Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicákat milyen gyakran...

A cicákat milyen gyakran "szokás" pároztatni?

Figyelt kérdés
Sziámi cicát kerestem az interneten, és találtam egy oldalt, ahol ugyanannak a macska párnak két alomnyi kiscicája volt felrakva. Az első alom idén májusi, a második idén szeptemberi. Hát, ez nekem nagyon gyakorinak tűnik. Inkább kerüljem el ezt a "tenyésztőt" "szaporítót" vagy nem tudom mit?
2009. okt. 26. 03:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ja igen, mert még mindig várom haza az elveszett házi cicámat, akit úgy mentettem meg ráadásul ő nagyon is jól kijön más macskákkal, és mindig barátkozik, még az olyan macskával is, aki őt nem nagyon szereti.

Szóval így még egyet elvállalnék, ezért nehéz, hogy az az egy legyen egy kékvérű szépség, vagy egy esélytelen tündér, mert az én cicám is ilyen, és valami hihetetlen kedves, okos stb cica, pedig úgy szedtem össze...

2009. nov. 17. 19:10
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak keseríteni, ha egy héttel hamarabb találok rád, akkor két legyet üthettél volna egy csapásra, ugyanis volt egy sziámi kandúr cica ingyen, akit telepről mentettek, még iwiwre is kitettem a linkjét. Most hiába keresem az expresszen, már elvihették, mert nincs fenn a hirdetés.


Viszont javaslom, hogy nézelődj a neten, mert ha nem fontos neked, hogy törzskönyve legyen, és nem is annyira sürgős a dolog, akkor esetleg találhatsz "megmenthető" sziámi cicát is, akit kiemelhetsz a nehéz helyzetéből.


Ebben az esetben is fennáll azonban az esélye, hogy olyan cicát fogadsz magadhoz, aki szaporítónál született, és esetleg utólag derülhetnek ki olyan rendellenességek, betegségek a maccsnál, amire nem számítasz. (Ha ugyanis jó tenyésztőnél születik egy cica, az az életben nem kerül menhelyre, mivel egy jó tenyésztő, ha mégsem kell az új gazdának a cica, visszavásárolja a jószágot, vagy legalábbis segít neki új gazdát találni. Ezt én magam is vállalni szoktam az örökbeadási szerződésben.)


Bár a sziámi cicákhoz nem nagyon értek, úgy tudom, náluk azért nincs olyan sok örökletes betegség, mint mondjuk a perzsáknál, de például szemproblémáik lehetnek, legismertebb ezek közül a kancsalság. Valamint ők is kaphatnak különböző vírusokat, amelyek megfertőzhetik az egész tenyészetet, de a hosszú lappangási idő miatt esetleg csak később, évek múlva derülnek ki. (Pl: FIV, más néven macska AIDS)


Nem könnyű döntés, ezt neked kell eldöntened, hogy milyen cicára vágysz, és mit tudsz érte bevállalni. Remélem, sikerül majd jó döntést hoznod, és hamarosan egy kedves, doromboló szőrmók gazdija leszel... :)

2009. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Remélem, a csavargó házicicád is hazatalál előbb-utóbb... Régen, mielőtt áttértem a kékvérűekre, nekem is voltak házimaccsaim, de többek közt épp emiatt a nagy csavargási kedv miatt döntöttem úgy, hogy inkább szobacicát fogok tartani. A házimaccsok igazán szabad lelkű jószágok, képtelenségnek tartom, hogy bezárva tartsam őket, viszont a kinti világ rengeteg veszélyt rejt.


Azért láttunk már olyat, hogy egy csavargó cica hetek múlva hazatalált... Szóval ne add fel! :)

2009. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Találtam közben egy kennelt, nagyon jónak tűnik, külföldre is kerültek cicáik, mindenféle díjaik vannak, meg ezekre a lappangó betegségekre is szűrve vannak és negatívak a cicák. De nem tudom. Még azon morfondírozok, hogy nem-e sértődne be a végén a sziámi, ha aztán előkerülne az eredeti cicám. Úgy tudom nagyon imádják a gazdit, és ha valami nem tetszik, vagy nem jönnek ki a másik macskával képesek össze-vissza pisiléssel elégedetlenkedni, meg ilyesmi. :S
2009. nov. 18. 04:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is jártam az említett oldalon, és hasonlóképpen felháborodtam. Nem csak a gyakori szaporításon, hanem azon, hogy az illető kandúrja még csak nem is fajtiszta sziámi, hanem tradicionális sziámi és új típusú sziámi keveréke, amivel még fedeztetést is vállal. Természetesen megírtam neki a véleményem erről és tanácsoltam is, hogy legalább nyolc hónapot várjon két alom közt (ennyi a tenyésztők számára is előírt minimum, ill. 2 éven belül maximum 3 alkalom), de azóta nincs vendégkönyv, sem üzenőfal. Természetesen a tanácsomat sem fogadta meg, mert már megint születtek cicái ugyanattól a pártól kevesebb mint hét hónap elteltével.
2010. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
:( Kár, hogy erre nincs semmi szabályozás. Valamit igazán kitalálhatnának.
2010. ápr. 13. 17:33
 17/17 A kérdező kommentje:
Juuj és mostmár van képe kiírni azt az oldalára, hogy CATTERY. Ez beteg.
2010. ápr. 13. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!