Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat miért nem tartják...

A macskákat miért nem tartják nyilván központilag ugyanúgy mint a kutyákat?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mi a fenének kellene nyilvántartani? Miért találod ezt fontosnak?
2013. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy kellene, csupán érdekel, hogy ha a kutyákat kell, akkor a macskákat miért nem.

Abban ugye egyetértünk, hogy a kutya és a macska azonos szintet foglal el az ember életében. Tehát nem hangya vagy csótány.

2013. júl. 31. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
wwwwwwwwhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaatttttttttt???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
2013. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
De mi a fészkes fenének?
2013. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem iszonyatosan nehéz lenne. Nagyon sok az amolyan félkóbor macska, aki több házhoz is jár, több helyen is etetik, de valójában senkié, vagy a tulajdonos csak házkörüli egerészőnek tartja, de ha ilyen chipezés, nyilvántartás lenne, sokkal jobban megugrana a "nem az enyém" cicák esete, nehezebben is igazolható a tulajdonviszony, sokkal nehezebben is ellenőrizhető a macska.

Legalábbis tippre szerintem ezért.

2013. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
előző válaszoló jól leírta, kb ennyi a lényeg. Amúgy nekünk kb hó-naponta új macskáink van, mert mellettünk van egy forgalmas út, és hát a macskák nem mindig veszik észe az autókat :D meg több is születik macskából mind kutyából,(szerintem) és azért azt nyilvántartani :S
2013. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a cicákat (is), fontosnak tartom a felelős állattartást, ezért támogatnám az ötletet!

A kutyáknál azt hiszem, valami adózást is be akarnak vetni, vagy már van, vagy már régi ötlet volt csak?

- Csak az tartson állatot, aki felelősséget is tud érte vállalni! Annak nem való, akinél a macskák nem bírják tovább néhány hónapnál.

- Jó ötlet lenne, ha lenne ivartalanítási kötelezettség is a kedvenc macskánál. Csak az tartson ivaros állatot, aki regisztrálva van valamilyen egyesületnél.

- Jó lenne, ha korlátozva lenne az egy háznál tartott macskák száma.


Persze ez mind problémás... A macskáknak nem okoz gondot egy kerítés, simán le lehet tagadni, hogy a Cirmi meg Folti az én macskám, ráadásul kevesebb cicát visznek állatorvoshoz is, mint kutyát.

2013. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán az lehet az oka, hogy egy macsek élete végéig simán elél úgy a lakásban, hogy soha nem megy ki onnan ( kivéve az állatorvost persze, de azt is hordozóban), míg egy kuttyot muszáj kivonni naponta x-szer, hogy legalább a dolgát elvéágezze, a cicákoknak ott az alom..Nekem két macsekom van,., tesók, egy lány és egy kandúr, de már nem ivarosak, ahogy lehetett, megműttettem őket, mert a tesók is rámásznak egymásra, másrészt meg a kandúr jelölhet ami büdös, és nem felmosható, mert a szag megmarad... Egyébként én is akarom őket csipeltetni majd, mert erkélyről bármikor kiugorhatnak, stb.Egyébként lusta dögök, nem olyan élénkek mint a kutyusok.
2013. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A macskák nagy része kinti és ők sokkal kevésbé kötődnek az emberhez, ha olyan kedvük van simán lelépnek és nem is nagyon van akadály, ami visszatartaná őket, maximum azokat, akiket szigorúan lakásban tartanak. Az viszont teljesen más, mert azok a cicák, akik szinte kizárólag lakásban vannak tényleg elég kényelmesek, nem csatangolnak. A macska nem egygazdás természetű, nem véletlen van annyi "utca macskája" típusú jószág.
2013. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!