Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskának jobb az eledele?

Melyik macskának jobb az eledele?

Figyelt kérdés
Az én macskám friss húst kap, persze nem csirkemellet, hanem csirkefejet, a csirkefarhát puha részét meg a csirkenyakról is lerágicsálja a húst. Természetesen ezt mind nyersen. Emellé még kap főtt répát és a cukkini is imádja. Néha kap kefírt. Ínyencségként csirkemájat kap főve, az a kedvence. Az ismerősöm macskája Whiskast eszik. Én azt gondolom hogy a Whiskasnak egyáltalán nem a beltartalma és nagyon drága. Melyik macska táplálkozik jobban?

2013. aug. 12. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha tudod a megfelelő arányokat, miből mennyit ehet a macska és ennek megfelelően eteted általad készített étellel, akkor nyilván jobb az amit te készítesz, hiszen te a legjobb minőségű alapanyagokat teszed bele. A bolti konzervek 80%-a víz, ez már csak abból is látszik, hogy az állataink a dobozon megadott mennyiség ötszörösét is képesek megenni és még mindig éhesek, míg az otthon gondosan összeállított étrenddel negyed annyit sem kell enniük. Nyilván nem mérgező a táp, de ha értesz hozzá, akkor a házilag készített ételek sokkal táplálóbbak és egészségesebbek.
2013. aug. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Én még a nyers húsos táplálás mellé adnék neki vitaminokat, mert nyilván nem tudod lemásolni teljes egészében azt, amit egy cica eszik a vadonban.

Például sokan elfelejtkeznek arról, hogy csont is kell nekik. A te cicád eszik.

De majd kérdezd ki a dokit, hogy ajánl-e valamilyen étrendkiegésztőt.

Olvastam egy ilyen nyersetetős oldalon, hogy a húsba kever még vitaminokat, taurint, halolajat, esetleg csontlisztet.


Igen, a te cicád jobban eszik. :)

Én még most szoktatom le a sajátomat a tápról, először jön a főtt husis korszak, majd áttérünk a nyersre, ha találok jó hentest.

De én is elmondhatom, hogy az én cicám nem éhes állandóan (persze ha nem kell neki a főtt hús, akkor igen, de most az alapszituációról van szó), míg a barátnőm whiskasos cicája állandóan enne.

2013. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pincsi19 ***** válasza:
0%
Happy Cat :)
2013. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Happy Cat borzalmas!

Tele van gabonával,igaz a whiskas sem jobb.


Mi Brittel etetünk,kutyát,cicát egyaránt és tökéletesen bevált.Emellett van heti 3x húsos étkezés.

2013. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő macska eledele jó. De néha adj neki Whiskas-t is mert az a legegészségesebb cicakaja,azért drága.
2013. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minőségi szárazeledelt adj. Ez a foga épsége miatt is fontos. Én a Royal Canin-re szavazok. A zooplus-on 5.100-ért lehet rendelni (boltban 6.900) 2 kg, nagyon sokáig elég. Ez legyen mindig elérhető számára és tiszta friss víz. Ha húst adsz neki, csak főve. (Az se biztos, hogy jó, agyon tápszerezett, antibiotikumozott, kényszernevelt).
2015. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves ötödik válaszoló. A whiskas nem drága, hanem silány minőségű. Drága a Royal Canin, 390 ft/85gr, egy alutasakos. (a whiskas 160 ft/100gr.)

Én a jó minőségű szárazeledelt ajánlom. Ezzel jár mindenki a legjobban hosszabb távon. Közel 30 éves cicagazdi tapasztalat mondatja ezt velem. Alutasakost néha, nyalánkságnak, ne azon éljen.

2015. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 30 év alatt ezek szerint szerencsésen elkerülték a macskáid az alsó-hugyúti betegséget, amiben sokak szerint a száraztápnak is szerepe van.


Előzőeknek: az, hogy a nedvestáp 75-80 %-a víz, nem baj, az egérnek is kb. annyi, azért van így beállítva.

2017. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!