Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicákat milyen gyakran...

A cicákat milyen gyakran "szokás" pároztatni?

Figyelt kérdés
Sziámi cicát kerestem az interneten, és találtam egy oldalt, ahol ugyanannak a macska párnak két alomnyi kiscicája volt felrakva. Az első alom idén májusi, a második idén szeptemberi. Hát, ez nekem nagyon gyakorinak tűnik. Inkább kerüljem el ezt a "tenyésztőt" "szaporítót" vagy nem tudom mit?
2009. okt. 26. 03:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk ugyan csak házimacskáink voltak, de azok mindenféle pároztatás nélkül is évente 2x lefialtak, egy alom volt tavasszal, egy pedig ősszel.
2009. okt. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

A macskát ha nem négy fal közt tartod bezárva hanem egy szép kertben akkor a többi környékbeli macskával ugyanebben az időben párzik, persze ha így tenyészgetni akarod meglep hogy eztr nem tudod pedíg ezt még egy ovodás is tudhatja ha van macskája!


Évente kétszer szül egy macska tavasszal és ősszel, szóval egyáltalán nem volt ez sűrű pont a természetes ritmus, mellesleg ha nem lenne az akkor a macska nem nayone sne teherbe hisz azt csak akkor tud ha tüzel!

2009. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmeletileg, ez "belefer". Gyakorlatilag, ez _nagyon_ igenybe veszi a macskat, en valoszinulg gyanakvassal kezelnem a tenyesztot. Persze, ha amugy lelkiismeretes, es rendesen eteti/gondozza, esatobbi, akkor teny, mukodhet a dolog.
2009. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom a második nem tud olvasni, vagy mi fene, de ha rendesen elolvasta volna, akkor látja, hogy egyáltalán nem akarom tenyésztgetni a macskát, hanem akarok egyet venni, és találtam egy helyet, ahol ilyen gyakran elletik, az érdekelne, hogy normális-e ez. Az jó, hogy képes rá, de a kutyát sem elletik a rendes tenyésztők agyba-főbe, ezért érdekelt, hogy a macskánál, hogy helyes.


Egyébként utána jól feltúrtam az oldalát az illetőnek és ő maga másolt be egy interjút egy sziámi tenyésztővel, amiben az van, hogy leghamarabb 8 hónap múlva lehet elletni. Hát akkor ez kicsit sűrű.

2009. okt. 26. 15:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan gyanúm, hogy ez nem tenyésztő, hanem szaporító. nagy a különbség a cicák "minőségében". Ettől persze vehetsz tőle cicát, ha úgyis csak házi kedvencnek kell, és nem versenyre, meg ilyenek.

Én csak azért nem vennék szaporítótól cicát, mert nem pártolom.

Nővérem pulikat tenyészt. Multkor volt eladó pulijuk. Jelentkezett egy vevő, foglalót is adott, de felmerült a gyanú hogy szaporító, így inkább visszaadták a pénzét, és nem adták oda a kutust.

normális tenyésztő nem elleti ilyen gyakran a macskáját, mert árt neki vele!

2009. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Haha! Rákérdeztem a vendégkönyvében, éééés: kitörölte a kérdésemet! Azt hiszem egyértelmű. Hát akkor tőle nem veszek macskát.
2009. okt. 26. 21:00
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én himalája cicákkal foglalkozom, és abban valóban igazat adok neked, hogy nem egészséges sűrűn "fialtatni" egy cicát. Nálam általában évente egyszer vannak kölykök, mivel egyetlen cicapárral tenyésztek, és nem szeretném, hogy bármi baja legyen a nőstényemnek, arról nem is beszélve, hogy nem könnyű minden cicának megtalálni a megfelelő új otthont, és gazdit.


Azonban! Nálam is előfordult tavaly, hogy a nőstény cicámnak csak két kölyke született, és még szoptatott, amikor újra elkezdett tüzelni... Ugyebár normális esetben egy cica addig nem tüzel újra, amíg szoptat. (Én eddig így tudtam...) De mivel kevés cicája volt, ezért kevés volt a teje is. Így történhetett az meg, hogy a kandúrmacskám (aki egyébként is mindig a nőstény sarkában van, akkor is, ha nem tüzel) hamarabb észrevette, hogy a kisasszony tüzel, mint én (aki arra számítottam, hogy majd akkor fog, ha már nem szopnak a kicsik).


Ennek eredményeképpen nálam is csak pár hónap eltérés volt a két alom között. (Mondanom sem kell, a második alom is egészségesen született, és a nőstény cicám is jól van.)


Most akkor szaporító lettem?


Javaslom, ha ilyennel találkozol, kérdezz, aki felelős tenyésztő, az nem fog megsértődni ezen, sőt! Az sosem baj, ha megnézed, honnan veszel cicát.

2009. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Átböngésztem az oldalt és májusi hat cicus után sikerült már szeptemberben fialni neki megint. Még az első alomnál nem volt amúgy egy éves, a kandúr sem.

Végül is most úgy is jegelem a dolgot, hogy vegyek-e macskát, vagy fogadjak be egyet. Csak a sziámi természete meg külseje is nagyon tetszik.

2009. nov. 17. 12:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján, amit írtál, valószínű, hogy tényleg egy olyan "tenyésztővel" van dolgod, aki nem vigyáz eléggé a macskái egészségére. Nagyon sajnálatos... Bár attól még, hogy sűrűn születnek a cicák, akár még szép, egészséges kölykök is lehetnek. (Bár, ha a saját cicáira nem vigyáz, valószínűleg a kicsikre sem fordít elég figyelmet.) Nagyon sok mindennek együtt kell lennie egy jó tenyésztőnél, kezdve a cicák papírjaival, törzskönyvvel, oltásokkal, féreghajtással, és folytatva a szülők egészségügyi szűréseivel, ami sajnos közel sem minden tenyésztőnél van meg...


Persze egy "minőségi" cica nem kevés pénzbe kerül. Lehet nagyon jó minőségű cicákat is találni vagyonokért, és kevésbé jó minőségűeket, kevesebb pénzért. Én úgy gondolom, (jó néhány tenyésztő társammal ellentétben), hogy kedvencnek nem muszáj "top" cicát venni, de az nagyon fontos, hogy a kicsi kiegyensúlyozott és egészséges legyen, hogy olyan szülőktől szülessen, akik jó géneket hordoznak, és nem betegesek.


Ha háziciát választasz végül, akkor javaslom, hogy nézz körül a neten, vagy menhelyeken, rengeteg tüneményes szőrmók vár gazdira. Ők, bár nem kékvérűek, de ugyanannyi szeretetet, kedvességet adnak, mint fajtiszta társaik, de nem olyan kényesek...

2009. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Vehetnék egy "rendes" sziámit, úgy értem egy igazi normális tenyésztős törzskönyveset. De közben meg látom azt a rengeteget. Meg jártam sintér telepen is, meg ilyesmi, szóval tudom is, hogy milyen állapotok vannak meg láttam is a saját szememmel. És ilyenkor arra gondolok, hogy inkább egy ilyen cicának kellene otthont adnom, egy sziámit majd megvesz valaki más, ha meg nem, akkor is valószínűleg jó helye van. De közben annyira vágyok egy sziámira.. De ha vennék egyet, akkor meg annyira sajnálnám, hogy nem egy mezei esélytelen cicát fogadtam be helyette.
2009. nov. 17. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!