Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden lakásba való cicus egy...

Minden lakásba való cicus egy Terminátor?

Figyelt kérdés

Milyen cicát vegyek lakásba, ha nem szeretném ,hogy olyanok legyenek a bútoraim, minha a Terminátor ment volna át rajtuk ( ne azon élette a karmát stb..).


Társasházi lakás, kert nincs.



2013. aug. 2. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Perzsa :) Nekünk is az van és nagyon édes jószágok. Kis lusták :) Persze ő is kiakarja majd próbálni a körmeit néhány bútor darabon,de párszor erélyesebben rászól és megtanulja,hogy nem szabad. A minéknek van kaparófája is,de nem használja. Szőnyeget szokta tépgelni,de annak nem árt :D
2013. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát a macskák nagyon hiperaktívak így ez nehéz döntés.Mindenképpen olyan macskát válasz amelyik nem annyira szeret játszani , bár ezt minden kismacska szereti. Szerintem a legmegfelelőbb a Perzsa lenne ,viszont az sok gondoskodást igényel (pl. a szőrével kapcsolatban, stb.)! és ha nem szeretnéd hogy házad "máshogy nézzen ki mire hazaérsz" akkor egy kis sarkot is be lehet neki rendezni!:)
2013. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kaparófát és körömkoptató játékokat,és nem fogja szétszedni a bútorokat. :)
2013. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 borcsi02 ***** válasza:
Szerintem ez nem fajta függő, legalábbis a saját tapasztalataim alapján. Nekem sima házi cicáim vannak,voltak, bentiek, néha kijárósak, és igazából elég volt pár játék és egy kaparófás macskaház, hogy ne legyen igényük pusztitani:) Néha a hangfalak textil részébe mélyesztették a körmüket, na akkor kellett csak rájuk szólni. Igazából csak az elhanyagolt, unatkozó cicák rosszalkodnak, alapból nem olyanok, mint a kutyák, akik szétrágnak mindent. De a legjobb, ha ketten vannak, nagyon jól el tudnak játszani egymással, birkóznak, kergetőznek, lekötik egymást, soha nincsenek egyedül, szeretik, nevelik egymást, és kárt sem tesznek. Én mindig dupláztam, amikor macsekot hoztam haza.:)
2013. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom:

Nekem is két macskám van. Egy 5 éves fiú és egy 6 éves lány (az anyja) mindketten ivartalanítottak már. Benti cicák, de sokszor kijárnak, de ha nem vagyok otthon, mindig bent vannak a lakásban, ahol mindig van alom és hűvös helyiség is.

Én anyám régi ülőgarnitúra bútorát (szövettel bevont, ómódi, 20 éves legalább, de masszív) tettem a nappalimban, direkt úgy van a lakás rendezve, hogy a macskák nem tudnak olyanban kárt tenni, ami nekem értékes: pl. az étkező bútorom, az gyönyörű és elég drága volt, de azzal nem tudnak mit kezdeni, azt nem kaparásszák, mert sima.

Anyámnak Andante 4 éves bőr ülőgarnitúrája van, na őnála nem lehetnének benn macskák - nincs is neki:)

Egy szó mint száz: a cicáim az öreg szőnyegen és az öreg bútoron kapargásznak, de legtöbbször kinn a fák kérgén. Szerintem aki nem akar egy szál macskaszőrt se a lakásába, vagy kárt a bútoraiban (most ne valami óriási huzattépésre gondolj, mert a macska nem kutya, a cica csak max. kapargászni tud, de nem tép szét sose semmit, közel sem csinál akkora felfordulást, mint a kutya tenné), szóval aki ezt nem visel el, az ne tartson macskát. Amúgy, ha ketten vannak, akkor inkább egymást nyúzzák, és alig várják, hogy hazaérjek, hogy kimehessenek. Kinn is szinte mindig szemmel tartom őket.

2013. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. aug. 2. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a cicák anyukája megtanítja nekik, hogy mire jó a macskabútor, az nagyon sokat segít! Olyan helyről válassz kiscicát, ahol az anyuka is benti cica volt és ilyen okosságokra megtanította a kölykeit.

Persze vannak eltérő igények. A legtöbb macskabútor oszlopa viszonylag rövid, ha a cica jobban ki akar majd nyújtózni, akkor a bútort fogja választani. Valamelyik vízszintesen szereti, akkor a szizál alapú szőnyeg ajánlott. Mi a praktikerben vettünk egy nagyon jót, a cica egyből tudta, mit kell vele csinálni.

Ha meglátogatsz egy almot, akkor ne a legaktívabb cicát válaszd, bármennyire is cuki, mert az szét fogja szedni a lakást, ha nem foglalkozol vele eleget. De azt sem ajánlom, amelyik a legkevésbé játékos, mert ott később viselkedési zavarok merülhetnek fel.

2013. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!