Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos szerint jobb...

Az állatorvos szerint jobb lenne a macskának másnál. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A jelenlétünkben komoly sokk érte a macskánkat (lsd később), és ha hasonló helyzetet észlel, akkor megrémül, és agresszív lesz. Valószínűleg a hellyel és sajnos velünk kapcsolja össze a szörnyű élményt, ezért az orvos azt javasolta, hogy próbáljunk új helyet találni neki. Sajnos ugyanis nagy valószínűséggel a jelenlegi környezetében továbbra is szorongani fog, és ideges lesz. A szívünk megszakad, 5 évet élt velünk ez a gyönyörű macska és most az ő érdekében meg kell válnunk tőle.


Előzmények itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1083249-kaph..


2010. aug. 16. 23:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Ivartalaníttassátok már azt a szerencsétlen teremtményt!
2010. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az ivartalanításra 3 orvos is azt mondta, hogy ez esetben csak olaj a tűzre. Ugyanis ez a viselkedése nem a hormoningadozásból, vagy tüzelésből adódik, hanem szorongásból.
2010. aug. 16. 23:36
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább "kezelni" próbálnám először. Viszont ahhoz olyan ember kell aki nagyon ért a macskákhoz és vállalja hogy tanítja, megpróbál újra barátságos macskát faragni belőle. Nem lehetetlen, vad kutyákat is meg lehet szelídíteni, ugyanígy macskát is, csak ezzel kevesebben foglalkoznak. De szerintem kutass fel ilyen embereket akik házhoz mennek és segítenek. Én nem hiszem hogy a hellyel van a gond.
2010. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A hely nem változtatott a viselkedésén, tehát nem ahhoz kötötte. én nem tudnám nyugodt szívvel odaadni úgy, hogy ilyen. Mióta használtok feliwayt? Egy hónapot minimum kell adni neki.
2010. aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
Macskát tanítani? Nem tűnik lehetetlennek, az alom használatot elég könnyen megtanulják a kis dögök... Szerintem csak kerüljétek el, elég ha levadássza a rovarokat a lakásban és néha dorombol. :D Talán magától meggyógyul egy idő után.
2010. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
23:43 - egy hete megy a párologtató, de állítólag ez ilyen esetekben nem működik. ez ugyanis az általános szorongást csökkenti, pl. ha új helyre költözik. az orvos szerint a rossz élmény akár évek múlva is előtörhet belőle és akkor ugyanígy támadni fog. mindemellett ez a kék perzsa keverék (mert az) sokkal érzékenyebb idegrendszerű. mindig kell neki olyan hely, ahol akár fél napra is el tud vonulni, el tudja kerülni az embert. 50nm-en ez nem egyszerű feladat.
2010. aug. 16. 23:53
 7/24 A kérdező kommentje:
23:44 - egy kis lakásban 2 ember hogy kerüljön el egy macsekot? :) másrészt nem mi keressük a bajt. ha bepöccen jön és lecsap.
2010. aug. 16. 23:56
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom lehetetlennek, hogy helyrejöhet a macska, a megszokott környezetében. adjatok még pár hetet neki. az én macskám tavaly nyáron másfél hónapra elveszett egy számára vadidegen helyen. mikor nagy nehezen megtaláltuk, rá se lehetett ismerni. azt hittük, sose lesz már a régi, folyton riadozott, a legkisebb neszre is összerezzent, borzalmas állapotban volt idegileg. aztán pár hét múlva visszatért a régi személyisége.

nagyon sajnálom a szegény cicuskát és nagyon remélem, hogy helyrejön!!

2010. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen, ténleg jobb lehet máshol neki, de az is lehet hogy ott is megmarad a szorngása és mások nem fogják tűrni az biztos.
2010. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Azért én mást is megkérdeznék az állatorvos mellett... Persze biztos sok macskával találkozott már, meg ilyenek, de állatpszichológiával azért olyan sokat nem foglalkozik egy átlag állatorvos. Én mindenképp megkeresnék egy kifejezetten állatpszichológiával vagy macskákkal foglalkozó szakembert.


Ezzel nem azt mondom, hogy az állatorvos hülye, csak nem ez a dolga, sok állatorvos be is vallja, hogy fele annyira sem ért az állatok lelki világához mint egy sima "gazdi".


Mindezt persze úgy mondom, hogy én még állatorvos _sem_ vagyok, csak egy laikus gazdi... de nagyon kevés olyan esetet tudok elképzelni ahol egy macskának jót tesz ha más helyre kerül... a macskák nagyon helyhez kötött állatok... és ha jól értelmeztem a konkrét eset vidéken történt nem nálatok, ezesetben nem hiszem, hogy a ti lakásotokhoz kötné a dolgot...

2010. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!