Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim egyben lenyelik a...

A macskáim egyben lenyelik a száraztápot. Hogy szoktassam le őket róla?

Figyelt kérdés
Mindenféle korosztályból vannak macskáink. Egyesek kiskoruktól fogva esznek száraztápot, mások most kapnak először, de mindegyiküknél közös, hogy nem rágják meg a falatokat, hanem egyben lenyelik. Fogkő kizárva, mindnek egészséges fogazata van, ez inkább egy rossz szokás náluk. Hogy szoktathatnám le őket szerintetek? Ha eláztatom a tápot, puhán már nem eszik meg.

2013. júl. 19. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
csak habzsolnak ennyi :) amúgy hányszor kapnak enni???csak mert lehet hogy nagyon éhesek már és ez lehet a gond.egyébként biztos hogy jók a fogaik???
2013. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám csinálta a kutyakajával, mert nagyon szerette, és habzsolta, még ha nem is volt éhes...

Macskánál is van ez a habzsolás?


No én azt csináltam, hogy egyszerre csak keveset adtam neki. Mellé pedig sok vizet külön.

Amikor rájött, hogy nem kap többet, akkor lassabban ette, és rágcsálta is már néha.

Kiakartam próbálni azt is, hogy sodrófával összetöröm kisebb darabokra, de végül ezzel nem vacakoltam. Esetleg te kipróbálhtaod a macsekoknál.

2013. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és írod, hogy macskáid...!

Hány macskád van? Együtt esznek egyszerre? Még az is lehet, hogy egymás elől féltik a kaját, és azért sietnek, nehogy a másik egye meg, így nem tökölnek a rágcsálással... Etesd egymástól elkülönítve őket, hátha az segít.

2013. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kicsit furfangosan csináltam mikor az én macsekjaim voltak ilyenek! A puha macska szalámiba bele szúrkáltam a tápszemeket! Akkor rendesen megrágta! Végül egyre többet tettem neki a szalámiba és sikerült rászoktatnom hogy megrágja!


Ui.: Viszont ha tápot teszek neki mindig adnom kell mellé egy darab szalámit! ;)

2013. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kapnak enni rendesen, egymástól külön. A száraztáp csak nassolás gyanánt van, ezért nem is sietik el. Még ha egyáltalán nem éhesek, akkor is kivesznek egy-egy szemet, de lenyelik egészben. :-)

Köszönöm szépen a válaszaitokat! A macskaszalámis trükköt kipróbálom. :-)

2013. júl. 19. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ezt csinálja. Pedig ő soha nem habzsol, mindig komótosan eszik és az sem érdekli, ha a másik beleeszik a tányérjába. 10 darabból jó ha kettőt megroppant. Igazából nem is izgat, mert állítólag nem is tesz annyira jót a fogaknak, inkább annak örülök, hogy ő megeszi (mert a másik annyira nem szereti) és beviszi a szervezetébe azt a tápanyagot, amire szüksége van.
2013. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor nagy baj nem lehet belőle. :-) Köszi a választ.
2013. júl. 20. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!