Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harapja nyakon a nagy...

Miért harapja nyakon a nagy macskám a picit, többi lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy másfél éves örökbefogadott vörös kandúr cicám, Redi. Két napja egy másik vörös cicát fogadtam örökbe,körülbelül egy hónapos ha lehet, szintén kandúr, ő Bence. Amikor először összeengedtem őket, óvatosan figyelte Redike az új jövevényt, a pici pedig bátran közeledett felé, hiszen nem rég lett leválaszta az anyjáról, és ahol született ott van legalább 4- 5 nagycica, szóval megszokta a cicák társaságát. Redike viszont inkább csak emberekhez van szokva, főként hozzám. A probléma az, hogy nagyon ellentétes módon közeledik a picihez,van hogy odamegy a Bencus a táljához, és hagyja hogy egyen addig türelmesen vár, és ha befejezte akkor eszik csak ő (pedig mind a kettőnek van tálja) hol nyalogatja, hol pofozgatja( de csak finoman, játékból) és van hogy nyakon csípi, hol alul, hol pedig a tarkója részén, úgy hogy közbe rá is fekszik. Ez minek a jele? Bántani akarja? Vagy csak mozgásképtelenné tenni? Nagyon nem hiszem, hogy ki akarja nyírni, mert már rég megtette volna, és úgy gondolom akkor nem nyalogatná. Két fiúról van szó, szóval nem hiszem hogy Redikébe feltámadtak volna az "anyai ösztönök", mert cipelni nem cipeli, de van hogy a tarkójánál fogva húzza a földön. Minden esetre, nem hagyom őket kettesben felügyelet nélkül még, mivel friss ez a dolog, Redinek szoknia kell az új pajtit, külön alszanak, szóval éjszakára szétválasztom őket. Előre köszönöm a segítséget! Bármilyen tippetek van írjátok le, lécci! :)

2013. aug. 17. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy is bántja! Csak játszik vele, tanítja "harcolni". A cicák így birkóznak. Ha bántani akarná már rég megtette volna.
2013. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ne féljek, hogy esetleg leakarja fojtani? Bár én is így vagyok vele, hogy ha bántani akarná nem nyalogatná, meg nem terelgetné, mint a kisöccsét. :)
2013. aug. 17. 12:13
 3/4 anonim válasza:
Az enyémek is ezt csinálják! :-) Kb. 1 hónap van köztük, és a nagyobb mindig megharapja a kicsit, de persze semmi baja nem lesz tőle, játszanak. :-) Most, hogy a kicsi is már megnőtt, visszaadja neki. :-D Nagyon jól érzik magukat.
2013. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) Azt hiszem alaptalan volt a félelmem, nagyon jól el vannak, a pici egyfolytában követi mindenhova, a Redi meg gondozgatja, mintha a kisöccse lenne :) Persze még mindig külön zárom őket éjszakára, mert néha azt veszem észre, hogy a Redi túl sokat játszana, a picinek meg már sok és menekül előle. Kell egy kis nyugi:)
2013. aug. 20. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!