Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem temeti be a székleté...

Miért nem temeti be a székletét a cicám? Lehet, hogy mondani akar valamit? Vissza lehet szoktatni rá?

Figyelt kérdés
Egy-két hónapos korában mindig betemette, de most kb 3-4 hónapos egy ideje csak otthagyja a felszínen. Naponta tisztítom az almát, tehát biztos nem az a baj, hogy tele lenne.
2008. jún. 27. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Jah igen mondani akar valamit.Azt mondja lusta beemetni.Vagy épen betemetés közben valaki megzavarja és elmegy aztán elfelejtkezik róla.
2008. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az én cicmarekem ezt rendszeresen megjátssza, mikor rászólok, nagy duzzogva betemeti:) szóval semmi baj, szerintem se lehet más oka, mint amit az előző hozzászóló írt...
2008. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az enyém se mindig takarja be.ha valami megzavarja:légy,zene,stb,màr el is felejti a dolgàt.tedd olyan helyre az almot,ahol nyugodtsàg van,nem zavarja meg senki
2008. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

:) Az enyém meg a másik véglet - egy óra hosszán keresztül is képes kaparni az almot, hogy betemesse a piszkát- már az egész alom a tálcán kívül van, de ő még mindig kapar-kapar :D Idegbajt lehet kapni tőle.

Szóval szerintem, ha nem takarja be, csak otthagyja, az a jobbik eset;)

2008. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én cicóm egyszer csak kicsit kaparja be,máskor meg már "lyukasra" kaparja a WC-jét! Szóval ez másnál is előfordul!
2008. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Változott az alom típusa? Nem lehet, hogy kinőtte az alomtálcáját és nem tud benne kényelmesen kaparászni, helyezkedni? Van másik macska vagy állat a házban? Ha nem érzi magát biztonságban nem kaparja el a dolgát, hogy a szaggal is jelezze a többi állatnak a területét. Használsz valamilyen illatosítót/vegyszert az alomtálca környékén? Irritálhatja a szaga.


Ha a cica igénytelen az alomra az betegséget is jelezhet, ha a fenti kérdések közül egyik sem lehet a probléma okozója, akkor irány az állatorvos! Esélyes, hogy férges vagy fertőzést kapott.

2017. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!