Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes megtennem...

Paravel kérdése:

Szerintetek érdemes megtennem a szükséges lépéseket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 26 éves felnőtt férfi vagyok. A szakmám hegesztő. Fél évvel ezelőtt felvételt nyertem egy acélöntődébe, mint hegesztő lakatos. Nagyon örültem neki, mert előtte hónapokig nem volt munkám. Eleinte minden jól indult, de aztán ahogy egyre több időt töltöttem el ott sok minden kiderült. A próbaidős órabérem bruttó 800 forint volt, de biztosítottak róla, hogy három hónap után 1100-ra emelkedik és lesz cafetaria meg minden. Semmi sem lett belőle a pénzem maradt ugyanannyi, cafeteriának pedig nyomát sem láttam. A meló borzalmasan nehéz. Nincsenek megfelelő emelőeszközök amikkel a súlyos acélöntvényeket mozgatni lehetne, marad a kézi erő. Csak központi daru van, de az nem ér rá mindig. Védő felszerelés nincs. Nem biztosítanak védőszemüveget, speckó üveget a pajzsomhoz, köpeny nincs. Három hónappal ezelőtt igényeltem munkaruhát és bakancsot, de még most sincs belőle semmi. Védőkesztyűt sem biztosítanak mindig. Nagy ritkán van csak. Rengeteg a por a füst a mérgező fémgőz az elszívás elégtelen, de ezzel senki sem foglalkozik. Sok baleset volt már a cégnél, de az igazgató a füle botját sem mozdítja rá, sőt a hegyibeszédeiben egyfolytában minket pocskondiáz. Egymás után mennek el az emberek, de úgy tűnik ez sem érdekel senkit. Legutóbb arra kértek, hogy hozzak magamnak pormaszkot, ha nem akarom a szennyeződéseket szívni. Egyszer megemlítettem az egyik főnökömnek, hogy jó lenne egy kisdaru a hegesztő bázishoz a súlyosabb öntvényekhez, mert majd beleszakad a derekunk, mire felemeljük őket a munkaasztalra. Azt válaszolta, hogy az áram sokba kerül a derekatok viszont ingyen van. Ti kilépnétek a helyemben vagy csak túlreagálom a dolgokat???
2012. febr. 21. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem jelented fel a céget? A saját és munkatársaid védelmében.
2012. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Itt az a baj, hogy tudják jól, hogy többen vannak, akik ha kilepnek, nem talalnak más munkát, ezért mindenképpen maradnak, és mindig van új munkaero, ezért nem tesznek az embertelen körülmények ellen, mert az nekik nem érdekük. Ha kilepsz, lehet, hogy nem találsz te se mást, de mást sajnos nem tudsz tenni.
2012. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy közben folyamatosan keresnék másik munkát, aztán ha találok, akkor elmennék oda, ha meg nem, akkor maradnék. De addig nem lépnék ki, amíg nincs biztos másik munkám. Mindig könnyebb meglevő munkahelyről válogatni az állások közül, mint munkanélküliként, azt számolgatva, hogy mi lesz, ha elfogy a tartalék pénzed.
2012. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csináld azt amit a 3. írt


és utána meg jelentsd fel őket hogy nem tartják be a munkavédelmi szabályokat


ha merész vagy akkor már most feljelented őket - ha lehet névtelenül

vszeg kiszáll egy ellenőr és jól megbünteti őket aztán remélhetőleg változnak a körülmények

2012. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!