. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!