Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használ semmi sem a...

Miért nem használ semmi sem a bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Se a bolhanyakörv nem ér semmit szinte, a bolhairtó cseppek után is még minden nap találok bolhát a macskán. Bár kevesebb lett, de van... most akkor mi a megoldás? Bolhairtó port is szórtam már a macskára, meg a lakás különböző pontjaira is. Takarítani is szoktam.

Amúgy a macska nem kijárós.



2013. júl. 21. 14:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már tele vagyok én is csípésekkel mert a macska velem alszik.
2013. júl. 21. 14:51
 2/11 anonim ***** válasza:
szuperbolhák ellen hivd a szuper bolhairtókat
2013. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az olcsóbb termékek sokszor nem hatásosak, ez lehet az egyik ok.


a másik ok a bolhák élet ciklusában keresendő:


A bolhák fejlődésmenetével, viselkedésével kapcsolatban az utóbbi időben számos új kutatási eredmény látott napvilágot, melyek néhány esetben szöges ellentétben állnak korábbi ismereteinkkel. Ezek közé tartoznak többek között a kifejlett nőstények peterakási szokásai. A nőstények petéiket kizárólag a gazdaállaton rakják le, és nem a környezetben. A környezetben nagy számban található peték a gazdaállatról hullanak le. A peték oválisak, kb. 0,5 mm-esek, szürkésfehérek. A nősténybolha naponta 40–50 db petét rak le, petetermelése a teljes életciklusa folyamán néhány ezer darab. Egy 25 felnőtt nősténybolhából álló populáció egyedszámát 30 nap alatt negyedmillióra képes növelni.


A peték környezetük hőmérséklete és nedvességtartalma függvényében 2–16 nap alatt alakulnak át lárvákká. A féregszerű, erősen szőrözött, rágószájszervekkel rendelkező lárvák szövettörmelékkel, de főként az imágók emésztetlen vért tartalmazó bélsarával táplálkoznak. Érzékenyek a fényre, ezért résekbe, hasadékokba, szőnyegek szövetrostjai közé húzódnak.


A lárva kb. 10 nap alatt kétszer vedlik miközben mérete egyre nagyobb lesz, majd selyemszerű gubót képez (kokon), és eléri a báb állapotot. Erre a stádiumra jellemző, hogy hossza a környezeti feltételektől függően 1–2 héttől akár 1 évig is tarthat. Ebben az állapotban a bolhák képesek az alacsonyabb hőmérséklet átvészelésére is, és ez az az életszakaszuk, melyben leginkább ellenállnak a rovarirtószerek hatásának.


Az imágó bizonyos stimuláló környezeti hatásokra fejlődik ki a bábból. Ha a báb érzékeli az ember illetve az állatok közelsége okozta rezgést, nyomást, a testmeleget, a kilélegzett széndioxidot, megtörténik az átalakulás. A kifejlett egyed azonnal fölkeresi a gazdaszervezetet, és vért szív. Az első vérszívás után a felnőtt rovarok rögtön szaporodni kezdenek. A kifejlett nősténybolhák minden vérszívás után petéket raknak. Idejüket teljes egészében a gazdaállaton, táplálkozással töltik. Előfordul, hogy a gazdaállat mozgásának, vakarózásának következtében a környezetbe hullanak. Átlagos élettartamuk 4–12 hónap. Jól bírják az alacsonyabb hőmérsékletet és az éhezést is. A bolhapopulációnak csak kb. 5%-a van kifejlett stádiumban.

A bolhák szaporodásának kedvez a magas nedvességtartalom, magas hőmérsékleten viszont szaporodásuk mérséklődik. Érthető tehát, hogy a bolhapopuláció robbanásszerű növekedésének időszaka a tavasz. A bolhák elszaporodásának bizonyos környezeti tényezők különösen kedveznek. Ilyenek az állatok búvóhelyei, bokros, nedves területek, a kennel és környéke, az állatok alvóhelye és környéke, védett, szőnyeggel borított pihenőhelyek.

2013. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Neostomosan a padlóra, bútorokra, sarkokba. Cicára ne használd, erősen irritáló. Neki Frontline. Nekünk ez így bejött, nekem is a lépcsőházból, vagy az erkélyen keresztül bolhásodott meg a cicám, és akkor kan bolhákat még életemben nem láttam addig. Felettünk egy nagy bundájú spitzer lakott. De azóta nem volt bolhánk.
2013. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Neostomosan ampulla 1 liter langyos vízbe és fürdesd meg vele a macskát. Kicsit nyáladzani fog tőle, mert az a mellékhatása. Abszolút hatásos!! (tanyasi vagyok 6-8 macskával, bejárnak)
2013. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok macskatulaj de irok pár dolgot.Mikor a kiskutyámra kerestem védelmet az élősködök ellen akkor olvastam a foresto nyakörvről.Szerintem megérné kipróbálni.Igaz kicsit húzós,de van cicára is és elvileg nagyon jóféle.

[link]

Amúgy úgy tudom hogy vannak szerek amik a bolhákra jok csak de a petékre nem és ha az benne maradt és kifejlödött akkor lehetett hatástalan a szer amivel kezelted.Szóval olyan sampon vagy valami szer kell ami nem csak a kifejlett példányokra hat.

Amúgy még egy ilyen kis ultrahangos iriszatót is ki lehetne próbálni.Az Én kutyámon ultrahangos riasztó van és lekopogom védi rendesen.

[link]

2013. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, bevált szereket írhattok még, márkákkal meg minden. Miből mit érdemes venni, az ár nem számít. Majd kipróbálok mindenfélét ami megfelelőnek tűnik. Az ultrahangoson gondolkodtam, de az nem zavaró kisebb rágcsálóknak? Hörcsögnek, patkánynak, stb? Mert azokat is tartok.
2013. júl. 21. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a frontline combo vált csak be eddig. Nyakörv semmit se ért, de a Frontline-tól egy nap után már csak döglött bolhák voltak a macskámon, és egy hónapig véd, a cica környezetében levő bolhákra is hat.
2013. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az ultrahangos, ha rosszul van beállítva, vonzhatja a kártevőket. Én nem kísérleteznék vele. Hallottam rémtörténeteket...
2013. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Valletta ***** válasza:
A neostomosan mindenhonnan kiírtja, a lakást is befújhatod, 100%-ig bombabiztos, utána mehet rá a spot on. Nyakörvek között én csak a Forestoban bízom.
2013. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!