Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék, hogy a cicám ne...

Mit tehetnék, hogy a cicám ne legyen ennyire bolhás?

Figyelt kérdés
Van egy (kettő csak a másik "öreg" és egészséges,egyébként meg sosincs itthon,csak enni jár haza típusú kandúr) húsvét hetén született kandúr cicám aki vagy 1-2-3 hónapja bolhás.Vettem neki panzi macska bolhairtó nyakörvet kutyaf****t ért.Utána vettem rá rovatoxx (régebben matador) rovarirtó port hiába poroztuk be a (az egyébként fekete-fehér)macskát fehérre az is semmit se ért.Most már a macskát 3-szor fürdettem kutyasamponnal,akkor kimegy belőle 10 bolha,én s kiszedek belőle,vagy 20-at,de utána újra bolhás.Mit tegyek?A kutya nem hinném,hogy bolhás lenne,a másik macska se az,a nyúl se,tyúktól meg nem kaphatja el.
2013. júl. 29. 19:55
 1/7 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz!
2013. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz.De az a baj,hogy nálunk az állatorvos elég szemét,meg a macska szerintem szökős lesz,mert igen járkál ki a kapuhoz,és már rengeteg macskánk eltűnt,ellopták, a szomszéd befogta stb.S nem akarom nagyon hordozni,mert elég okos,tudja a kapun lehet ki-be járkálni és kimenne.Meg az állatorvos is messze van.
2013. júl. 29. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
kutyashamponnal? miért nem cicaphamponnal? van olyan is bolha ellen szerintme többet érnél vele
2013. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:

Mindaz amit eddig próbáltál, tényleg nem ér semmit. Vegyél egy ampulla neostomosant, oldd fel egy liter vízben és fürdesd meg benne a macskát. Leöblíteni nem kell, úgy száradjon meg, hogy rajta van. Azonnal elpusztítja az összes bolhát, de megelőzésre nem jó, mivel csak pár napig hatásos, tehát vegyél rá valami normális spot-ont, pl. Frontlinet.


Ahol az egyik állat bolhás, ott bolhás a többi is, hasonló módon belőlük is ki tudod irtani, illetve spot-onnal megelőzni az újrabolhásodást.

2013. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Valetta válaszát egészíteném ki. A neostomosannal a macska fekhelyét, élőhelyért is kezelni kell, és 10 nap múlva ismételni, míg ki nem írtod a bolhát. Utánna vagy 2 hetente fürdetés neostomosannal, vagy spot-on:)
2013. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van.Mindenki nyakába frobtline combo vagy advocate és 24 óra múlva nem lesz bolhád.Ha a cica bolhás akkor a többi is.
2013. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm!
2013. aug. 12. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!