Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy "hosszú" kérdés a macskatá...

Egy "hosszú" kérdés a macskatápokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs macskám, de mindent eltervezek előre :)


Régen nekem a Whiskas tetszett nagyon, beleéltem magam. Mindenhol láttam, hogy szidják, mint a lovat, de eltussoltam magamban. De már annyira sok volt az ellen- és nagyon kevés a mellette szóló-vélemény, hogy beadtam a derekam.


Megnéztem a Royal Canin honlapját, mert arról sok jót hallottam, hogy prémium táp meg minden...az szuper, hogy van belőle junior, senior és ivartalanított táp is. Olvasgattam tovább itt is, meg a neten is, erre azt látom, hogy a RC mégse annyira jó, mert van benne gabona...UHH :@


A másik híres táp az Acana. Ebben már nincs gabona és sok benne a hús. Azonban ebből csak 3 fajta van, és az is csak az ízben(összetételben) más?! Nincs ivart. Állítólag minden korosztályban adható...ez nem furi egy kicsit?

Na akkor most Rc vagy Acana vagy egy harmadik? Köszi előre is!



2013. júl. 21. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék, hogy most melyik táp a jó? Mert annyi féle vélemény van már... Anya a mi ciánknak Kitekatot vett, bár nem sok jót hallottam róla. Gondoltam, ha már megvette, próbáljuk ki. És ízlik a cicánknak. Az volt a csomagon, hogy 20% fehérje. Állítólag ez így jó. Szóval nem tudom miért szidták valahol? A RoyalCaninról én is hallottam már, szinte csak jót. Acanáról még nem is hallottam. Szóval ez engem is érdekelne :)
2013. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jah és még annyi, hogy az Acana-ból nincs is nedves táp, pedig elvileg az még fontosabb is nekik?! Egészség, ár, íz...bonyolult dolog :D
2013. júl. 21. 23:29
 3/20 papa777 ***** válasza:
100%

Kitekat, whiskas nem jó, mert 4% hús van benne, a többi állíti, és növényi eredetű melléktermék.., vágóhídi hulladék, nem is részletezem....

az agyon reklámozott szrok: whiskat, kitekat, chappi, pedigree, friskies stb, csak mesterséges színezék.

Aminek az összetevője úgy kezdődik, hogy gabona az nem jó.

Az a 20% fehérje, pedig valszeg növényi eredetű, ami nem hasznos.

RC egy jó táp, de vannak nála jobbak, tényleg sok benne a gabona. RC-nek az ár/érték aránya rossz.

Ajánlom az acanat. Az egy nagyon jó táp.

2013. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 papa777 ***** válasza:
Sorry a helyesírási hibákért, sötét van :D
2013. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az ACANA a legjobb, én a kutyáimat azzal etetem.

A macska húsevő állat, amiben a legtöbb a hús, azt kell neki adni.

2013. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 papa777 ***** válasza:
100%
Igen, cicáknak valóban jobb a nedves táp, mert nem sokat isznak, de a száraztápot öntsd fel vízzel, áztasd be.
2013. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Az én cicám friskies-t eszik, de kitekattal kezdte. A whiskas kiskorában felfújta, ezért nem adtam neki.

A hústartalom meg hasonlókról csak annyit, nálunk a szellőzőn keresztül bejönnek a döglegyek, és rendszeresen beköpik a friskies-t, ha van a tányérjában. Viszont múltkor kint felejtettem egy szál virslit, ahhoz hozzá se szagoltak. Nekem ezek után az "embertáp" sokkal több kérdés vet fel, a cicám remekül elvan ezzel a sokak által sz@rnak mondott kaján, 7 kilós ex-kandúr.

2013. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 papa777 ***** válasza:
100%
Igen, lehet hogy elvan, mert televan ízfokozókkal, illetve a jó tápot jobban tudja hasznosítani, ezáltal kevesebbet kakil, illetve megéri, mert kevesebbtől is jól lakik.
2013. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
OKé, idehívom, beszéld meg vele, hogy ezután csak Acanát kap. :D
2013. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A macska húsevő.Ezt kell szemelőtt tartani.Igazából ha csirkenyakon élne egész életében nem lenne baja.
2013. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!