Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik bolha irtó, riasztó...

P.O.C. kérdése:

Létezik bolha irtó, riasztó módszer, ami nem totál kamu?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos körüli fekete hosszú szőrű nőstény macskám. Százával nyüzsög benne a bolha. Kertes házba lakuk, vidéken nagyon sok féle állatot, haszonállatokat is. Azokat érdekes mód nem szereti. Már kétféle bolhanyakörvet vettem, illetve kétszer próbálkoztam ezzel a tarkóba cseppentős méregdrága "csodaszerrel". Semmi eredmény persze. Már azon is gondolkoztam hogy megpróbálom porszívóval, kiszedni a nagyját, de azt biztos nem hagyná.

Van valakinek valami ötlete, ami tényleg hatásos?



2013. aug. 7. 19:15
1 2
 1/13 Valletta ***** válasza:
Neostomosan oldatban lemosni, majd Frontline spot-ont tenni rá. Az előbbit nem kell leöblíteni, az utóbbit pedig alaposan a bőrére csepegtetni, több helyen a gerinc vonalán.
2013. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szolnok megye, kisváros) a tápboltokban lehet kapni pár száz forintért ilyen ampullát (sajna a nevét nem tudom, olyan barna üvegampullában van, mint az injekciók), azt hiszem, másfél liter vízben kell feloldani, és bepermetezni vele az állatot, meg az udvart, esetleg azt a helyet, ahol az állat sokat tartózkodik. Maguktól ugrálnak kifelé a jószágból a bolhák, rángatóznak kettőt, és meg is döglenek.
2013. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy visszafertőződik?

Van a Frontline combo, az pont ilyenekre van. Mi a lakást bolhairtóztuk, a cicára pedig ilyet tettünk.

A bolhák csak vért szívni járnak a gazdaállatra, egyébként annak a kuckójában, fekhelyén ill. olyan helyeken élnek, ahol az állat gyakran megfordul. Ha visszajár ezekre a helyekre, vagy más állat is használja, akkor nem csoda, hogy állandóan vannak benne.

Nézz körül a lakásban, nehogy befészkeljék magukat a bolhák. (Ne, ne tiltsd ki a lakásból főleg ilyen melegben)

2013. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Frontline nem jó, csak a reklámja nagy. Az max olyan helyeken használ egy darabig, ahol nincs sok kullancs vagy bolha. :S

Nekünk állatorvos ismerős a praktic, exprot, advantix cseppeket ajánlotta kutyára is. Gondolom jó macskekokra is.

2013. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Valletta ***** válasza:
100%
Ja, a Neostomosant szét lehet spriccelni a lakásban is. Egy ampullához egy liter víz kell. Erről írt a második is, de az nem lesz elég, ha csak lespricceled a macskát, alaposan át kell vele mosni, hogy mindenhol áztassa át a szőrét, a fejét sem szabad kihagyni, mert akkor oda menekülnek a dögök.
2013. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

Igen, Valetta jól mondja, valóban kihagytam a mosást.

70 kilós új-foundlandinkra mindig ezt használjuk, ha neadjisten kerül bele (a kerítésnél haverkodik a szomszéd kutyájával, az meg általában bolhás).

A párom vett Frontline-t a németjuhászára, majdnem 4000 volt egy pici ampulla... Mondanom sem kell, totál hatástalan volt. Összvissz egy(!) darab döglött bolhát találtunk benne, az is valószínűleg csak szerencsétlen volt, és pont a nyakába kapott egy-két cseppet.

2013. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nalunk a frontline csak ugy valt be, hogy felhigitottuk, es a higitott valtozattal spriceltuk be a macst, ugy, hogy tenyleg mindenhol elaztassa.

A sima "spricelj ra" dolog nem mukodott.

a lakasba, fekhelyere pedig neostomasol spriceles.

Mondjuk, frintline helyett inkabb effipro-t hasznalunk inkabb, olcsobb, es ugy tunik, hatekonyabb. Vagy legalabbis legalabb annyira jo.

2013. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt a Neostomosan -t még megpróbálom, szerintem az ára is tűrhető a többhez képest. Nem lesz tőle valami baja ha lenyalja magáról? Mert tuti ez lesz az első dolga.

2013. aug. 9. 10:40
 9/13 Valletta ***** válasza:
Kb. 5 percre meg kellene fogni, hogy ne nyalja, majd lemosni.
2013. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsit fogd meg, hogy ne nyalja le és akkor nem lesz gond. :)
2013. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!