Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kihasznál a macskám?

Kihasznál a macskám?

Figyelt kérdés

Főleg amióta jó idő van, a macskám szinte sosincs itthon. A reggeli etetéskor megjelenik, de akkor szinte szó szerint követeli a kaját (nyávog, ordít, mintha nyúznák), aztán ledöglik valahol, egy kicsit szundikál, majd a tetőkön keresztül, kerteken át, valahová elmegy. Jön a délutáni-esti etetés, ugyanez lejátszódik. Majd minden nap ugyanez.

Egy-egy alkalommal bejön a házba, de észre sem veszem, csak max. akkor ha ott hempereg a konyha kövön, vagy a fotelban.

Nagyjából csak enni jár haza.


2013. júl. 24. 17:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány cica? A kandúrok sokat csavarognak!
2013. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

:D Nem értem a kérdést?!

Miért mit csináljon? Éli életét és legalább kajálni hazamegy. Ha rosszabb idő lesz ő sem fog ennyit csavarogni, de akkor is mi mást csinál otthon? Alszik, eszik, néha odamegy a gazdihoz... a macsek ilyen, ez szerintem nem kihasználás.

2013. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Fiú cica. Amikor kisebb volt, naponta órákat játszottam vele, jött-ment, akkor is volt néha hogy eltűnt pár órára, vagy csak aludt egy fél napig, de itthon volt. Most meg mintha nem is az én cicám lenne, valahol máshol élne, csak kajálni jönne hozzám.
2013. júl. 24. 20:09
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez teljesen természetes. Én is egész nap a macskámmal voltam amikor kicis volt, de mióta felnőtt azóta nyáron csak enni jön haza. Télen viszont szinte mindig bent van. A macska ilyen természetű, nem kell máshoz hassonlítani. Máskor bizonyítja, hogy igenis szeret. Amúgy ajánlom az ivartalanítást, bár az enyém úgyis eljár de jót tesz neki.
2013. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
Igen, kihasznál.Az enyém is ilyen az egyik, csak érdekből szeret. Télen bezzeg jó vagyok neki, mikor a meleg szobában bárhol aludhat. Szoktam is mondani neki, hogy nem szép dolog tőle, hogy csak kajálni jár haza, de befalja a kaját, és már ott sincs. Majd ha jön a hideg, bezzeg szeretni fognak. Természetesen, megint a saját érdekükben.
2013. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmet ami óta ismerem, mindig van vagy 4-5 macska otthon náluk. Kinti és benti cicák. Ha nincs otthon senki, az összes macska kint van, kujtorognak.

Este hazajön az összes mert vacsit kapnak. Estére viszont ki vannak zavarva ha tetszik, ha nem...

Így is eleget vannak bent a cicák, meg döglenek egész nap ha otthon van valaki. De amúgy jeleznek ha ki akarnak menni. Mégis mi mást csinálnának, ha nem kujtorognának?

Evés, alvás, császkálás. :)

2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Télen bezzeg jó vagyok neki, mikor a meleg szobában bárhol aludhat."


Pontosan! :)))

Ugyanez nálunk is.

2013. júl. 25. 16:17
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Azért miért kellett már 0%-ot adni?

Most is jó vagyok neki, esik az eső, nem nagyon, csak kicsit,de nehogy vizes legyen, ezért önként (dalolva?)

bevonult az ágyamra aludni.

Vacsorát is előbbre követelte, mert üres hassal nem tudna aludni..:)

Kihasznál, de csak azért mert hagyom! De nem baj. :)

2013. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Minek tartasz macskát ha így beszélsz róluk? Nem kötelező. Ne ruházzuk már fel az állatokat emberi tulajdonságokkal. A macska egyszerűen csak éhes, akkor eszik, ha kiváncsi akkor elkószál. Ő nem tudja mi az a kihasználás. Ez kb olyan mintha vennénk egy halat, aztán megsértődnénk, hogy úszkál! A macska ilyen és kész, persze vannak kivételek. Mégis mit csináljon? Más állathoz felesleges hasonlítani, mert mind különbözőek. Ha nem érzed, hogy szeret, ennek ellenére, akkor te csinálsz valamit rosszul.
2013. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 miau99 ***** válasza:
86%
A macska nem tud ,,kihasználni", ezért pontozták le a válaszolót, aki ezt írta. A macska szabad állat, már ha kint van az udvaron, és nincs macska biztos kerítés, akkor megy el otthonról, amikor csak akar. Te azért a cicáért felelőséget vállaltál, szóval etetned, itatnod kell, de ezt nem muszály csinálni, ha nem akarsz macskát, ne tarts. És ők nem úgy gondolkodnak, hogy most hideg van, hízelgek neki, hogy beengedjen. Ők egyszerűen bent akarnak lenni a rossz idő miatt, ezért ha már ott vannak, jobban kimutatják, hogy ragaszkodnak a gazdihoz. (tisztelet a kivételnek, vmelyik cica imádja a havat)
2013. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!