Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes jogi lépéseket tenni,...

Érdemes jogi lépéseket tenni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve eltűnt a macskánk egyik napról a másikra, eléggé jellegzetes mintázatú maine coon macska volt. Szeretett csatangolni, de mindig hazajött, az ideje nagy részét a lakásban töltötte. Nagyon sokat kerestük neten keresztül is, és beszéltem helyi menhelyekkel is, hátha befogták, de semmi eredménye nem volt, nyilván arra gyanakodtam, hogy ellopták. Nemrég megtudtam, hogy egyik ismerősünk látta őt egy háznál, és a nevére is hallgatott (nem Cirmi, vagy hasonló cicás neve volt, de mindig hallgatott a nevére). Mivel elég régen történt, akkor hogyha csak befogadták, akkor jogilag már az ő macskájuk, azt tudom, hogy ilyenkor már nem lehet mit tenni. De más esetben hogyan lehet bizonyítani, hogy esetleg lopás történt? Sőt, feljelentés esetén szerintem ilyen esetekkel nem igazán foglalkoznak, még akkor sem, ha magasabb értékű állatról van szó...

A dolog másik oldala pedig az, hogy bizonyíték nélkül csak úgy feljelentést tenni nem igazán ésszerű, úgy értem hogy embert megvádolni, mert visszafelé sülhet el. (Félreértés ne essék, nem ez az első, amit meg akartam tenni.)


Szóval ti mit tennétek, hagynátok a cicát ott, ahol van (állítólag jó helye van), vagy milyen lépéseket tennétek, ha nem vagytok biztosak benne, hogy lopás történt?



2013. aug. 11. 22:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ha tudod igazolni, hogy a Tiéd volt, akkor jogilag Téged illet a macs.

Tanúk, fotók, stb..

2013. aug. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!