Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámnál szívzörejt...

A kiskutyámnál szívzörejt észlelt az állatorvos, van valakinek tapasztalata ezzel a betegséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tegnap lettem egy édes kis westie kislány tulajdonosa, nagyon édes eleven kis csöpség. Ma elvittem a dokihoz aki megvizsgálta, mindent rendben talált de a szívénél kissebb zörejt hallott. Azt mondta h kinőheti és nem lesz semmi baja, de én nagyon megíjedtem. ESetleg valakinek van hasonló betegséggel küzdő kutyusa?
2011. szept. 1. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erről alapvetően a tenyésztőt kéne megkérdezned, hiszen számtalan örökletes szívbetegség van. Szívre szűrtek voltak a szülők? Előfordult ilyen a vérvonalon?

Ezeket csak tőle tudhatod meg.

2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg kinőheti. Ha később is megmarad, akkor érdemes lenne egy ultrahangot csináltatni, egy komolyabb szakértővel.


Járj vele rendszeresen az állatorvosodhoz, ne aggódd túl, de azért figyelj oda rá. Ha később is megmarad sem biztos, hogy komoly probléma áll a háttérben. Budapesten az egyetemi klinikán végeznek műszeres diagnosztikát, de oda előre időpontot kell kérned majd.

2011. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem voltak szűrve a szülők szívbetegségre, azt mondták telejsen egészségesek, és úgy is néztek ki, meghát ők nem is tenyésztők családi kedvencnek tartják a két westiet és véletlenül lettek csak a picik.De én is csak kedvencnek vettem nincs szándékomban tenyészteni....

Amúgy eleven, csak sokat alszik és pisil:)

2011. szept. 1. 14:52
 4/14 A kérdező kommentje:
rendszeresen fogok vele járni dokihoz hiszen még jó pár oltása hátra van úgyhogy majd figyeljük azt a fránya zörejt....de azért köszönöm a budapesti tippet:)
2011. szept. 1. 14:54
 5/14 anonim ***** válasza:

bocs, de véletlen nem lesznek kölykök.Ha valaki egy szukát és egy kant tart és nem ivartalanítja, akkor az szaporítani akar.

Kinőheti, de lehet nagy probléma is. És lehet még számtalan más gond is, garanciád pedig nincs.... Ezért nem érdemes szaporított, szűretlen kutyát venni.

2011. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

magyarul szaporítótól vásároltál...gratulálok:S ...nyilván az orvos elmondta a teendőket, nem?


mi vitamint kaptunk, a kutynak igaz, ő nem kölyök, hanem 8 éves keverék, akit a párom mentett még akkora korban, amikor még egy cipős dobozba belefért

2011. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
szaporítótól? hát ők voltak az első alom és már 3 éves a szuka. és ha valamelyik kutyának nincs törzskönyve akkor az már nem is kutya? amúgy pedig lehet h egy kutya 60 ezer ft és ugyan olyan beteg lesz mint egy olcsóbb. benne van a pakliban, meghát ha lenne rá "garanciám" akkor is mit érnék vele? úgy sem vinném vissza. én választottam minden tulajdonságával és betegségével együtt, nem tudnám vissza adini akkor sem ha adnának helyette másikat.
2011. szept. 1. 15:07
 8/14 A kérdező kommentje:
amúgy pedig jelenleg nem írt semmit a doki,majd ha esetleg nem növi ki. azt mondta szép, a szeme, a füle a harapása a hasa, a szőre rendben van. remélem nem lesz komoly baja.
2011. szept. 1. 15:10
 9/14 anonim ***** válasza:

az aki felelőtlenül, tenyészszemle és szűrések nélkül lehoz akárhány almot az szaporító - lásd a saját példád, hisz lehet, hogy a te kutyusod azért beteg, mert a szülők esetleg betegek voltak - az nem mentség, hogy véletlen lett az alom, mert arról még befedezés után gondoskodni lehetett volna, hogy ne szülessenek meg


a garancia meg nem feltétlen azt jelenti, hogy visszaveszi a tenyésztő a kutyát, esetleg pénzben kompenzál


a tk meg nem alapfeltétele egy kutyának, de egy fajtakutyának alapfeltétele - nincs tk, akkor egy fajtajellegű keveréked van, nem westid

2011. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ezen nem érdemes vitatkozni,szaporítók. Vagy ingyen kaptad a kutyát? Ha véletlen, akkor oltási költségért szokás adni.

A garancia pedig nemcsak cserére vonatkozik, az én szerződéseimben benne van,hogyha örökletes betegsége van a kutyának,akkor az orvosi költség egy részét fizeti a tenyésztő. Nem mindegy, ha pl egy 200 ezres műtét kell.

2011. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!