Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval van egy honlap, ahol olvastam, hogy lehet kapni olyan sprayt, amivel ha befújunk egy helyet vagy bútort vagy akármit, akkor nem megy oda a macska. Például befújom a függönyt, hogy ne karmolássza szét a cica vagy a konyhaasztalt, hogy ne másszon fel rá. Van közületek olyan, aki használ ilyen sprayt? És ha igen, mennyire hatásos? Tényleg nem megy oda a cica?

Meg tudom, hogy lehet venni a macskáknak ilyen kaparófát, hogy azon élesítsék a körmüket. Ezt mennyire használják a cicák? Vagy attól még hogy van olyanjuk, ugyanúgy kaparják a bútorokat is?

Azért kérdezem ezeket, mert nagyon szeretnék cicát, csak anyu a fent említett okok miatt (pl. körömélesítés) nem igazán akarja megengedni:(. Szóval akinek vannak tapasztalatai akármelyikkel, annak nagyon megköszönném a válaszát!:)


2009. okt. 24. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csak egy cica lesz akkor szerintem rá tudod szoktatni, hogy csak a kaparófát kaparássza. Nekem sok cicám van, és a házban a a kaparófán kívül van egy- két karton doboz "elrejtve" Amit nagyon szeretnek karmolászni
2009. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, egy cicát szeretnék! Köszi a választ!:)
2009. okt. 24. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem 2 macsekom van.

- a macskariasztó spray valóban hatásos nekünk, de fontos, hogy ne a legolcsóbbat vedd meg, inkább a középső árkategóriából válassz. és az is jó, hogy pl. a növényeknek sem árt és a bútornak sem

- a kaparófát az enyémek kezdetben használták, de a bútort jobban. ezért vettem macskamentát, ami olyan szer, hogy ahova csöpögteted, ott pörög a cica, imádják! de a bútorra mindenképp vigyázni kell, és rászólni, vagy újságpapírral meglegyinteni, másképp próbálkozni fog.


mindezt megkaphatod a kisállatos boltokban vagy a freesnapfban is.


plusz tipp: vegyél a cicának pici szőregeret, azt imádják, labdát pl. pinpongot, és még van sok jópofa cica-játék. ha azokkal leköti magát, nem rombol annyira. és játssz vele sokat, akkor nem rosszalkodik majd.

célszerű lesz ivartalanítani is, mert ha fiú, akkor elkezdhet jelölni (az elég büdös)a lány meg tüzelés óbégat,szóval az ivartalanítás nagyon fontos!


jó cicázást!

2009. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépe Neked is a választ!:) Igen, a macskamenta sprayről is olvastam, azt mindenképp vettem volna amúgy is:). Meg ilyen kis labdát meg egeret meg minden:D. Meg gondoltam rá, hogy egy ilyen nagyobb macskabútort is, ami több szintes és fel tud rá mászni meg van rajta kis gombolyag, amivel tud játszani.

Az ivartalanítást mondani sem kell, azt mindenképp megcsináltatnám. Régebben is amikor volt fiú cicánk, őt is ivartalanította az állatorvos:).

2009. okt. 24. 17:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy akinek van még tapasztalata erről a macska távoltartó sprayről, nyugodtan írhat!:) Csak hogy tudjam, mindenkinek bevált-e.
2009. okt. 24. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ebben a témában korábban feltettem egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__332764-lehet..

Én ezek után fel is adtam...

A kaparófára meg nemkem teljesen rászoktak a cicáim, a kicsi még néha kapaar mást is, de a nagy már nem. :)

2009. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is vettem macskariasztó sprayt, valami "panzi" vagy mi a neve...

hát, nekem nem vált be egyáltalán, csak a szaga volt elviselhetetlen :s

az én cicám rá volt kattanva a vadi új függönyre, ami egy kicsit hosszú volt, és lelógott a földre (teraszajtón volt). ezért vettem a spray-t de ugyanúgy tépte a függönyt. aztán egyszer felvarrtam olyan méretűre, hogy ne lógjon a földre, hanem fölötte legyen 3-4 cm-vel, és többé nem bántotta. úgy látszik, csak addig zavarta, még az "életterét korlátozta" :)

szóval szerintem macskája válogatja, hogy mennyire hatásos a macsekriasztó... biztos van olyan cicus, amelyik ki nem állhatja a szagát... :)


kaparófa mindenképpen kell a cicusnak. bár az enyém sosem kapart bútort, csak egyetlen szőnyeg volt a mániája.

nekem olyan kaparófám van, ami több szintes. először rá sem nézett, de a kedvenc kajájával (sajttal :) ) jutalmaztuk, amikor néha rámászott. azóta semmi baj vele, csak azt kapargatja. két nap alatt megtanulta, hogy hol élesítheti a körmét. és a legtöbb cica nagyon szereti is a kaparófát :)


hasznos még, ha rendszeresen vágod a körmét. ezt megteheted házilag is, ha fehér körmöcskéi vannak, akkor látszik a benne futó ér, azt nem szabad bántani, attól kb két mm-re kell lecsippenteni. ha nem fehér a körme, akkor vagy bízd állatorvosra, vagy csak a lekanyarodó végét csippentsd le. vágóeszközként használhatsz speciális "macskakörömvágót" (bár én még nem láttam ilyet boltban), vagy körömcsipeszt. az ollóval nehézkes, tovább tart és a cicusnak is kellemetlen, mert elég kemény a karma.

mi úgy szoktunk körmöt vágni, hogy a macsekot "becsomagolom" egy puha pokrócba úgy, hogy csak a feje és az egyik mancsa látsszon ki. így nagyon könnyű, még élvezi is, hogy puha és meleg van körülötte, még dorombol is :D:D


nemcsak a kaparászás meggátolása érdekében hasznos a körömvágás, hanem azét is, mert a kiscicának idő míg megtanulja a körmöcskéit használni, addig pedig mindenbe beleakad. sőt, felnőttként is, mikor éppen élvezi a simogatást, akkor "dagaszt", ami nagyon édi, de éles körmökkel elég fájdalmas :)


huh, bocsi a terjengősségért, gondoltam végigjárom a problémakört :)


remélem megengedi anyud a cicát, biztosan örömödet leled majd benne

jó cicázást :)

2009. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó két válaszolónak köszönöm a választ!:)

Amúgy nem baj, hogy ilyen hosszan írtál, jó ha kapok hasznos tanácsokat:D! De azon jót mosolyogtam, mikor írtad, hogy körömvágásnál be szoktad bugyolálni a cicát és csak a feje meg az egyik mancsa látszik ki:). Nagyon aranyosan nézhet ki, ahogy így elképzelem:).

2009. okt. 26. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!