Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica harmadik emeletre?

Cica harmadik emeletre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiscicát. Nem vagyok valami tapasztalt cica ügyben,mert eddig csak kutyám volt. De Őt rendesen gondoztam és anyuék szerint már elég érett vagyok egy cicushoz. Nagyon szeretném én is :)) csak az a baj,h sokat lenne egyedül.. :/ és nem sok időm lenne rá. Ezért nem most szeretném. De majd egyszer. talán egy év múlva,mert akkor már kicsit kitapasztalom,hogy mennyi időm lesz. ( most megyek közép suliba) a kérdésem az lenne,hogy mire van szüksége egy kiscicának és,hogy hogyan kell gondozni. Szívesen veszek tapasztalatokat is :)) És jó sokat :DD előre is köszönöm :))
2013. aug. 8. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet cicád így is. Nyilván ha 12 órákat van egyedül rendszeresen, az nem jó. Mennyi időt lenne egyedül?


Egyébként nem nehéz gondozni, kutya után pláne. Szobatisztaságra nem kell nevelni, mert belerakod az alomba, és onnantól oda fog járni.


Ami fontos: Az oltások, ez a kezdetben drága, mert neki is többféle oltás kell, de utána ugyanúgy évente. Féreghajtás 3 havonta, de ez pár száz forint. Bolhaírtás is kell, de én pl. a panelcicát nem szoktam, vagy csak ritkán.

Kaja: Száraztáp mindenképpen, és konzerv, vagy alutasakos. Nálunk a száraz mindig előtte van, a szobában is, és a konyhában is (viccen kívül, többször jut eszébe, hogy egyen). Cicája és pénztárcája válogatja ki mit szeret. Nálunk nagy sláger a Royal Canin, a Perfect Fit (ez jóval olcsóbb), Purina One. Ezek mind jó tápok, nincsenek tele színezékekkel, ízfokozóval. Amiket én nem ajánlok, az a Whiskas és társai.

Alutasakos reggel és este van, plusz ha még "szól", hogy éhes. Ilyenkor nyáron csak este kap, mert nem eszi meg. Ahogy te is kevesebbet eszel nyáron, a macskák is. Nálunk a MultiFit fogy, és egy német márkás, most nem jut eszembe a neve...

Alom: nálunk a BioLux vált be. Két alomtálcája van, egy nyitott és egy zárt. Magától szokott rá, hogy a nyitottba pisil, a másikba kakil. De ez is, mint minden, cicánként változó.

Ezek a kötelező dolgok, nálunk havonta kb. 8-10e ft-ra jön ki. Ha baj van, és orvoshoz megyünk az nyilván egy különkiadás, de ezzel számolni kell.


Plusz dolgok: jutalomfalat, játékok (egér, labda, stb) játékot te magad is tudsz neki csinálni, sőt az enyém jobban szereti a wc papír gurigákat, mint a több száz forintos műegereket. Kaparófa. Szintén kettő van nálunk, és használja is rendesen. Szállító box.


Tejet ne adj neki. Akármennyire is szeretik, a cicák nagy részét meghajtja. Az, hogy a harmadik emeleten laksz, nem jelent semmit. Én a hatodikon lakom, és kis odafigyeléssel megtudod előzni a bajokat. Nálunk ablak soha nincs nyitva, még bukóra sem. Ha szellőztetni akarok, akkor bezárom addig a hátsó szobába. Erkély van, de bambuszokkal fedtem le. Kimehet amikor akar, szerencsére nem ugrál fel rá, de ha mondjuk elmegyek fürdeni, vagy főzni, akkor addig becsukom a szúnyoghálót, amit én csináltam, pont a cica miatt. Ablakra is ajánlom egyébként a szúnyoghálót. Különben szeretnek az ablakban ülni, és nézelődni kifelé.


Hát hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos jönnek mások is. Ha valami eszedbe jut, kérdezz nyugodtan.

2013. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van,jókat írt az előző hozzászóló.Annyival kiegészíteném,hogy lehet kapni macskahálót az erkélyre,ablakokra,ezt mindenképpen javaslom.Biztos ami biztos.
2013. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát körülbelül 9 órát lenne egyedül. Mármint nélkülem,mert apu itthon lenne csak ő nem nagyon szeretné, de persze megcsinálja amit kell,ha én nagyon szeretném. Azzal van inkább baja,hogy szét fog karmolni mindent. Mondjuk a kutyus előzőleg szétrágott minden létező tárgyat ami az útjába került :DDD Meg,hogy hullik a szőre... ( azért,mert amikor kutyusom volt akkor apa nem itt lakott) Azt mondták,hogy a pénz nem számít csak mosolyogjak már egy kicsit... Mert a kutyusom meghalt..igaz ennek már 3 éve,de még ma is sírok miatta és fogok is... Nagyon köszönöm a segítséget. Tuti fogok még kérdezni,ha eszembe jut,mert a kérdéseimről vagyok híres :DD Jaa és amit kérdezni akartam. Sétáltatni lehet/kell?? szóval ilyen,hogy póráz kell neki? mert hámja lesz az tuti :)) Anyáék a szúnyoghálótól fognak agybajt kapni,mert most cseréltünk ablakot és valamiért nem akarnak ... -.- De ezen ne múljon ;)) Ja és, bár ez hülye kérdés,de nekem nem világos, kell neki chip,igaz??
2013. aug. 8. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:

9 óra nem gáz. Nem fog szétkarmolni mindent, ha nem engeded neki. Ezért kell a kaparófa. Ahogy az alomról is tudja, hogy oda kell piszkítania, a kaparófáról is tudja mire való. Egyébként ha karmol, vagy rág valamit, és nem hallgat a szép szóra, akkor le spricceled. Tény, hogy a macskákat nem tudod úgy idomítani mint a kutyákat, de annyi eszük nekik is van, sőt. Ugyanúgy megtanulja, hogy valamit nem szabad. Pl. bútorkarmolás, pultra ugrálás stb. Sétáltatni nem kell... Van aki leviszi sétálni, de akkor csomó plusz oltás kell neki, és a bolhairtás is.


Egyébként ne haragudj, de nem jó ötlet, azért egy új állat, mert a régi meghalt. Azért legyen állatod, mert akarsz egyet, ne azért, hogy a régi hiányát pótolja. Ha eddig nem mosolyogtál, ezután sem fogsz. A kutya és a macska két külön világ. Egy macskát nem tudsz odahívni magadhoz, nem tudod elvinni kirándulni, vagy biciklizni. Sőt, kifejezetten szeretik, ha békén hagyják őket. Egy kutya ugrik első szóra, a macska nem ilyen. Vele tudsz nagyokat aludni, dumál ha éhes, odabújik ha rossz kedved van. De ne bánj úgy vele, mint egy kutyával, mert a macska öntörvényű, és viszonylag független állat.

2013. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező nekik a chip, de lehet ugyanúgy. A hámot meg a nyakörvet egy átlagos macska leszedi magáról, mert idegesíti. És egy benti macskánál teljesen felesleges is, mert csak felakadhat vele valahová.
2013. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!