Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A háztól száműzött házimacska...

A háztól száműzött házimacska túlél illetve alkalmazkodik, nem?

Figyelt kérdés
volt rá példa hogy anyum különböző okok miatt elvitt a háztól macskát egy felnőttet és egy nagyobb, majdnem kifejlettet messzire, a város végében lévő szőlőskert dűlőbe hogy ezentúl boldoguljanak de mi nem szeretnénk őket tartani tovább. itt is szabadon járkáló cicák voltak jöttek mentek nem tudom milyen területet jártnak be, de csak tudtak ezután is kezdeni magukkal valamit, nem? olvastam hogy a macska levadássza magának az ételt ha nagyon éhes. vagy csak tudnak kóborolni 500-1000 métert hogy a város utolsó utcáját lakott területet elérjék és egy háznál vagy befogadják őket, vagy találnak valami ennivalót ami más állatnak volt kitéve, végülis a környéken is művelik ezt idegen macskák
2013. aug. 16. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:09

A szervezetükbe "kódolt" ösztönt nem az anyjától tanulja meg. Minden macskában benne van az ösztön, csak mi emberek nem nagyon figyelünk fel rá, ha mégis akkor azt hisszük csak játszik..

PL: Minden macska a lakásban is vadászik a rovarokra, pókokra. (ösztön) Amikor játszunk a macskánkkal és a hasát akarjuk simogatni, akkor a macska ösztönösen mind a négy mancsával átkarolja a kezünket, és próbál harapdálni.. Ösztönös viselkedés..

Minden macska amikor az alomba piszkít ösztönösen elkaparja (mert a szagokat akarja eltüntetni, hogy más állatok ne érezzék)

A macskának rengeteg ösztöne van amit nem kell az anyjától megtanulnia..

Ahogy nekünk embereknek is rengeteg van amit nem a szülőktől tanuljuk meg, hanem ösztönös..

2013. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
gondolta humánusabb ha akkor visszük el a háztól mikor már megerősödött és talán tud gondoskodni magáról mint egy újszülött kölyköt eldobni akire a biztos halál várna. köszönöm a válaszokat
2013. aug. 16. 16:23
 13/24 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, de biztos vagyok benne hogy az én macskám például pár hét alatt kidöglene a vadonban. Szerintem ez macskától függ de ettől még nagyon hülye dolog elvinni a macskát egy messzi helyre.... Ha nem kell macska akkor minek van?
2013. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
De áruld már el,hogy ha már kis korátóltudjátok higy e lesz a sorsa miért nem ivartalanítjátok az anyját ?? Persze ahhoz már nincs elég energia..
2013. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
se energia, se pénz, se motiváció szerintem de ez más kérdés:) de mostmár csak kandúr van szóval nem lesz szaporulat
2013. aug. 16. 16:29
 16/24 A kérdező kommentje:
régen feleannyit sem foglalkoztak az állatokkal mint a mai világban mégis megéltek azok is...mostmár sokan nagyon a szívükre veszik a sorsukat amit megértek és elfogadok csak nem mindenki kezeli ugyanúgy ezt a dolgot
2013. aug. 16. 16:33
 17/24 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, de biztos vagyok benne hogy az én macskám például pár hét alatt kidöglene a vadonban. Szerintem ez macskától függ de ettől még nagyon hülye dolog elvinni a macskát egy messzi helyre.... Ha nem kell macska akkor minek van?



én is ezt hittem. a cicám panel cica volt, 5 évesen el kellett vinnem itthonról, mert a család fele allergiás lett rá.ismerősék családi házban fogadták be, de csak kinti cicának. (az udvart sose hagyta el) rossz volt így látni szegényt, főleg télen, nagyon sokat sirtam miatta...


aztán mesélte a hölgy, hogy egyik nap kint tevékenykedett a kertben amikor iszonyatos csörömpölést hallott bentről. Ment befelé a lakásba, de pár méterre volt az ajtótól amikor egy egér hirtelen kiszaladt, és a cicám (az én cicám aki életében nem látott egeret) utána... azóta ő az egyetlen kiváltságos cica aki ha akar kint van ha akar bent (mert a másik 4 macska baszik az egerekre)



szóval nem kell félteni a cicákat, meg tudnak ők élni a vadonban (max az olyannak van baja aki hozzászokott ahhoz hogy a kutya nem bántja)

2013. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, lehet:) de ettől függetlenül nagyon feltudnak háborítani ezek az "egyszerű emberek" akik folyamatosan csak szaporítják a macskákat aztán meg szépen egy nyomorult életet csinálnak nekik vagy agyonverik őket. . Ők is élőlények, kicsit előbb kéne nekünk gondolkodni.
2013. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

Tulajdonképpen túlél és alkalmazkodik, nálunk állandóan vannak kóbor macskák a környéken, fognak galambot, persze sokan etetik is őket az utcából.

Gyerekkoromban a kertönkbe jártak macskák, mivel nekünk is volt egy, azután egyszer három macska már ottragadt, nem akartak elmenni, apukám megúnta, egy szatyorba tette őket és bisiklivel elvitte jó messzire, egy távoli kerületbe, az egyik macska koszosan, soványan, 4 hónap múlva(!) visszajött. No akkor már maradhatott, mert ez apámat is meghatotta.

2013. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%
ez olyan mintha kiraknád a gyerekedet...elviszed jó messzire, kirakod az utcán és végülis ösztönösen tud beszélni, majd valakit rábeszél hogy fogadja be! Milyen emberek vagytok? Kirakjátok őket az utcára? Mert már nem kell?? Adjátok oda valakinek te... nem is találok szavakat rád...gyilkos...
2013. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!