Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy "hosszú" kérdés a macskatá...

Egy "hosszú" kérdés a macskatápokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs macskám, de mindent eltervezek előre :)


Régen nekem a Whiskas tetszett nagyon, beleéltem magam. Mindenhol láttam, hogy szidják, mint a lovat, de eltussoltam magamban. De már annyira sok volt az ellen- és nagyon kevés a mellette szóló-vélemény, hogy beadtam a derekam.


Megnéztem a Royal Canin honlapját, mert arról sok jót hallottam, hogy prémium táp meg minden...az szuper, hogy van belőle junior, senior és ivartalanított táp is. Olvasgattam tovább itt is, meg a neten is, erre azt látom, hogy a RC mégse annyira jó, mert van benne gabona...UHH :@


A másik híres táp az Acana. Ebben már nincs gabona és sok benne a hús. Azonban ebből csak 3 fajta van, és az is csak az ízben(összetételben) más?! Nincs ivart. Állítólag minden korosztályban adható...ez nem furi egy kicsit?

Na akkor most Rc vagy Acana vagy egy harmadik? Köszi előre is!



2013. júl. 21. 23:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A miénk leginkább husit kap, pl ha csibét vágunk, egy része a cicáé-kutyáké, nekik lesz elkészítve. Ezentúl kapja a tápot, de csak ha nincs idő mondjuk suli előtt kaját csinálnom neki. Akkor vagy szárazon, vagy egy kis tejjel kapja meg. A tej meg tudom, hogy valamikor hasmenést okoz, de a miénknél még sosem, és szereti is. Igazából nála a táp olyan mint az embereknél a chips :D ízlik neki, akkor hadd egyen néha :)
2013. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 papa777 ***** válasza:
100%
A jó minőségű táp, itt nem az agyonreklámozott szarokra gondolok, nem olyan mint a chips... mert 40% hús van benne
2013. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
mi Joserát adunk most a cicáknak, imádják és jóval olcsóbb mint a whiskas, és ezerszer jobb. (5500HUF/10kg)
2013. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi a rengeteg választ, kicsit meglepett ez így reggel :D

Már csak az "ivartalanított, gyerek és idős" tápokra nem tértetekre rá :D Az Acana-ból nincsenek ilyenek, az Rc-ból vannak. Most mi a helyzet? Fontosak ezek?

2013. júl. 22. 09:20
 15/20 papa777 ***** válasza:
100%
Ha az acana-nál nincsenek, akkor azt biztosan úgy gyártották, hogy mindegyik életkorra jó, mert az acana egy jó cég. acanashop.hu nézd meg ezt az oldalt.
2013. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát azért egy kicsit fura....ment amúgy mindenkinek a zöld :) És még jöhetnek válaszok!
2013. júl. 22. 10:42
 17/20 Platypus ***** válasza:
100%

Az Acanának viszonylag magas a kalóriatartalma, ezért elhízott macskának nem ajánlott. A fajta meg életkor szerinti tápok jó része humbug, azért léteznek, mert a gazdáknak igénye van rá. A kiscicáknak arányaiban több kalória kell, felnőtteknek kevesebb, de ezt a táp mennyiségével is lehet szabályozni. Egy felelős macskatartónak úgyis meg kell tanulnia, hogy ellenálljon az erőszakos kunyerálásnak, különben azt enné a macska, amit a te szádból kinéz.

A nedves macskatápokból az elfogadható minőségűek olyan drágák, hogy annyiból bélszínt is etethetsz vele. Sokkal jobban megéri kiegészítésnek olcsóbb húsokat venni, és kis adagokban lefagyasztani.

2013. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Brit Carel etetek, szerintem ár érték arányban nagyon jó. Minőségre pedig simán veri az rct. Innen szoktam rendelni [link]
2013. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Maxitabi ***** válasza:

Szóval, a nagy igazságot nem fogjuk itt feltalálni-sajnos...

Tény, hogy (leírták már előttem) a szupermarketes tápok valóban nagyon nem jók (összetétel)-a macska ragadozó,húsra =állati fehérjére van elsősorban szüksége. (Most elsősorban benti cicákra vonatkoztatva,mert mások a szükségleteik-mármint megfogja a kinti az egeret,madarat stb,abból fedezi a nedvesség, tápanyag,vitamin szükségleteit)Sajnos nagy piac az állateledel és elkényelmesedtünk, a reklámok pedig elvakítanak minket.

Véleményem szerint (rengeteget olvastam a témához) a cicáknak nincs szüksége különböző ízű,színű stb tápokra. Nincs a természetben sem olyan nagy változatosság, ez csak a mi elképzelésünk,hogy "megunja". A W-ról, RC-ről írtak. Acana jó,de sokkal jobb nála az orijen (azonos a gyártó az acanával-orijen.hu v acana.hu)Igaz, az ára is borsos. De van más táp is ezeken kívül!!! És elég jók! Pl Taste of the wild, Applaws, Brit care,Carny love,Grau, Porta 21. A Leonardo, josera is elmegy még, bosch,bozita stb..

Valóban a konzerv elvileg egészségesebb a száraznál,de tényleg drága. Sokan hívei már Mo-n is a nyers etetésnek, amit angolul és németül is BARF-nak hívnak.Viszont ez nem olyan egyszerű,mert ügyelni kell a vitaminok, tápanyagok megfelelő arányára,nehogy hiánybetegség alakuljon ki. Ha van friss, olcsó húsforrásod és belemélyedsz,ez a legideálisabb kutyának,macskának. Legalább tudod, mit eszik pontosan a cica. A tápoknál ez lutri (főleg az általad említett első kettőnél).

Csak apró megjegyzés-úgyis a cicád dönti el végül, mit eszik meg majd.. Mert a cica az sajna nem kutya..

Én is adnám nekik a jó minőségű konzervet-ha megennék.. Így marad a "csúnya" száraz (orijen), néha nyers marhahússal,csirkével, tasakossal kiegészítve.Ennyit a tudományos táplálásról..

2013. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Az utolsónak és a többieknek is nagyon köszönöm :) Felujj!
2013. júl. 22. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!